Vsetín ukončil smolnou sérii a v dramatickém utkání porazil Porubu

Václav Trávníček • 31.10.2012

Vsetínští hokejisté ukončili nepříznivou třízápasovou sérii, během které získali pouze jeden bod, a ve středu na domácím ledě porazili ostravskou Porubu 4:3. Hlobilovi svěřenci vstoupili do utkání dobře, v 35. minutě vedli už 3:0. Ještě do konce druhého dějství však hosté utkání zdramatizovali, když snížili na rozdíl jediné branky. Vyrovnaný duel rozhodl necelé dvě minuty před sirénou Adam Mikšovský, když zužitkoval situaci dva na jednoho. Nakonec šlo o vítěznou branku, neboť Porubští v samotném závěru ještě snížili na konečných 4:3.

2. liga - 12.kolo st 31.10.17:30
HC RT TORAX Poruba 2011
4:3(1:0, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 14. Kajaba (Podešva, Dubec), 28. Dubec (Podešva, Kajaba), 35. Vrba (Vrána, Vaněk), 59. Mikšovský (Vaněk, Zúbek) – 36. Pavlačka (Prokop P.), 39. Vrána L. (Vychodil, Sedlář), 60. Vychodil (Axman, Buček). Rozhodčí: Obadal – Goňa, Smilek. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1022. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Vrána P., Vrba, Vodák, Tichý, Žák, Bezuška – Mikšovský, Vaněk D., Zúbek – Kajaba, Podešva, Dubec – Kubo, Tobola, Vítek.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Wolf, Šindelář, Hruzík, Prokop P., Vychodil, Prokop L., Axman – Vaněk R., Krayzel, Holuša – Seidler, Pavlačka, Buček – Galajda, Vrána L., Sedlář.

Ihned od začátku střetnutí bylo na obou stranách jasně vidět, že ani jeden tým nehodlá udělat zbytečnou chybu. První perioda byla plná osobních střetů, fyzicky náročného bruslení. První šanci si připravili Valaši a to ve 13. minutě, kdy Zúbek našel najíždějicího Mikšovského, jehož slibná teč skončila nakonec na betonu Tihláře. Za několik okamžiků již však něco málo přes tisícovku přihlížejících diváků vidělo branku. V čase 13:27 se druhá útočná pětice usadila v pásmu Poruby, odkud Marek Dubec směřoval přihrávku na Podešvu, jehož vidění následně zužitkoval René Kajaba, který trefil přesně do odkryté branky – 1:0. I po vstřeleném gólu pokračoval styl hry až do konce první třetiny.

Nejlepší hráč VHK dle redakce:

Peter Bezuška

Do záčatku té druhé nastoupili lépe Vsetínští, kteří si nasazením vytvořili hned několik šancí, z níž se ujala ta z 28. minuty. Po nedůrazném vyhození porubského obránce zachytil kotouč Podešva, který směřoval svoji střílenou přihrávku na hůl Marka Dubce a jeho šikovná teč rozvlnila síť branky hostí podruhé. Nejvíce šancí zaznamenali domácí v rozmezí 30. – 35. minuty.

Prve byl v samostatném úniku stažen Dubec a bylo nařízeno trestné střílení, které však domácí ostrostřelec neproměnil, trefil břevno. Ihned poté se v přesilovce zjevil tváří v tvář Tihlářovi Juraj Tichý, jehož dělovka švihem rozezvučela břevno. A jak se říká, do třetice všeho dobrého, se domácím podařilo vsítit branku na 3:0.

V přesilové hře se kotouč dostal na Patrika Vránu, který si všiml v mezikruží postaveného Lukáše Vrbu a ten prostřelil Tihláře, tentokrát mezi betony. Vsetín byl na koni, ovšem tříbrankové vedení netrvalo dlouho. V čase 35:16 Marek Pavlačka vyhrál buly, aby poté tečoval střelu Prokopa a snížil tak na 1:3. Poté si Valaši cestu za vítězstvím ještě více zkomplikovali. Špatně střídali a v následném oslabení opět inkasovali. Opět to bylo z kvalitní práce v brankovém prostoru, kde se nyní nejlépe orientoval Lukáš Vrána a těsně před druhou přestávkou snížil na jednobrankový rozdíl.

Závěrečné dějství zahájila Zbrojovka a hrála víceméně na to, aby neinkasovala branku. K tomu měli nejblíže svěřenci Viktora Hlobila v čase 48:41, kdy se po pasu od Rostislava Vaňka jen těsně minul Wolf. Poté se Valaši mohli radovat z pojistky svého vítězství, jenomže v přečíslení 4 na 1 se to jak Mikšovskému, tak Zúbkovi nepovedlo. Co se nepovedlo v 52. minutě, povedlo se o sedm minut později. Do přečíslení, nyní 2 na 1, se dostal Vaněk, který našel skvěle připraveného Adama Mikšovského a ten neméně přesně zakončil.

Poruba si poté ještě vzala oddechový čas, což stačilo "pouze" ke vstřelené brance v čase 59:59, kdy se po nedůslednosti ve vsetínské obraně prosadil střelou z mezikruží David Vychodil. Valaši si tedy připsali tolik vytouženou výhru a po třech nezdarech konečně okusili chuť třech bodů za vítězství. O to další pojedou Vsetínští bojovat již tuto sobotu, představí se na ledě karvinského Baníku.

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): „Dnes jsme se soustředili hlavně na defenzívu a myslím, že jsme to celkem zvládali. Až na dvě zbytečné branky, které jsme dostali ve druhé třetině. Nesmíme tolik prohrávat buly. Poruba má zkušené hráče, už loni hráli dobře a letos mužstvo ještě více posílili. Ono se to zdá, že když se hraje doma s Porubou, tak se musí vyhrát, ale nás to dnes stálo spousty sil. Bylo to ubojované, umlácené, zdaleka jsme neměli tolik šancí, kolik doma míváme. Měli jsme k dispozici Petera Bezušku, který odehrál velmi slušné utkání, ale v sobotu hrát nebude, protože s reprezentací odjíždí do Norska. Mrzí mě zbytečná branka z poslední minuty, protože pořád o tom mluvíme, vysvětlujeme si to, že když už hrajeme vítězné utkání, tak si nemůžeme dovolit ztratit puk ve vlastním pásmu. Z toho strašně „pěním“ v takovém zápase. Na druhou stranu musím říct, že kluci si sáhli na dno a zápas odmakali.“

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): „Škoda, že nám Vsetín v zápase utekl na 3:0, dvě branky padly po našich zbytečných chybách. Poté jsme se dostali více do zápasu a snížili na rozdíl jediné branky. Třetí třetinu jsme odehráli skoro celou v útočném pásmu, ale bohužel vyrovnávací branku jsme nevstřelili. Naopak po chybě jsme inkasovali a naše branka na 4:3 už přišla moc pozdě.“