Junioři si skvěle zastříleli! Porazili Frýdek - Místek 10:3

Jiří Kubják • 08.10.2010

Junioři Vsetína si připsali další dva body za vítězství 10:3 proti Frýdku - Místku. O výsledku rozhodla již první třetina, kterou svěřenci trenéra Miroslava Kuba a Zdeňka Šmídka vyhráli 4:0. Hattrick v pátečním utkání zaznamenal vsetínský obránce Michal Ondra.

Liga juniorů, skupina Východ - 10.kolo pá 8.10.16:30
HC Frýdek-Místek
10:3(4:0, 3:0, 3:3)
Branky a nahrávky: 9. Žabčík (Lechner), 10. Lechner (Studený, Žabčík), 11. Valigura (Vítek, Martyčák J.), 12. Martyčák J. (Galia, Zbranek), 24. Ondra (Valigura, Kuboš), 34. Ondra (Lechner, Kubo), 36. Ondra (Lechner, Urban), 43. Vítek (Martyčák J., Zbranek), 55. Pokus (Kubo), 59. Žabčík (Ondra, Lechner) - 45. Kocurek (Ševčík), 51. Bártek (Mičulka), 59. Balcar. Vyloučení: 5:14 navíc Fiala 2 + 10 minut. Využití: 3:0 . V oslabení: 0:0 . Rozhodčí: Husička, Škrobák M., Škrobák P .
VHK ROBE Vsetín: Hromada, (Šenk) - Ondra, Studený, Urban, Galia, Kubo, Zbranek, Skyba, Romanov, Vítek, Pokus, Gromus, Tyralík, Žabčík, Lechner, Valigura, Lukeš, Martyčák J.
HC Frýdek-Místek: Polonyi, (Golasowski), - Gottwald, Kimla, Kocurek, Dohnal, Langer, Krč, Golasovsky, Bartoš, Slípek, Štubňa, Balcar, Fiala, Mičulka, Alina, Ševčík, Bártek

Úvod zápasu ukazoval spíše oťukávanou a to nejpodstatnější se začalo odehrávat až do 10. minuty utkání, kdy se rozjel vsetínský brankostroj.Vše začal Tomáš Žabčík, který prostřelil vše co mu stálo v cestě 1:0. 41 vteřin na to a domácí se radovali po druhé, Lechner téměř ze stejného místa překonal Polonyie po druhé. V čase 10:03 zvyšil na 3:0 Valigura a když ve 12. minutě stačilo ke vstřelení 4 branky Martyčákovi jen nastrčit hůl do střely Zbranka odcházelo se do kabin za stavu 4:0 pro Vsetín. A to i za neproměneného trestného střílení vsetínského Kuba.

Hosté se hru zkomplikovali sami díky zbytečnými vyloučeními, které Valaši během zápasu potrestali hned tři krát. Jako tomu bylo v čase 23:43, kdy Michal Ondra zvýšil už na 5:0. Ve 34. minutě se prosadil tentýž hráč po důrazu před brankou Polonyie. Netrvalo dlouho a hned v dalším střídání v čase 35:38 dokončil útočník z číslem 3 v zelenožlutém dresu svůj hattrick. Frýdek - Místek už byl na odpis a stáhl se k úspoře sil.

Na úvod závěrečnoho dějství zvýšil na 8:0 Vítek, jenž z levého vhazovacího kruhu prostřelil již střídajícího Golasowského. Za tak rozhodnutého stavu Vsetín pustil hru a čestným úspěchem se prezentoval i Frýdek - Místek. Zásluho na tom měl Kocurek, který využil svou otočku kolem branky. V 51 minutě v se v situaci 2 na 1 prosadil frýdecko-místecký Bártek a bylo sníženo na 8:2. 55. minuta a Mário Pokus zvyšuje na 9:2. Dvě minuty před konce utkání se diváci dočkali vytoužené desítky zásluhou Tomáše Žabčíka. Poté se ještě nařizovalo trestné střílení i na straně Frýdku - Místku, které sice proměnil Balcar. Pro hosty to přesto znamenalo labutí píseň a odvezli si z Lapače výprask 10:3