Povedený vstup do Zubr Cupu, Vsetín skolil domácí Přerov

Jan Tajzler, Daniel Doležal • 13.08.2019

Zdařilou premiéru v turnaji Zubr Cup mají za sebou hokejisté Vsetína. Přerovská Meo aréna čekala na první branku v úvodní dvacetiminutovce marně. Poprvé se červené světlo rozsvítilo až v čase 33:25, kdy se prosadil vsetínský Hořanský. Na druhou trefu Vsetínu stačilo pouhých sedmačtyřicet vteřin, když jej do dvoubrankového náskoku poslal Jonák. Zubři stačili ve třetí třetině kontrovat Hejcmanem, ale o definitivním vítězství pro vsetínské barvy rozhodl obránce Michal Hryciow. Turnaj pokračuje ve čtvrtek na vsetínském Lapači, kde se Valaši střetnou s pražskou Slavii.

Přípravné zápasy - ZUBR CUP út 13.8.18:00
HC ZUBR Přerov
1:3(0:0, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 45. Hejcman (Goiš, Navrátil) – 34. Hořanský (Jeřábek), 35. Jonák (Dostálek), 51. Hryciow (Dudáš, Procházka). Rozhodčí: Mikula, Sedlák – Blažek, Solař. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1046. Střely na branku: 21:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

HC ZUBR Přerov: Petrásek (31. Šimonů) – Krisl, Černý, Šnajnar, Zbořil, Pohl, Kleiner, Dřímal – Navrátil, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, Moučka – Dvořák, Sýkora, Goiš – Peterka, Kočica, Svoboda.
VHK ROBE Vsetín: Bláha (31. Sachr) – Slováček, Teper, Dudáš, Hryciow, Drtina, Ondračka, Jeřábek, Holomek – Jonák, Pechanec, Dostálek – Klímek, Rehuš, Procházka – Karafiát, Volf, Doktor – Hořanský, Šilhavý, Vašenka.

V první přesilovce Přerova mohl zahrozit Navrátil, kotouč se mu ale po odrazech zamotal mezi bruslemi. Sachr později vychytal z druhé vlny dojíždějícího Zbořila, bez využití zůstala i druhá početní výhoda domácích. Vsetínští vyprodukovali nebezpečnou střelu Karafiáta či chaos před Petráskem z patnácté minuty, první dějství nakonec zůstalo bez branek.

Na startu druhé třetiny Petrásek skvěle zakročil proti Procházkovi při přečíslení, Hanáky pak podržel také během jejich druhého oslabení. V čase 33:25 ukončil čekání na gól Adam Hořanský, jenž využil chaosu před střídajícím Šimonů a doklepl puk do míst, kam gólman nemohl dosáhnout. Skóre 0:2 svítilo na tabuli už za 47 sekund. V přečíslení zvolil ex-přerovský Dostálek střelu, kterou Šimonů vyrazil pouze k nachystanému Vítu Jonákovi. Tentýž střelec ještě ke konci třetiny orazítkoval tyč.

Poslední dějství odstartovala šarvátka, po níž na trestnou usedli Sýkora s Dudášem. Branka ale přišla až při hře pět na pět. Darek Hejcman nejprve nezužitkoval přečíslení, o chvíli později však s pukem vyjel od rohu kluziště, prostrčil si hokejku mezi nohama a krásně trefil pod víko. Valaši ovšem zanedlouho odpověděli. Michal Hryciow zachytil puk na modré, párkrát si ho vyměnil se spoluhráči a dvě vteřiny po skončení přesilovky protečoval za Šimonů střelu Dudáše. Zubři zaznamenali úspěch alespoň prostřednictvím dodatečných nájezdů, když proměnili čtyři z pěti. Hosté skórovali pouze jednou.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): První třetina z naší strany nebyla špatná, z určitých situací jsme mohli vytěžit víc. Druhá část se nám vůbec nepovedla. Během prvních čtyř střídání byly naše lajny pod tlakem, z čehož vyplývaly fauly, a hosté si pomohli přesilovkami. Rozstříleli nás a výsledek mohl být ještě horší. Třetí třetinu jsme se zvedli, ale faulem nefaulem jsme Vsetínu pomohli k tomu, že zaslouženě vyhrál.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Na jednu stranu tam bylo hodně chyb, na druhou si ale myslím, že oběma týmům nechyběla chuť do zápasu. Na srpen šlo o solidní partii s napadáním a tempem. Lidem, co přišli, se podle mě hokej musel líbit. Pro nás to byl druhý zápas, takže řešíme spíše kondici. Na herních věcech teprve v podstatě začneme pracovat. Věřím, že se budeme postupně zlepšovat.