Vsetín zaspal začátky prvních dvou třetin a prohrál 6:1

Filip Bazala, Jan Hrbáček • 30.10.2010

Po vydřeném vítězství nad brněnskou Technikou zajížděli v sobotu hokejisté Vsetína do Frýdku-Místku. Další soupeř figurující na dně tabulky však překvapil Valachy dvěma rychlými góly na začátku prvních dvou třetin. Jmenovitě to byl Jan Kolařík, který se prosadil v časech 0:11 a 20:19 a když na konci druhé třetiny završil svůj hattrick, bylo o dalším vývoji prakticky rozhodnuto. Bartoš svým pátým gólem dokonce vyhnal Lukáše Plška z hostující branky. Čestný zásah si připsal pět minut před koncem v dobré formě hrající Daniel Tesařík.

- 15.kolo so 30.10.17:00
HC Frýdek-Místek
6:1(1:0, 4:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Kolařík (Rozum, Mintěl), 21. Kolařík (Rozum, j.Sluštík), 31. J.Sluštík (Gajda), 36. Bartoš (O.Sluštík, Kudláček), 37. Kolařík (Rozum, J.Sluštík), 55. Gajda (Štochl) - 55. D.Tesařík (Zavrtálek). Rozhodčí: Šutara - Bartošák, Hanzlík. Vyloučení: 8:9, navíc Krutil (FRM) 2+10 minut zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 351. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.
HC Frýdek-Místek: Polonyi - Krutil, Hartmann, Gajda, Kudláček, Matzke, Mintěl - Rozum, Kolařík, O.Sluštík, Kopáč, Čára, J.Sluštík, Částečka, Kotásek, Štochl, Bartoš, Štubňa.
VHK ROBE Vsetín: Plšek (36. Hromada) - Šafařík, R.Tesařík, Spitzer, Kapr, Zelenka, Zavrtálek, Farda - Slováček, Dubec, D.Tesařík - Ševčík, Vaněk, Brynecký - Kubo, Korčák, Lechner - Plachtovič, Sýs, Valigura.

Hned po vyhraném vhazování se po přihrávce Petra Rozuma rozjel Jan Kolařík, který nejprve stahovačkou překonal obránce a poté kličkou vykoupal Plška a zasunul kotouč do prázdné brány. Hosté v mírném šoku začali pracovat na vyrovnání a hned si vytvořili několik šancí, které ovšem neměly úspěšný konec. V přesilové hře dostal kotouč před bránu Slováček, ale s velkou šancí si poradil špatně a kotouč napálil backhandem přímo do náruče domácího gólmana. V sedmé minutě to Vsetín zkoušel znovu, za bránou vybojoval puk Vaněk, který přihrál Ševčíkovi a ten před branou našel Bryneckého. Polonyi byl však opět pozorný. Kolem poloviny první třetiny se dostal do šance Kudláček a Plšek se měl po zazvonění jeho levé tyče co otáčet.

Hosté v polovině třetiny čelili velkému tlaku, kdy je domácí při přesilové hře totálně zamkli v útočném pásmu. Šance Ondřeje a Jana Sluštíka však Plšek pochytal. Hra přinášela velkou řadu nepřesností a nepříliš pohledný hokej. Hosté sice měli snahu, ale pohyb domácích hráčů jim dělal takové problémy, že se jim nedařily ani přihrávky, ani přechody do útočného pásma. Šance přišla po kombinaci Slováčka s Dubcem, ovšem střelu druhého jmenovaného pokryl domácí gólman v lapačce. V závěru třetiny opět hráli přesilovou hru domácí po faulu Kapra a v těchto okamžicích měli Valaši namále, aby neinkasovali další branku. Nakonec Frýdek-Místek početní výhodu nevyužil a první třetinu ukončila siréna.

