Zelené dresy štěstí nepřinesly, Valaši doma nestačili na Slavii

Redakce • 14.01.2023

Do sobotního utkání se Slavií nastoupili hokejisté VHK ROBE Vsetín výborně. Už ve 14. minutě šli díky Pavlu Jenyšovi do vedení, ale hosté zápas postupně otočili. Valaši ještě zkusili štěstí v závěrečné power-play, ale ačkoliv herně nepropadli, na body tentokrát nedosáhli. Následující dva duely sehrají Weintrittovi svěřenci na ledech soupeřů. Ve středu míří do Kolína, v sobotu do Šumperku. Doma se přestaví 25. ledna proti Porubě.

CHANCE LIGA - 38.kolo so 14.1.17:00
HC Slavia Praha
2:5(1:0, 0:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 1. Jenyš (Rob), 44. Říha (Přikryl, Hořanský) – 24. Žejdl (Klikorka, Šmerha), 36. Žovinec (Klikorka, Strnad), 43. Žejdl (Všetečka, Kulda), 48. Havrda, 60. Klikorka. Rozhodčí: Petružálek, Rapák – Polák, Vašíček. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 36:21. Zblokované střely: 12:7. Diváci: 2890.

VHK ROBE Vsetín: Žukov – Smetana, Krajčík, Němec, Jenáček, Říha, Ondračka – Jenyš, Bērziņš, Rob – Klímek, Klhůfek, Berger – Sihvonen, Přikryl, Hořanský – Koláček, Lichanec, Bláha – Štefka.
HC Slavia Praha: Málek – Klikorka, Hejda, Žovinec, Křepelka, Barák, Szathmáry, D. Němeček – Všetečka, Žejdl, Kulda – Šmerha, Kern, Brož – Mrňa, Labuzík, Strnad – Stehlík, Havrda, Simon.

Utkání začalo svižně. Už ve 14. vteřině Rob vystřelil od modré čáry, před bránou jeho pokus tečoval Pavel Jenyš, a Vsetín rázem vedl 1:0. Hosty inkasovaný gól zmrazil, osmělili se, až když Brož našel na brankovišti dobře postaveného Šmerhu. Ten se snažil překonat Žukova, ovšem strážce vsetínské svatyně včas zasáhl betonem. Dramatické chvíle přišly kolem 15. minuty. Nejprve Sihvonen už téměř sám uháněl sám na Málka, ale Křepelka v pádu odehrál puk pryč a tím zabránil brejku. Následně sešívané předčasně rozjásal Kern, jenže rozhodčí jeho trefu nakonec neuznali pro vysokou hůl.

Začátek druhého dějství poznamenala častá vyloučení. A právě početní výhodu pěti proti třem Slavia zužitkovala ve svůj prospěch. Klikorka kousek za modrou našel Šmerhu, a ten si všiml na druhé straně nikým nehlídaného Lukáše Žejdla, jenž z hranice brankoviště uklidil puk do sítě - 1:1. Krátce za polovinou utkání bylo ještě lépe pro Pražany. Žukov vyrazil Klikorkův pokus na hůl dojíždějícího Dušana Žovince, a ten ho doklepl do odkryté brány – 1:2.

Zkraje třetí části mohl za domácí srovnat Rob, ale pozorný Málek mu vystavil ukázkový semafor. Na druhé straně kluziště byli jen o několik okamžiků později úspěšnější Pražané. Kulda se ve středním pásmu chopil puku, našel Lukáše Žejdla, a ten svou druhou trefou v utkání poslal sešívané do dvoubrankového náskoku – 1:3. Drama pokračovalo. Přikryl našel zpoza brány v mezikruží Jiřího Říhu, jenž vrátil Vsacany zpátky do zápasu – 2:3.

Slavia si ovšem vzala dvoubrankové vedení zpět a to rovnou ve vlastním oslabení. Maxim Havrda vypálil z úhlu, puk škrtnul o Žukovovu výstroj a překvapivě skončil za jeho zády – 2:4. Valaši vrhli všechny síly do útoku. Bojovali, sráželi se, a především zaměstnávali hostujícího Málka. Nejblíže k trefě měl opět Rob, ke své smůle však trefil jen břevno. Na druhé straně Karel Klikorka zametl kotouč do opuštěné vsetínské klece a pečetil na konečných 5:2 pro sešívané.

Ohlasy k utkání