Junioři rozstříleli Přerov a drží postupovou pozici pro play-off

Pavel Tajzler • 14.02.2015

Junioři si s chutí zastříleli na ledě Zůbrů z Přerova a vyhráli rozdílem pěti branek. Nutno však podotknout, že Hanáci bojují s rozsáhlou marodkou a utkání dohrávali pouze s osmi hráči do pole. Vítězstvím nad přerovskými hokejisty se svěřenci Romana Čechmánka vyhoupli na třetí příčku tabulky zaručující start v play-off. O další důlěžité body budou junioři bojovat již v něděli na ledě aktuální lídra z Hradce Králové.

LJ - 15NS pá 13.2.19:15
HC ZUBR Přerov
1:6(0:1, 0:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 53. Duda (Siegel) – 10. Bumbál (Grygar), 33. Červínek (Vaněk, Slováček), 36. Mikula (Bumbál), 43. Mikula (Bumbál, Vaněk), 56. Surý (Slováček), 60. Stanislav. Rozhodčí: Cik – Loun, Šimčík. Vyloučení: 10:11, navíc Kubal (Přerov) 5 minut + do konce utkání – Zuzaník (Vsetín) 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 82. Střely na branku: 25:36. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6.
HC ZUBR Přerov: Grigárek – Mašíček, Šťastný, Kundrátek, Duda – Zavřel, Helešic, Kubal – Kratochvíl M., Siegel, Pecha – Daniš, Smolka.
VHK ROBE Vsetín: Stojar – Hryciow, Surý, Bumbál, Svozílek, Vašíček, Konopka, Červínek, Mikula, Zuzaník, Grygar, Bouda, Slováček, Stanislav, Valter, Vaněk.
Aktivněji do zápasu naskočili Zubři, ale střely Zavřela i Šťastného si brankář Stojar pohlídal. Valaši měli první šanci při průniku Grygara, úspěšně však zasáhl také domácí Grigárek. Přerované diktovali tempo i nadále, jenže ani Helešic nedokázal střelou z bekhendu zacílit přesně. To se povedlo až na druhé straně Pavlu Bumbálovi, který po chybě obrany prošel až před Grigárka, kterého překonal nad ramenem. Od konce desáté minuty tak modrožlutí prohrávali, mohli však gólové manko brzy smazat. Radost jim ale neustále kazil brankář Stojar, na kterého si nepřišel od modré čáry střílející Kundrátek, ani o chvilku později z blízka Matouš Kratochvíl. Na konci první části mohl naopak VHK svůj náskok zvýraznit. Při rychlé souhře Surého a Slováčka však zasáhla mrštná Grigárkova lapačka. Ideální šanci na srovnání měl Přerov také hned zkraje druhé tercie. Po faulu na unikajícího Matouše Kratochvíla následoval další přestupek Valachů, a tak Zubři hráli více než minutu pět na tři. Ani tato přesilovka neměla gólový efekt, naopak znovu mohli udeřit hosté. Kundrátkem faulovaný Grygar jel trestné střílení, Grigárek ale svůj tým výborně podržel. Ve 28. minutě Zubrům nevyšla spolupráce Zavřela s Matoušem Kratochvílem a navíc nedokázal skórovat ani Kubal, který zakrátko vypíchl puk nedůrazné obraně a poslal jej pouze do Stojarovy lapačky. O chvíli později tak Valaši v přesilovce trestali. Na modré čáře se opřel do puku Tomáš Červínek a prostřelil Grigárka mezi betony. Navíc pak domácí vyrobili velkou chybu v rozehrávce a Josef Mikula střelou do horní části brány upravil stav na 0:3. Ve třetí části se Vsetín brzy dočkal čtvrtého gólu. Úspěšným zakončovatelem byl znovu Josef Mikula, který tentokrát procpal kotouč u tyče. Domácím se podařilo zacílit do černého až sedm minut před koncem, kdy brankář Stojar nestačil na ránu Ondřeje Dudy. Zanedlouho mohli Zubři umazat další kousek z vedení Vsetína, jenže Zavřel s Pechou útočný výpad zbytečně překombinovali a druhý jmenovaný pak z otočky mířil těsně vedle. Kvůli šarvátce před bránou Vsetína se konec utkání hodně protáhl a Přerov navíc ještě dvakrát inkasoval. Nejdříve z dorážky v přesilovce přidal pátý gól Tomáš Surý a skóre v čase 59:59 uzavřel střílející Filip Stanislav.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Kvůli nemocem a zraněním jsme zápas začali ve dvanácti lidech a dohrávali jsme ho pouze v osmi. Do půlky utkání jsme byli Vsetínu důstojným soupeřem. Dokonce si myslím, že jsme měli i více gólových šancí. Potom už ale klukům docházely síly. Utkání mohlo skončit jiným výsledkem, ale realita je taková, že se už posledních osm zápasů pereme s velkou marodkou. Uvidíme, jestli se nám někdo do dalšího utkání uzdraví.