Junioři zakončili polovinu soutěže vítězstvím nad Porubou

Filip Bazala • 02.12.2012

Valaši hostili doma Porubu v rámci osmnáctého kola. Hosté šli ve druhé minutě do vedení, které domácí ještě v první třetině dokázali otočit ve svůj prospěch. V další části hry hosté opět srovnali, ale aktivnější Vsetín nasázel hostům během několika minut tři branky a vypadalo to, že už zápas v klidu dohrají. Jenomže hosté se nevzdali a snížili dokonce na rozdíl jediné branky. V závěrečné power-play však pečetil vítězství domácích do prázdné klece Martin Štrbík a polovinu soutěže, tak Vsetín zakončil vítězně.

LJ - 18.kolo ne 2.12.10:30
HC RT TORAX Poruba 2011
6:4(2:1, 3:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Valentík (Štrbík), 19. Gromus (Koutník), 27. Kajaba (Štrbík, Báchor), 27. Uchin (Tobola, Baroš), 31. Štrbík (Kajaba, Báchor), 59. Štrbík (Gromus, Tobola) - 2. Mihal, 22. Maček (Dusík), 32. Kofroň (Maček, Kameníček), 43. Kaleta (Cháňa, Kysučan). Rozhodčí: Kubičík – Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: 6:12, navíc Žák (VSE) 10 min. OT [NESP] a Dusík (POR) 10 min. OT [ZHK]. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 105. Střely na branku: 43:32 (16:9, 17:14, 10:9). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:4, 6:4.
VHK ROBE Vsetín: Kohn – Báchor, Valentík, Vašíček, Koutský, Hradil, Žák, Žabčík – Štrbík, Daněk, Kajaba – Baroš, Tobola, Uchin – Ondra, Gromus, Koutník.
HC RT TORAX Poruba 2011: Seifert – Dusík, Černín, Vrána, Jasiok, Cháňa, Baca – Maček, Kameníček, Kofroň – Piják, Mihal, Rosypka – Kaleta, Brnčal, Kysučan.

Zápas Vsetína s Porubou začal lépe pro domácí, kteří si ihned vytvořili tlak. Do vedení se však dostali hosté, kteří ještě pořádně ani nenabruslili do útočného pásma. Dalibor Mihal, chtěl jít střídat a tak nahodil puk ze středu hřiště na domácí klec, kde těsně před Kohnem poskočil puk a na údiv všech skončil v kleci Valachů. Domácí rychle odpověděli. Martin Štrbík našel na modré čáře Kamila Valentíka, který zdaleka ne gólovou střelou vypálil, ale slabou chvilku si vybral i hostující gólman Seifert a puk pod jeho betony protekl až do brány.

Hra se srovnala, ale aktivnějšími byli domácí. Ve dvanácté minutě byl faulován Štrbík, který jel trestné střílení. V tom si však nedokázal poradit s gólmanem Poruby, který jeho pokus výborně vytěsnil. Pár vteřin poté po hezké akci domácích orazítkoval břevno hostující branky Hradil. První třetinu ovládali hlavně domácí a v sedmnácté minutě měli další brankovou příležitost, ale po přihrávce od Kajaby Daněk nedokázal trefit odkrytou branku. V devatenácté minutě šli domácí do vedení. Po vyhraném buly Koutníka se dostal na puk Lukáš Gromus, který ihned pálil přesně na lapačku Seiferta, který nedokázal reagovat.

Minutu před koncem to mohlo být už o dvě branky, ale po přihrávce od Kajaby před prázdnou klec, trefil Štrbík jen rychle přesunujícího Seiferta. Po první třetině odcházeli do kabin mírně spokojenější domácí. Na začátku druhé periody bylo opět srovnáno. V oslabení ujel sám na Kohna David Maček a bekhendovou střelou propálil k tyči vsetínského brankáře. Započala série vyloučení, které ve 27. minutě trestal René Kajaba, který doklepával přesilovkou akci po přihrávce od Štrbíka do prázdné klece.