Druhá dvacetiminutovka začala obdobně jako ta první, Petr Rozum si po pravé straně najel do útočného pásma a donutil Plška vyjet proti němu. Toho si hezky objel a přihrál do brankoviště Kolaříkovi, který pohodlně zasunul do prázdné brány a zvýšil vedení. Vsetín byl opět velmi nehezky překvapen inkasovanou brankou a na jeho hře se to viditelně projevilo, řada nepřesností a zakázaných uvolnění mluvila za vše. Ve 24. minutě měl před sebou prázdnou branku Ondřej Sluštík, ale nedal. O minutu později střílel Kopáč a Plšek jeho střelu vyrazil pouze zpět na jeho hůl. Kopáč si hezky objel bránu a zasunoval do volné svatyně, ovšem pozorný Farda jeho pokus na brankové čáře zneškodnil. Do formace s Markem Dubcem začal nastupovat Kubo a okamžitě tato dvojice vytvořila šanci, kdy z mezikruží pálil Dubec do dobře postaveného Polonyie.

V polovině zápasu se uvolnil v levém kruhu Jan Sluštík a střelou na vyrážečku propálil Plška - domácí vedli už 3:0. Vsetín si situaci ještě zkomplikoval oslabením 5 na 3, ale to úspěšně ubránil bez větších potíží. V 36. minutě vystřelil od modré Sluštík, jeho střela šla vedle, ale byl u ní okamžitě Vojtěch Bartoš, ten si všiml postavení Plška mimo bránu a zasunul kotouč do prázdné klece - 4:0. Vsetínský gólman po této brance odjel na střídačku a vystřídal ho Hromada. Neuběhly ani dvě minuty a skóre se znovu měnilo. Jan Kolařík se uvolnil po levé straně, vyměnil si kotouč s Petrem Rozumem a ten zasunul kotouč pod Hromadovými zády, čímž zkompletoval hattrick. Do konce třetiny ještě Frýdek hrál přesilovou hru, kterou Vsetín přežil a do kabin se šlo za stavu 5:0.

Do poslední části nastoupili aktivněji hosté, ale jejich aktivita neznamenala gól, ale vyloučení Marka Dubce. Domácí se nikam nehrnuli a kontrolovali stav utkání. V páté minutě pálil od modré Zavrtálek, ovšem Polonyi se na utkání velmi dobře vyspal a jeho pokus zneškodnil. Hra v této chvíli byla velmi opatrná, domácí dohrávali třetinu v poklidu, hodně kombinovali a nechtěli udělat chybu. V 52. minutě zkoušel vstřelit kontaktní gól Lechner, ale jeho pokus domácí gólman zneškodnil.

V 55. minutě měl Vsetín možnost hrát přesilovou hru 5 na 3, ale hlavní sudí odpískal faul na hráče domácího týmu, kdy se podle něj provinil Lechner. Ten ovšem frýdeckého útočníka vůbec neatakoval. Hosté stejně přesilovou hru využili, když Zavrtálek našel na středu hřiště Daniela Tesaříka, ten se dostal do samostatného nájezdu a hostům se konečně podařilo skórovat - 1:5. Radost jim vydržela 40 vteřin, když v obraném pásmu hostů chybně rozehrál obránce Vsetína a jeho špatnou rozehrávku zachytil Štochl, který našel lépe postaveného Gajdu. Ten prostřelil přesunujícího se Hromadu a bylo to 6:1. V závěru utkání ujížděl Jan Sluštík stíhán Zbyňkem Spitzerem sám na bránu, upadl a hlavní sudí nepochopitelně nařídil trestné střílení, které Sluštíkovi Hromada výborně vychytal. Nic víc už se do konce zápasu nestalo a Frýdek-Místek porazil Vsetín vysoko 6:1.

Juraj Jurík (VHK Vsetín) Bohužel zápasy doma i venku jsou jako den na noc. Nezachytili jsme nástupy do první a druhé třetiny. Po nejhorším výkonu v sezóně jsme jednoznačně prohráli.

Michal Piskoř (HC Frýdek - Místek) Zápas se mi hodnotí samozřejmě dobře, vstřelili jsme rychlý gól, který nás psychicky postavil na nohy. Od tohoto okamžiku, což byla hned první minuta jsme šli pro tříbodové vítězství. Mužstvo hrálo fantasticky a konečně jsme po dlouhé době zaslouženě vyhráli za tři body.