Junioři doma podlehli Kladnu

Radek Bařina • 05.03.2014

Nepříjemná bodová ztráta v soubojích o záchranu v extralize postihla juniory VHK Vsetín. Proti Kladnu jim nevyšel především úvod utkání, když ve 23. minutě prohrávali už 0:3. Na přelomu druhé a třetí periody se sice Valachům povedlo dvěma góly utkání zdramatizovat, několik nadějných šancí na srovnání se ale využít nedokázali a Kladno v poslední desetiminutovce dvěma brankami stvrdilo svůj úspěch. Po prohře 2:5 tak Vsetín dál zůstává na pozicích znamenajících baráž.

ELJ - OU st 5.3.
2:5(0:2, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 40. Daněk (Zvonek), 41. Neuwirth (Tobola) – 8. Hovsepjan, 15. Machač (Kružík, Bunda), 23. Novák (Machač, Šilhavý), 53. Janeček (Slánský, macháček), 60. Machač (Šilhavý, Kolářík). Rozhodčí: Hradil – Goňa, Smilek. Vyloučení: . Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2.5.
VHK ROBE Vsetín: Bača (15. Vlach)– Zuzaník, Ščotka, Vašíček, Žabčík, Hajda, Hruška – Pokorný, Daněk, Kuchařík, Tobola, Zvonek, Abdul, Jirušek, Červínek, Forch, Pancza, Klečka, Neuwirth, Stodůlka
Rytíři Kladno: Vladař – Kalla, Kolářík, Machač, Větrovec, Doudera, Hovsepjan, Bunda, Christl, Janeček, Kružík, Kuzďas, Macháček, Slánský, Špaček, Šmíd, Hájek, Kobes, Novák, Rajter, Šilhavý

Důležité utkání skupiny o záchranu mezi juniory Vsetína a Kladna začalo přesilovkou domácích. Vyloučení Nováka ale potrestat nedokázali a tak to nakonec bylo Kladno, kdo se jako první gólově prosadil. V čase 7:22 to byl Norair Hovsepjan, kdo překonal Baču v brance VHK a vybojoval tak Středočechům důležité vedení. V 15. minutě už vedli hosté o dvě branky, úspěšným střelcem se stal tentokrát Patrik Machač. A protože v závěru první periody nevyužili Valaši ani svou druhou početní výhodu v utkání, odcházeli do kabin za nepříznivého stavu 0:2.

Ani úvod druhé třetiny vsetínským mladíkům náladu nezlepšil. Naopak, ve 23. minutě si hosté po faulu Stodůlky vyzkoušeli svou první přesilovku v zápase a tu bleskově využili. Patrik Machač našel krásným pasem podél brankoviště zcela osamoceného Patrika Nováka a ten neměl problém doklepnout kotouč za Vlacha, jenž se po druhé inkasované brance objevil ve svatyni VHK namísto Bači.

V dalších minutách se domácí snažili dostat soupeře pod tlak, většina jejich akcích ale končila na útočné modré. Kladenští na oplátku vyráželi do rychlých a nebezpečných protiútoků. V polovině zápasu jeden takový přetavili v branku, ta ale platit nemohla. Dorážející kladenský útočník totiž poslal puk do brány evidentním kopnutím bruslí a rozhodčí Hradil tak po poradě se svými asistenty branku neuznal. Domácí dokázal výrazněji zahrozit snad jen šancí Daňka, ten ale v tísni neusměrnil zblízka puk mezi tři tyče.

Ve 36. minutě hráli hosté další přesilovou hru a málem se v ní prosadili. Kuzďas se dostal do úniku, zakončení mezi betony ale vychytal Vlach. V poslední minutě se Vsetínu po dlouhé době podařilo zamknout Kladenské v jejich třetině a v čase 39:45 to přineslo úspěch. Tečovanou Zvonkovu střelu vyrazil Vladař pouze k Josefu Daňkovi a ten nadvakrát dorazil puk do sítě. Do kabin přesto odcházeli mnohem spokojeněji hosté.

O optimismus je ale Valaši připravili již po minutě třetí třetiny. Tobolovu akci totiž zakončil přesně umístěnou střelou z bezprostřední blízkosti Robert Neuwirth a na Lapači se schylovalo k dramatu. Hosté viditelně znervózněli a nabuzení domácí začali stále častěji větrat jejich defenzívu. Do šance se tlačil Pokorný, ve střeleckých pozicích se ocitli i Neuwirth a Abdul, překonat Vladaře se jim ale nepodařilo. S přibývajícími minutami se hosté přeci jen vzpamatovali, zpřesnili hru a domácích šancí začalo ubývat. Jednu z posledních z kategorie velkých měl Daněk, jeho střelu, kterou ještě tečoval obránce, ale znovu zastavil výborný brankář Středočechů.

V 53. minutě pak zčista jasna udeřilo na opačné straně. Valaši hrubě podcenili situaci ve středním pásmu, nechali se přebruslit Slánským, který v přečíslení poslal puk na Petra Janečka a ten trefil skulinku mezi Vlachovými betony. V 57. minutě mohl ještě vykřesat vsetínskou jiskřičku naděje Zuzaník, po krásné Abdulově přihrávce ale neprostřelil zblízka skvěle se přemístivšího Vladaře.

Závěrečnou snahu o vyrovnání pokazilo Vsetínu oslabení, v poslední minutě dokonce dvojnásobné. Valaši přesto zariskovali bez brankáře… a inkasovali. Po vyhození Šilhavého dovedl puk do prázdné brány Patrik Machač. V samém závěru ještě dali Vsetínští najevo nespokojenost s výkonem rozhodčích, inkasovali několik osobních trestů. To již ale nemohlo změnit na konečné výhře hostů. Po výsledku 5:2 veze Kladno ze Vsetína důležité tři body.