Vstupenky online

Junioři senzačně vyřadili Slavii a jsou v semifinále!

Helena Hegeďová • 23.03.2023

Vsetínští rozhodně nebyli ve čtvrtfinálové sérii proti Slavii favoritem. Vždyť Pražané, kteří minulý rok sestoupili z nejvyšší soutěže, vyhlašovali postupové ambice. V prvním a třetím utkání série uspěl Vsetín, ve druhém a čtvrtém ovšem Valaši nevstřelili ani jednu branku. Rozhodnout tak musel až pátý duel. Do něj Vsacané vstoupili aktivněji a dostali se do dvoubrankového vedení. Potom to už sice byl koncert Slavie, jenže ta si na skvělého Adama Pavlíčka vyšlápla pouze jednou, a to v přesilové hře. A poslední sekundy? V těch už mohla propuknout postupová radost Vsetína. V semifinále čeká na VHK další z favoritů. Už v neděli a pondělí vyjedou na led Přerova.

Liga juniorů - ČF5 čt 23.3.17:30
HC Slavia Praha
VHK ROBE Vsetín
1:2(0:2, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 51. Kvasnička (Bareš, Dráb) – 6. Janíček (Hrdý, Fojtík), 20. Matějíček (Mošnička, Hamřík). Rozhodčí: Svoboda, Barek — Roischel, Bohuněk. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 56:21 (14:13, 19:5, 23:3). Diváci: 147. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

HC Slavia Praha: Pittr – Stejskal, Dráb, Hron, Kluch (C), Kříženecký, Hrdlička (A) – Fibigr, Bareš, Strnad, Hasman, Matuška, Kvasnička, Curran, Holaník, Tichý (A), Václavík, Plíšek, Vosmík, Dobner.
VHK ROBE Vsetín: Pavlíček – Zedek, Mošnička, Šedlbauer, Fojtík (C), Kráčalík, Hamřík, Velikovský – Matějíček, Hrdý, Stodůlka, Heinrich, Melenovský, Jurek, Ürge, Janíček (A), Juráň, Smetana.

Ohlasy k utkání

Jan Srdínko (VHK ROBE Vsetín): Hodně nás podržel brankář, ale nebylo to jenom o jeho hře. Měli jsme dobrý vstup do utkání, vedli jsme 2:0. Samozřejmě vnímáme nesmírnou kvalitu Slavie, která měla opravdu velmi silný útok. Za stavu 0:2 jim už nezbývalo nic jiného než to otevřít a útočit, my jsme se pak dostávali pod tlak. Někdy jsme udělali zbytečný faul a pak jsme to točili na pár kluků, což stálo hrozně sil. Měli jsme štěstí. Každý zápas se odvíjí od hry brankáře a my jsme se dnes od hry Adama odrazili, podal excelentní výkon. Jsem rád, že jsme to ubojovali, a musím smeknout před celou sérií. Byla nesmírně férová a bojovná, hrálo se do posledních chvil. Pro některé kluky z našeho týmu je to vůbec první play off v životě a udělali pro to maximum. Snažili jsme se ho z nich vyždímat, aby se nám tenhle úspěch podařil.