Juniorka převálcovala dosud neporažené Zubry a opět vede tabulku

Helena Hegeďová • 04.10.2020

Zubři doposud procházeli soutěži bez ztráty jediného bodu, teď ale tvrdě narazili. Valaši do zápasu od první minuty vletěli, skórovali už po 46 sekundách. Celou dobu byli lepším týmem a po první třetině vedli o tři góly. Domácí Přerov snížil ztrátu na rozdíl jediné branky, ale pak se opět prosazovali Valaši.

Extraliga juniorů - 6.kolo ne 4.10.17:00
HC ZUBR Přerov
3:7(0:3, 2:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 25. Hradil (Fencl), 29. Němec (Gréč, Šimanský), 43. Němec (Gréč) – 1. Apolenář (Babeliak), 15. Maštalíř (Sviták, Veselý), 16. Kožený, 31. Babeliak (Apolenář, Macík), 40. Baďura (Babeliak), 47. Houser (Dědek, Baďura), 59. Babeliak (Jurek). Rozhodčí: Blaha – Blažek, Peluha. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 59. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5.

HC ZUBR Přerov: Horák – Šabršula, T. Hanák, Holík, Gréč, Billa, Němec – Mynář, Petr, Rozsahegyi, Šilhavý, Kolařík, Brázda, Prísažný, Fencl, Dobša, Štíbr, Hradil, Šimanský.
VHK ROBE Vsetín: Málek – Krnáč, Pernický, Kožený, Houser, Sviták, Čapka, Macík – Bednařík, Svoboda, Maštalíř, Dědek, Vrána, Veselý, Jurek, Baďura, Babeliak, Apolenář.

Hned jeden z prvních útoků Vsetína skončil brankou Jakuba Apolenáře, jenž mířil z levého kruhu na bližší tyč. Těsně po přesilovce domácích zahrozili také oni, když se do brejku dostal Hradil. Dvě za sebou jdoucí přesilové hry okusili i Valaši, ale ani oni nebyli v nerovnovážném stavu úspěšní. Navíc se k nim naklonilo štěstí při střele Mynáře. Vsetínští své klíčové vedení vybudovali během minuty a půl. Jiří Maštalíř tečoval nahození Matěje Svitáka od modré čáry a z individuální akce skóroval obránce Martin Kožený. Na rychlý vsetínský náskok reagovali Zubři oddechovým časem a do konce první části utkání už branku nepadla.

Navýšit své vedení však mohli hosté hned po začátku druhé třetiny, kdy na přerovského gólmana Horáka vyzkoušel Babeliak bekhendový blafák. Jeho zakončení nakonec mířilo mimo. Přesně nemířil ani domácí útočník Brázda a Zubři se radovali až po jedné z dorážek Radima Hradila. To totiž zavezl kotouč ke vsetínské brance Jan Fencl, kterému se Málka nadvakrát nepodařilo překonat, a zapomenutý puk pak našel právě Hradil. Přerov měl následně další velké šance a za zády vsetínského gólmana skončila střela z hokejky Jakuba Němce, kterou Málek nejdřív chytil, ale potom mu vypadla z lapačky.

Lukrativně zakončoval také Šilhavý, jeho střela minula spojnici tyče a břevna. Na sérii přerovských akcí zareagoval Boris Babeliak. Krátce po vyloučené Gréče zahrozil Macík, to už však na trestnou lavici putoval i Apolenář a při hře čtyři na čtyři si s bránícími hráči pohrál Dobša. V šancích byli i Fnecl nebo opět Dobša se Šilhavým. Zradila je přesnost střely a taky dobře chytající Málek. A to by nebyli Valaši, aby se znovu neozvali. V poslední minutě druhého dějství se do přečíslení dva na jednoho dostali Boris Babeliak s Martinem Baďurou, který se rozhodl vystřelit. A nemýlil se.

Ve 42. minutě byl za nedovolené bránění vyloučen Kožený a domácí si poprvé v zápase vytvořili souvislý tlak. V něm nejprve Fencl promarnit příležitost skórovat do odkryté branky, ten správný čas naopak poznal jeho spoluhráč Jakub Němec na druhém křídle. Domácí potrestali vyloučení Koženého, ten celou situaci vyžehlil nahozením do pásma, po němž vnikl chaos v přerovském brankovišti. K puku se u pravé tyči dostal Marek Houser a poslal jej do odkryté části brány. Navýšit vedení Vsetína mohl ještě Apolenář, finální slovo měl však necelé dvě minuty před koncem utkání opět Boris Babeliak. A jak se mu blafák na začátku druhé třetiny nevyvedl, nyní byl ukázkový a dostal na skóre číslo sedm.

Pavel Neuman (HC ZUBR Přerov): Začátek zápasu byl špatný. Kromě gólů, které jsme dostali, jsme udělali i zbytečné fauly. Soupeře dostaly do hry. Ve druhé části jsme snížili na 2:3, nicméně šance na vyrovnání jsme neproměnili a po hrubých chybách obdrželi dvě branky. To samé se nám stalo i ve třetí třetině. Když jsme dali, dá se říct, kontaktní gól, po chybě jsme opět inkasovali.

Juraj Jurík (VHK ROBE Vsetín): I když výsledek vypadá jednoznačně, zápas nebyl jednoduchý. V úvodu nám pomohl rychlý gól. S domácími to hodně zatřepalo a první třetinu jsme měli ve své režii. O přestávce jsme si něco řekli, ale pak jsme bohužel neplnili, co jsme potřebovali. Soupeř se dvěma brankami dotáhl na jednogólový rozdíl. V tomto momentě bylo strašně důležité, že jsme dokázali odpovědět na 4:2 a 5:2. Do poslední části jsme šli s tím, že náskok uhájíme. Myslím si, že i výborným výkonem brankáře Málka a bojovným výkonem celého týmu jsme zaslouženě vyhráli.