Generálka pro play-off na výbornou

Michal Kubáň • 24.02.2003

V s e t í n - Vsetínští junioři porazili v posledním zápase finálové skupiny Slávii 7:4. O výsledku zápasu rozhodla poslední minuta druhé třetiny, ve které domácí vstřelili dvě branky a definitivně ukončili tlak stále dotahujícího soupeře. Pondělní zápas byl rovněž generálkou na vyřizovací boje. Je stoprocentně jisté, že vsetínští junioři se již v neděli 2.3. utkají v prvním kole play-off právě s týmem z pražské metropole.

- 45.kolo po 17.2.17:30
HC Slavia Praha
7:4
Branky: 1. Vymazal (Mička), 17. Kořistka (Šimek), 19. Rasocha, 32. Pfeiler (Krystýnek), 40. Kučný (Brynecký), 40.Kořistka (Rasocha), 50. Mička (Korotvička) - 14. Červenka (Kvapil), 23. Braniš (Malát), 27. Kvapil (Borovanský), 50.Birner(Novák). Rozhodčí: Trobík – Mikler, Janíček. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. Diváci: 190.
VHK ROBE Vsetín: Žigárdy – Kučný, Blažek, Krystýnek, Korpáš, Horák, Šimek, Novák, Hrabal – Vymazal, Pfeiler, Hubáček, - Machala, Brynecký, Kořístka – Rasocha, Dědek, Vepy – Mička, Korotvička, Fojtík.
HC Slavia Praha: Kraus – Špelda, Novák, Šulc, Růčka, Braniš, Borůvka – Novák j., Hala, Červenka – Borovanský, Macháček, Dobiáš, - Csabi, Birner, Morava – Kvapil, Malát, Klepiš, Novák Zb.
Slávističtí hokejisté se ještě nestačili rozkoukat na vsetínském ledě a již ve dvacáté třetí vteřině otevřel účet zápasu Vymazal. Hosté se probrali a začali výrazně dotírat na vsetínskou svatyni, ale brankář Žigárdy odolával. V 5.minutě po krásné kombinaci Kořístky s Mičkou se „rozsvítil semafor" v podání slávistického brankáře Krause. V zápětí hostující Novák nahrál perfektně mezi kruhy Dobiášovi, jehož střelu však brankář Žigárdy pravým betonem vykopl. Elegantní výlet do útočné třetiny podnikl obránce Kučný v 10.minutě, když prokličkoval celé hřiště a předložil puk Hubáčkovi, jenž bekendem přestřelil odkrytou branku. Pravidlo „nedáš, dostaneš" se tak opět potvrdilo o čtyři minuty později. Kvapil přihrál mezi kruhy Červenkovi, který nemilosrdně se nemilosrdně ze tří metrů trefil mezi betony vsetínského brankáře.1:1. Za necelé dvě minuty se domácí opět chopili vedení. Klepišovo vyloučení potrestal Kořístka, jenž lehce tečoval Šimkovu střelu od modré. Kořístka byl stále při chuti, ale jeho akci „2 na 1" s Rasochou brankář Kraus chytil. Minutu před koncem, ale slávistický gólman nestačil na Rasochu,který zvýšil na 3:1.

Ani druhá třetina nebyla skoupá na góly. Již ve 2.minutě si Braniš šikovně sklepl kotouč před obráncem Blažkem a pohotově vystřelil k levé tyčce vsetínské branky - 3:2.Slávia se dostala opět do hry, důkazem toho byl samostatný průnik Moravy a jeho nastřelené tyčka vsetínské branky. Hosté ovšem zabrali natolik, že vsetínská obrana ač vzdorovala přece jen povolila. Po skrumáži před brankou se nejlépe orientoval Kvapil a srovnal na 3:3. Po srovnání stavu pokračovalo opět ve hře „nahoru dolů", s tím, že se na herním projevu obou týmů podepsala nervozita a z ní vyplývající chyby.Ve 32.minutě Krystýnek předložil puk Pfeilerovi, a ten zcela sám si před brankou položil Krause a pohodlně skóroval. Hosté začali opět „tlačit na pilu", ale jejich nápor končil v dobré práci vsetínské obrany a hlavně ve výstroji brankáře Žigárdyho. Právě naopak! Byli to domácí, kteří v posledních minutách druhé třetiny spustili „válečný tanec". Půl minuty před koncem se trefil mezi nohy brankáře Krause obránce Kučný. O čtyři vteřiny později vystřelil hned po buly od modré Kořístka a překvapil tak Krause - 6:3.

Slávie se ve třetí části snažila častými brejky zkorigovat stav utkání častými brejky. Domácí, ale uzavřeli obranu a čekali na chybu soupeře. Již ve 45. minutě ji mohl využít vsetínský Korotvička – z bezprostřední blízkosti však netrefil branku. O několik minut později se skóre již měnilo. Birner dostal puk mezi kruhy a z otočky trefil puk mezi betony vsetínského gólmana. Přesvědčivý důkaz o tom , že Vsetín má zápas pevně pod svojí taktovkou dal jasně najevo Mička. Po pěkné akci „2 na 1" za asistenci Korotvičky zvýšil na konečných 7:4. Ke konci zápasu si domácí perfektním bráněním skóre pohlídali a tak nemalým zpestřením pro diváka byla „boxerská vložka" Horáka s Csabim, která byla oceněna předčasným odchodem do sprch.