Vstupenky online

Jediná branka stačila Vsetínu na vítězství v Třebíči

Ondřej Slováček • 24.08.2017

Sedmým zápasem pokračovala příprava na nadcházející sezonu hráčů v zelenožlutém. Valaši zajížděli na led Horácké Slávie Třebíč, kde o výhře vsetínských rozhodla jediná trefa z hole Tomáše Vávry z druhé třetiny. Druhý kompletní zápas v přípravě odchytal také Michal Šurý, který si připsal svou první nulu, před startem soutěže. Odveta čeká hráče VHK přesně za týden, kdy se na domácím ledě střetnou s Třebíčí od 18:00.

Přípravné zápasy - přát. čt 24.8.17:30
SK Horácká Slavia Třebíč
VHK ROBE Vsetín
0:1(0:0, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 24. Vávra (Teper, Janáček). Rozhodčí: Marek, Pokorný - Rampír, Roupec. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 20:12. Diváci: 360. Průběh utkání: 0:0, 0:1.

SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál – Spurný, Vagner, Čejka, Hort, Sedláček, Brančík, Jiří Wasserbauer, Malec – Erat, Dolníček, Novák – Vodný, Veselý, Kratochvíl – Kusko, Jan Wasserbauer, Paták – Kadlec, Král, Mlynář
VHK ROBE Vsetín: Šurý – Frolo, Ostrčil, Teper, Janáček, Holomek, Dundáček, Žák – Markovič, Pokorný, Březina – Slováček, Podešva, Vávra – Kajaba, Šilhavý, Vrána – Finsterle, Karafiát, Hořanský – Vítek

V úvodu utkání byl vyloučen hostující Vávra, po jeho návratu domácí Kadlec, bezbrankový stav s minimem střel zůstal ovšem zachován. Vsetín hrál tvrdě a na trestnou musel Holomek. Druhá výhoda už byla z pohledu Třebíče aktivnější, ale hostující obrana odolala. I v dalších minutách měli brankáři obou týmů díky kvalitní hře do obrany minimum zákroků. Skóre nezměnili Kusko, ani Vávra. Také vyloučení domácího Kratochvíla zůstalo nepotrestané.

Dalším vyloučeným byl Veselý a to už pěknou souhru Tepera s Vávrou zakončil druhý jmenovaný přízemní střelou z první. Při signalizované výhodě mířil Král nad. Třebíčští se neprosadili ani po faulu Ostrčila. Stav nezměnili ani Král s Kadlecem, ani Dolníček. Karafiát pálil z mezikruží nad. Jeho další tečovaná střela mířila mimo. Nahození Vágnera do klubka hráčů před bránou Šurý vyrazil. V závěru třetiny se neprosadil při přesilové hře z bezprostřední blízkosti Dolníček.

Na sklonku početní výhody zakončoval Kratochvíl. Vrána ve slibné pozici po zrychlení z mezikruží přestřelil. Slováček Dostála nepřekonal. Malec vypálil z první jen do Šurého. Eratovu ránu schoval vsetínský brankář do lapačky. Domácím se naskytla příležitost po vyloučení Hořanského – minutový tlak Dolníčkovy formace volal po gólu, ale nedovolal se. A protože ani Kratochvíl s Veselým Šurého nepřekonali, zkusili Třebíčští více než dvouminutovou hru bez brankáře, leč bez úspěchu.

Také závěrečná dovednostní soutěž patřila hostům. Postupně se prosadili Teper mezi betony, zkušeně Dundáček a pohotovou střelou Vrána. Z domácích se trefil Kusko – obstřelil Šurého.

Autor: Michal Martoch

Ohlasy k utkání

Martin Sobotka (Třebíč): Zaprvé mrzí porážka před domácím publikem. Druhá věc, dostali jsme jeden gól, což není špatná vizitka. V obranné činnosti byla spousta chyb. Byl to úporný zápas, hodně osobních soubojů, těch šancí moc nebylo.

Luboš Jenáček (Vsetín): My jsme určitě dneska nesehráli dobré utkání. Nám se ten náš výkon nelíbil. Měli jsme snad dvanáct střel za celý zápas a se štěstím jsme vyhráli 1:0, hlavně díky výkonu gólmana Šurého.