Junioři se z Opavy vracejí s prázdnou, prohráli 2:6

Vojtěch Volf, Kristýna Guricová • 13.12.2008

O p a v a - Po té, co v pátek na vlastním ledě vybojovali junioři bod s Vítkovicemi, vypravili se na sobotní poledne k duelu se Slezanem. Oba týmy naskočily na led aktivně a Valaši mohli již po 32 vteřinách skórovat, avšak k první brance nevedly ani dvě přesilovky, které následovaly téměř hned po té. A tak se o slovo přihlásili domácí, kteří se zásluhou Radka Vlašánka dostali v 11. minutě do vedení, které ještě navýšili pouhých 22 vteřin před první sirénou. Ve druhé části jasně kralovala Opava a do posledního dějství se tak vstupovalo za stavu 3:0. Úvod třetiny ale zelenožlutí vůbec nezvládli, obdrželi dvě rychlé branky a místo toho, aby se pokusili o zvrat tak najednou prohrávali 0:5. Do střelecké listiny se za Vsetín zapsali alespoň Červenka s Vávrou, avšak Severomoravané si již své vysoké vedení udrželi a zvítězili 6:2.

- 31.kolo so 13.12.13:00
Hokejový klub Opava
6:2(2:0, 1:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 11. Vlašánek (Božilov), 20. Vlašánek (Herman, Božilov), 31. Vitek (Mlýnek), 41. Gulda (Čavrk, Mlýnek), 43. Čavrk (Mlýnek, Gulda), 49. Čavrk (Baďura, Mach) - 48. Červenka (Kopún), 57. Vávra (Vítek, Červenka). Vyloučení: 9:8, navíc Valigura (Vse) 5+KO. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:2.
Hokejový klub Opava: Machovský (Trenčan) - Sedláček, Žídek, Kysela, Vitásek, Gulda, Planovský, Martínek, Dohnal, Kukla - Čavrk, Herman, Vitek J., Koschatský, Vlašánek, Baďura, Mach, Božilov, Džemla, Mlýnek.
VHK ROBE Vsetín: Hromada (Musil) - Synek, Šimurda, Kapr, Lukeš, Djorič, Kopún, Jurik - Sadil, Vítek D., Szabó, Kubo, Červenka, Surovčík, Horehleď, Vávra, Valigura.
Do utkání vlétla obě mužstva aktivně a celých deset minut první třetiny byla k vidění vyrovnaná hra. Bezgólové skóre nakonec prolomil v 11. minutě Valášek a ten nastartoval opavský hlad po góle. Slezan dostal po zbytek třetiny svého soupeře ze Vsetína pod viditelný tlak a vsetínská opora v bráně držela těsné, jednobrankové vedení Opavy až do 20. minuty, kdy dvaadvacet vteřin před přestávkou zvýšil na 2:0 opět Valášek.

Druhá třetina začala lépe pro domácí tým a hostům se nedařilo srovnat krok, nebo aspoň pohrozit nějakým protiútokem. Vsetín pohrozil až ve 28. minutě, kdy se mu podařilo dostat Slezan díky přesilovce pod tlak. Hosté této šance nevyužili a definitivně je na kolena ve 30. minutě položil svým gólem Vitek. Do konce prostřední části měla Opava obrovský tlak a na jejím vůdčím postavení na ledě nic neměnili ani přesilovky hostů, neboť Slezan hrál vyrovnaně i v početní nevýhodě. Do konce třetiny se na tabuli již nic nezměnilo a tak se do šaten odcházelo za stavu 3:0 pro domácí.

Třetí část nastartoval Slezan dvěma rychlými góly za sebou. Nejprve se dvacet šest vteřin po počáteční buly prosadil Gulda a dvě minuty po jeho gólu zvýšil na 5:0 Čavrk. Slezan měl viditelně navrch, ale poté se na hřišti semlela souhra vyloučení, ve kterých rozhodčí poslal na trestnou lavici sedm hráčů a dokonce vsetínský Valigura vyfasoval pět plus osobní trest do konce utkání. Tato situace nabourala opavský přehled na hřišti a ve 48. minutě snížil na 5:1 ve vlastním oslabení Červenka. Na tento gól se ale Slezanu podařilo díky druhé branky Čavrka odpovědět ve velmi krátkém čase a tak byl domácí tým znovu o pět branek napřed. Po odpykání všech trestů byla hra viditelně vyrovnaná a vsetínský Vávra v 57. minutě ještě stihl upravit stav utkání na konečných 6:2.