Devatenáct vteřin poté, se Valaši dostali do přečíslení dva na jednoho, které po přihrávce od Toboly zakončoval do odkryté klece Jaroslav Uchin, který se znovu objevil v dresu VHK po návratu z Ruska. V polovině zápasu už Valaši vedli 5:2. Kajaba nabruslil před bránu Seiferta a nahrál najíždějícímu Martinovi Štrbíkovi, jenž ranou z první opět překonal Seiferta. O minutu později Poruba odpověděla. V přesilové hře hosté sehráli ukázkovou akci, kterou zakončil po přihrávce Mačeka za bezmocného Kohna Lukáš Kofroň.

O další chvíli později hosté mohli znovu skórovat. V akci dva na jednoho propadl po střele Kohnovi puk za záda a nejspíš skončil v bráně, ale dle hlavního a brankového sudího tomu tak nebylo, takže i přes protesty hostů se hrálo dál. Sudí Kubičík i nadále vylučoval jednoho hráče za druhým, ale oslabení či přesilová hra do konce třetiny branky nepřinesly. I ve třetí části vstřelila Poruba na začátku třetiny branku. Zmatek v obranné hře Valachů trestali hosté pohlednou kombinací, na jejímž konci střílel do odkryté klece Jakub Kaleta.

Hra se začala kouskovat, což vyhovovalo domácím, kteří hájili hubený náskok. V 53. minutě mohl rozhodnout Kajaba, který v situaci jeden na jednoho zamotal hlavu hostujícímu obránci i brankář, ale když zakončoval do odkryté klece, tak trestuhodně přestřelil. Sám hráč nevěřil, co spálil. Ke konci utkání hosté zkusili hru bez brankáře, ale ta se jim vůbec nevyplatila. Martin Štrbík dostal puk od Gromuse a sám proti prázdné kleci se nemýlil. Vsetín tak zvítězil 6:4 a polovinu základní části zakončil vítězstvím.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): „Letos jsme s Porubou ještě za tři body nevyhráli. V přípravě jsme na Lapači remizovali 3:3 a v prvním zápase sezóny u nich jsme vyhráli až na nájezdy 3:2. Myslím, že Poruba je tým, který by měl hrát úplně jinde v tabulce, než hraje. Mají velmi dobrý tým a před sezónou jsem je tipoval na jednoho z adeptů na první místo. Bohužel pro ně nezachytili začátek soutěže, ztratili nějaké body, ale pořád je to tým, který když se soustředí na hru, tak patří mezi nejlepší ve skupině. Dnes to prokázali, nesložili zbraně ani za stavu 5:2. Podali velmi dobrý výkon, zápas byl správně vyhecovaný. Říkal jsem klukům, že se na nás nyní chce každý vytáhnout a ukončit naši sérii, ale jsem rád, že jsme to dnes zvládli. Sice jsme měli nějaké komplikace při nedůrazu před brankou, ale útočnou hru jsme zvládli dobře. Předváděli jsme hezké akce, dobré kombinace. Nakonec šest branek, které jsme dali, stačilo na vítězství za tři body a já jsem za to rád, protože Poruba je tým, který je schopen porazit kohokoliv.“

Petr Trojan (HC RT TORAX Poruba): „Dnešní utkání bylo takové, když to řeknu fotbalově na dva poločasy. V tom prvním byli lepší domácí, kteří si vytvořili luxusní náskok. Ve druhé půlce jsme začali méně faulovat, soustředit se více na hru a to se nám vyplatilo. Určitě jsme sahali po bodech. Škoda jen naší neuznané branky na 5:4, kterou viděli všichni kromě brankového a hlavního sudího, to je celkem smutné. Šestý gól už byl hop nebo trop, a jestli byl nebo nebyl z ofsajdu, už nic neřeší. Gratuluji domácím k vítězství, jejich tým hraje zkušeně a opravdu má na to, aby se porval o extraligu.„