Junioři porazili Techniku. V play down je čeká Kobra

Helena Hegeďová • 04.03.2022

Junioři přerušili sérii proher a brněnskou Techniku porazili 5:2. Soupeř přijel v oslabené sestavě, což se projevilo také na jeho hře. Valaši otevřeli skóre dvěma rychlými brankami v první třetině a svůj náskok si hlídali až do samotného konce. V 41. kole se rozhodlo také o soupeři Vsetína pro první kolo play down, kterým bude pražská Kobra.

Liga juniorů - 41.kolo pá 4.3.18:15
HC Technika Brno
5:2(2:0, 0:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 8. Ramert (Bachánek, Liss), 9. Jurek (Čapka, Sviták), 47. Przybyla (Broža, Sviták), 52. Sviták (Janíček, Jurek), 53. Broža (Prčík, Juráň) – 37. Mrkvica (Sladký, Pospíšil E.), 52. Sladký (Pospíšil E., Mrkvica). Rozhodčí: Šutara – Gančarčík, Klimek. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. Diváci: 52. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2.

VHK ROBE Vsetín: Janura – Fojtík, Prčík, Čapka, Sýkora, Machů, Sviták (A), Liss – Maštalíř, Janíček, Bednařík (C), Veselý, Przybyla, Juráň, Ramert, Bachánek (A), Jurek, Broža.
HC Technika Brno: Nechvátal (9. Nešpůrek) – Fojt, A. Pospíšil, Holcman, Mrkvica, Svoboda, Šupa, Žák – Novotný, Líska, E. Pospíšil, Vlach, Sladký, Fornál, Nerad, Trögner.

Při pohledu do tabulky je byla sice Technika papírovým favoritem střetnutí, ale na Lapač přijela v oslabené sestavě. V jejím kádru chyběli mimo jiné dva nejproduktivnější hráči celé soutěže a místo nich nastoupilo hned několik dorostenců. Trenéři tak zareagovali na blíží se play off. I přesto podali Brněnští sympatický výkon, dokázali si najít vhodnou pozici pro střelu a nejednou musel Janura řešit nějakou individuální akci soupeře.

Do vedení se ovšem jako první, a po zásluze, dostali domácí, kteří měli po většinu první třetiny více ze hry. Skóre otevřel Jan Ramert v osmé minutě a o patnáct sekund později rozvlnil síť za Nechvátalem Štěpán Jurek. Běžel devátá minuta utkání a Nathaniel Nechvátal přenechal brankoviště Jakubu Nešpůrkovi.

Vsetín tak do druhé třetiny vstupoval s dvoubrankovým náskokem. V prostřední části zápasu se k možnosti skórovat dostaly oba celky. Největší šanci šanci Vsetínských přineslo trestné střílení, které Bednařík proti svému bývalému spoluhráči v brance Brna neproměnil. Technika často hrozila z předbrankového prostoru, kde se musela mít domácí defenziva hodně na pozoru.

S velkým množstvím střel si Janura poradil, stejně tak Nešpůrek na druhé straně, kterého od inkasování zachránila dvakrát i branková konstrukce. Skóre se ve druhé periodě dlouho neměnilo, až tři minuty před jejím koncem poslal kotouč za záda vsetínského brankáře Jiří Mrkvica.

Valaši tedy své vedení udrželi, ale po jejich chybě se náskok ztenčil. To ovšem domácím v konečném důsledku nevadilo. Vsetínští ve třetí třetině potvrdili své vítězství a tedy i papírový předpoklad při pohled na soupisku obou celků.

Na 3:1 zvyšoval z brejku po oslabení svého celku Petr Przybyla, následovala přesná trefa Matěje Svitáka a také snížení ze strany Jindřicha Sladkého, který řešil individuální zakončení v situaci, kdy byl nehlídán u levé tyče. Konečné skóre dal duelu Ondřej Broža z tlaku v předbrakovém prostoru, čímž podtrhl výkon Vsetína v zápase.

Aleš Bachánek (VHK ROBE Vsetín): Jsme ve fázi přípravy na play down. Zkoušeli jsme nějaké varianty s formacemi a i hráče, jestli do toho zapadají, nebo nezadají. Myslím si, že první třetinu jsme odehráli velice dobře, dali jsme dva góly a soupeř šancí moc neměl, což bylo dobře. Ve druhé třetině jsme měli nějaká vyloučení a pustili jsme je do tlaku. Naštěstí jsme oslabení ubránili, ale po naší hrubé chybě jsme dostali gól. Hned jsme se z toho otřepali a třetí třetinu jsme odehráli velmi slušně. Za mě to byl dobrý zápas, a hlavně dobrá příprava na play down. Je dobře, že jsme vyhráli se silným soupeřem, věříme si a trochu nám to zvedne sebevědomí.

Jiří Rech (Technika Hockey Brno): Je to naše poslední utkání základní části a postup máme jistý, takže jsme přijeli bez šesti hráčů, protože je potřebujeme na středu a čtvrtek do play off a bylo to z našeho pohledu víceméně přátelské utkání. Chtěli jsme dát šanci hráčům, kteří neměli v sezoně tolik příležitostí a plus třem dorostencům, kteří se nám jevili jako celkem solidní. Samozřejmě jsme chtěli vyhrát, ale nevyšlo to. Blahopřeju soupeři.