Juniorský souboj brankářů vyšel lépe pro Havířov

Helena Hegeďová • 15.12.2019

První třetina přinesla velice atraktivní hokej, v kterém si více šancí vybudovali Vsetínští. Ti však již od začátku troskotali na výborně chytajícím Štipčákovi. Ve stejném duchu pokračovalo i druhé dějství a bylo jasné, že autor první branky bude mít velkou výhodu. A to se také potvrdilo, jelikož hosté pak dokázali skórovat během jedné minuty hned dvakrát. Valaši v úvodu třetí třetiny výrazně zabrali, a to hlavně gólově, když skóroval Vavřík. To však bylo ze strany domácích vše a svému sokovi podlehli 1:2.

Extraliga juniorů - 26.kolo ne 15.12.12:00
AZ Havířov
1:2(0:0, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 41. Vavřík (Klímek) – 39. Pindel (Juhász, Ivaščenko), 40. Tomeček (Vlček, Uhlíř). Rozhodčí: Šudoma – Maloušek, Kociňák. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 33:36 Průběh utkání: 0:2, 1:2.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Zeman, Pernický, Ondračka, Holáň, Kožený, Kunst – Pospíšil, Baďura, Apolenář, Vrána, Hilšer, Klímek, Jurek, Vavřík, Frimel.
AZ Havířov: Štipčák – Uhlíř, Šěvěček, Kočí, Koubek, Pavelek, Kubíček – Tomeček, Pindel, Urban, Revaj, Mrkvica, Kubík, Čempel, Ivaščenko, Juhász, Vlček, Byčkov, Moškoř.

První třetina uvedla utkání v celé jeho kráse, a to přesně tak, jak také po celou dobu vypadalo. Vyrovnaný začátek přinesl hru nahoru dolů, v které se však ani jednomu celku nepodařilo dostat do nebezpečného zakončení. Jako první se iniciativy chopili domácí. Klímek se sám ocitl u pravé tyčky, odkud trefil Štipčákův bližší beton. Puk se odrazil k Baďurovi, který se pokusem k tyči neprosadil. Štipčák čaroval i nadále a hlavně díky němu Havířovští neinkasovali. Dokazuje to také zákrok, který vytáhl proti Baďurovi, který z levého kruhu dorážel Pernického střelu od modré. Havířovský brankář bleskově přemístil svůj pravý beton k tyči a navrátilci ve vsetínském týmu tak gólovou radost nepovolil.

Zahanbit se nenechal ani Málek ve vsetínské brance a při nebezpečných střelách svůj protějšek napodobil. Stále měl ale více práce Štipčák. Vrána se po vybojování puku dostal do brejku, ale před brankovištěm byl zastaven. Dorážel Apolenář, ale puk skončil ve skupince hráčů u levé tyčky. Apolenář si jej tam znovu našel, objel branku a zakončoval na druhé straně. Poslední minuty první třetiny si hosté zahráli v početní výhodě. Přesilovky ale Havířovu moc nešly, více příležitosti si ve vlastním oslabení vybojoval Vsetín.

V následujícím dějství se do přesilovky dostali také Valaši, kterým se podařilo udržet před Štipčákem, který však žádný větší problém řešit nemusel. To se však netýkalo 35. minuty, opět měli Valaši na ledě o jednoho hráče víc. Hilšerovu střelu z vrcholu levého kruhu tečoval Zeman mezi gólmanovy betony. Vsetínští už zvedali ruce nad hlavu a radovali se, jenže rozhodčí zajel celou situaci zkontrolovat za branku a rozpažil. Už se zdálo, že ani ve druhé třetiny se Lapač branky nedočká. Ale přišla závěrečná dvouminutovka. Minutu a půl před koncem se z kombinace blízko brankoviště prosadil Vojtěch Pindel. O minutu později jej s přesnou trefou z levého kruhu na bližší tyč napodobil Daniel Tomeček.

Vsetín měl celou přestávku na promyšlení vstupu do třetí třetiny a šlo to vidět. Valaši do hry doslova vletěli a už po čtyřiadvaceti sekundách se zásluhou Michaela Vavříka radovali. Srovnávat mohl Frimel, když se z ničeho nic objevil sám před gólmanem. Jenže Štipčák opět zasáhl. Uprostřed třetí třetiny byli hosté potrestáni za zdržování hry, když střídali po zakázaném uvolnění. Oslabení úspěšně ubránili. Navýšit vedení svého celku mohl Pindel, který se urval po levém křídle a z levého kruhu zakončoval nikým nebráněn na betony. V následném protiútoku připravil Baďura puk pro Klímka, tomu ale kotouč přeskočil hokejku a dobrou pozici před brankou promarnil. Valaši to na závěr ještě zkusili bez brankáře, což ale nepřineslo branku ani na jedné straně.

Juraj Jurík (VHK ROBE Vsetín): Utkání s Havířovem bývají vyrovnaná a už od začátku jsme věděli, že rozhodující pro další vývoj bude to, kdo dá první gól. Bohužel byli jsme to my, kdo ten první gól dostal. Chybou bylo, že jsme hned vzápětí inkasovali na 0:2 a soupeř šel do dvoubrankového trháku. I přes velkou snahu a nasazení ve třetí třetině to bohužel stačilo jen na zkorigování skóre.

Tomáš Potěšil (AZ RESIDOMO Havířov): Celé utkání bylo hodně vyrovnané a myslím si, že rozhodla ta poslední minuta ve druhé třetině, kdy jsme dali dva slepené góly, které podle mě byly pěkné a zasloužené. Zápasu dal samozřejmě náboj rychlý gól po dvaceti čtyřech sekundách ve třetí třetině, takže se Vsetín dostal do hry. My jsme to zodpovědnou hrou uhráli, takže si myslím, že jsou to zasloužené tři body.