Junioři nastříleli Frýdku-Místku šest branek

Radek Bařina • 08.01.2011

V sobotu odpoledne přivítali junioři VHK Vsetín na svém ledě soupeře z Frýdku – Místku. Hosté se již po minutě hry ujali vedení, Valaši ovšem brzy dokázali skóre otočit a od té doby už vcelku s poklidem kontrolovali průběh utkání. Čtyřmi asistencemi se na konečné výhře 6:3 podílel útočník Martin Kubo, dvakrát do četného se trefil David Klimek. Vsetínští si tak spravili náladu po výprasku 1:7, který utrpěli v pátek na ledě Orlové.

Liga juniorů, skupina Východ - 32.kolo so 8.1.14:30
HC Frýdek-Místek
6:3(2:1, 1:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 4. Skýba (Ondra), 6. Lechner (Kubo), 25. Ondra (Sochora, Kubo), 43. Klimek (Kubo), 49. Gromus (Ondra, Zbranek), 60. Klimek (Sochora, Kubo) - 1. Mičulka (Alina, Fiala), 52. Alina (Matysz), 52. Částečka (Mičulka). Rozhodčí: Czubaj - Marek, Měkýš. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Ondra, Boháčik, Galia, Kubo, Zbranek, Stupka, Skýba, Klimek, Romanov, Pokus, Gromus, Sochora, Urban, Lechner, Martyčák, Lukeš, Motloch.
HC Frýdek-Místek: Polonyi - Kocourek, Dohnal, Golasovský, Vacula, Hamhalter, Krč, Částečka, Matysz, Štubňa, Alina, Fiala, Mičulka, Mach, Ševčík, Bártek.

Brankově bohaté byly první minuty utkání juniorské ligy mezi Vsetínem a Frýdkem - Místek. Již po 37 vteřinách hry se z gólu radovali hráči hostů. Střelu, na mezikruží neobsazeného, Aliny ještě Hromada dokázal vyrazit, proti dorážce Tomáš Mičulky již ovšem zasáhnout nemohl (0:1). Vyrovnání se Valaši dočkali při své první přesilové hře v minutě 4. V tlačenici před hostující svatyní byl nejdůraznější Patrik Skýba a svou dorážkou dokázal přehodit ležícího brankáře severomoravanů (1:1). O minutu a půl později již domácí vedli. Martin Kubo zakončil svůj rychlý průnik po pravém křídle střelou, kterou gólman Polonyi dokázal pouze vyrazit a dojíždějící Ondřej Lechner dopravil puk s pomocí tyče, do sítě (2:1).

Po tomto rychlém nástupu se hra znatelně zklidnila, další vzruch na ledě tudíž přinesla až minuta 9. Hostující Štubňa našel v akci dva na jednoho Částečku, tomu ale střela nesedla a Hromada ji tak bez problémů vyrazil. Hra se poté přemístila do středního pásma. Vsetín celkem v poklidu kontroloval hru a nepouštěl hosty do větších příležitostí. Změnu přinesla až 18. minuta a s ní první hostující početní výhoda. Hromada ale s úspěchem vyřešil závar před svojí svatyní a poradil si i se střelou Matysze z bezprostřední blízkosti. A protože si v samém závěru třetiny na vsetínském muži s maskou vylámal zuby i Alina, odcházeli do šaten spokojeněji domácí.

Druhá třetina začal obdobně, jak skončila ta první, tedy přesilovkou hostů. Tato početní výhoda se ale frýdeckým nepovedla, navíc jim Lukeš po návratu z trestné lavice ujel do brejku, a byť si na Polonyie nepřišel, v pokračující akci se Valaši přeci jen dočkali zvýšení náskoku. Sochora našel přesnou přihrávkou z rohu, před brankou neobsazeného, Michala Ondru a ten se z blízka nemýlil (3:1). Titíž hráči se mohli o chvíli později při přesilové hře postarat o zvýšení, tentokrát ale tísněný Ondra nedokázal kloudně vystřelit.

Ve 30. minutě zakončil svůj šikovný průnik Částečka jen střelou vedle, hned z protiútoku promáchl Tomáš Martyčák v nadějné pozici přihrávku. Domácí se poté možná až příliš nechali ukolébat vývojem hry a nedlouho po polovině utkání se nechali na několik minut zatlačit bojujícími hráči Frýdku. Několikrát na Hromadu dotíral agilní Mičulka, na dobře chytajícího brankáře VHK si ale nepřišel ani on, ani Vacula, pálící z nadějné pozice na mezikruží. Varovaní Valaši poté přeci jen přidali na tempu a v závěru třetiny znovu uchopili otěže zápasu do svých rukou. Po dvou třetinách tak vedli Vsetínští 3:1.

Do třetího dějství hosté vlétli a v závaru před Hromadou si vykoledovali přesilovku. Tu ale promrhali a krátce po jejím skončení navíc znovu inkasovali. Kubo přesprintoval v souboji o puk hostující obranu, zpoza brány pak našel zcela zapomenutého Davida Klimka a ten z blízka bez problémů propálil Polonyie (4:1). V 46. minutě se při dalším oslabení dostal do úniku Gromus, tvrdou ranou ale brankáře neprostřelil. O tři minuty později, při čtyřminutové přesilovce VHK, to byl ale právě Gromus, kdo zvýšil vsetínský náskok. Domácí útočník si vybruslil s pukem z rohu až do střelecké pozice a byť první střelu dokázal Polonyi vyrazit, Gromus si puk znovu našel a doklepl ho do branky (5:1).

V tu chvíli se zdálo, že závěr zápasu už Valaši dohrají v naprosté pohodě, stačilo ale 31 sekund a rázem bylo po klidu. V 54. minutě našel Matyzs Alinu za domácí obranou, ten udělal pohotovou kličku Hromadovi, který se pokusil překvapit útočníka hostů dalekým vyjetím, a poté již bez problémů zakončil do opuštěné klece (5:2). Takřka ihned po rozehrávce hosté přečíslili Valachy v jejich pásmu a jejich precizní kombinaci zakončoval Částečka nechytatelnou ranou k pravé tyči přemisťujícího se Hromady (5:3).

Hosté vycítili šanci a o další půl minutu později si vykoledovali přesilovou hru. Jenže přesilovky byly zároveň frýdecko - místeckou zkázou. Tentokrát jejich obraně ujel Klimek, jehož kličku sice výborným zákrokem vychytal Polonyi, přesto si domácí útočník vykoledoval alespoň faul. Tím skončila frýdecká přesilovka a spolu s ní pohasly i hostující šance. Závěr utkání už si totiž Valaši bez problémů pohlídali. V poslední minutě navíc našel Sochora Davida Klimka, který se protáhl před branku a pohotovým bekhendem nedal gólmanovi šanci (6:3). Valaši si tak vítězstvím upevnili druhou příčku tabulky, Frýdek – Místek zůstává osmý.