Knebl gólem v prodloužení zajistil nedobytnost vsetínské pevnosti

Kristýna Guricová • 07.10.2006

V s e t í n - V sobotu byl Na Lapači k vidění šlágr 11. kola juniorské extraligy. Střetli se v něm Vsetínská hokejová s Oceláři z Třince. Do vedení se v 5. minutě dostali domácí ranou Švaňhala . Za necelých 40 vteřin srovnal Toman, avšak o minutu později poslal domácí opět do vedení Hrňa. V polovině druhé třetiny obrátili vývoj utkání Třinečtí. Nejprve se trefil Polák a zvyšoval z brejku Haas. O dvoubrankové vedení se ve 44. minutě postaral hostující Vrba. Poté domácí vrhli všechny síly do útoku a vyplatilo se. O branky se postaral Mičulka a v poslední minutě třetí třetiny vyrovnal Vrdlovec. Šťastnějším týmem byli v prodloužení domácí, když se přesně trefil Knebl.

- 11.kolo so 7.10.12:00
HC Oceláři Třinec
5:4p(2:1, 0:2, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Švaňhal (Ciupa, Plachtovič), 6. Hrňa (Fabián), 50. Mičulka (Knebl), 60. Vrdlovec (Hrňa), 63. Knebl (Ciupa) – 5. Toman (Samiec), 27. Polák (Hindoš), 30. Haas (Škatula), 44. Vrba (Haas, Škatula). Střely na bránu: 36:40. Rozhodčí: Krenželok – Poruba, Vengřín. Vyloučení: 5:12. Diváci: 130. Třetiny: 2:1, 0:2, 2:1, 1:0.
VHK ROBE Vsetín: Verlič – Fabián, Haschka, Kapr, Lukeš, Mikuláštík, Pokora, Sznapka, Vrba – Ciupa, Hrňa, Knebl, Mičulka, Plachtovič, Podešva, Šupák, Švaňhal, Varga, Vrdlovec
HC Oceláři Třinec: Šrámek – Hoďa, Jurdič , Kania, Rangl, Říman,Vydra –Böhm, Grofek, Haas, Hinďoš, Maruna, Pánik, Polák, Samiec, Škatula, Toman, Vrba
Po dvou zápasech odehraných venku si v sobotu vseínští junioři užili výhodu domácího prostředí. Hned v úvodu byl k vidění velice pěkný a živý hokej. Vsetínští začali náporem a do střeleckých příležitostí se dostali postupně Vrdlovec, Podešva a Knebl. Po chybě Sznapky se však dostali do šance také Oceláři, kdy dotlačili puk až za brankovou čáru. Gól však nemohl být pro kopnutí do kotouče uznán. Zanedlouho se do šance dva na jednoho dostali Švaňhal s Ciupkou, kteří si šikovně přihráli před bránou a prostřelili hostujícího gólmana Šrámka (1:0). Z vedení se domácí radovali pouhých 36 vteřin. Mezi obránci se protlačil Toman a nikým nebráněn vyrovnal stav na 1:1. Po Fabiánově přihrávce od rohu se před bránou v 6. minutě utkání prosadil Hrňa, a poslal tak domácí opět do vedení (2:1). O chvíli později se dostal k velké šanci třinecký Samiec, který se protlačil z pravé strany kluziště před bránu, ale minul. Od poloviny první části se oba týmy stáhly do pozadí a ke střelám na bránu se většinou dostávali jen osamocení střelci. V 11. minutě utkání vyloučil poprvé v zápase rozhodčí Krenželok oceláře Rangla.Valaši si však v této přesilovce nevytvořili žádnou vážnější šanci. Příležitost dostal také Třinec a zkusil to ve výhodě jednoho hráče v poli. Hosté si vytvořili několik hezkých šancí, ale prosadit se nedokázali. Na konci první třetiny se do tlaku dostala první vsetínská formace, ale do konce úvodní části se už skóre neměnilo.

Začátek druhé třetiny se nesl v opatrném duchu a oba týmy se stáhli do svých obranných pásem. Do šance se dostal jen domácí Kapr, který ranou od modré trefil břevno Šrámkovy brány. Bojovalo se o každý centimetr ledu, převážně pak ve střední části hřiště. Ve 25. minutě si po krátce po sobě jdoucích trestech zahrály oba týmy ve čtyřech. Této situace využili hosté, když po hrubé chybě domácích obránců, poslal Hinďoš úplně osamoceného Poláka a ten rozvlnil brankovou síť za zády Verliče (2:2). V zápětí se červení dostali do další šance, když jen těsně minul bránu Vrba. Po přihrávce Knebla se však do nebezpečné situace dostali také domácí, ale Ciupa nepřekonal ležícího brankáře Třince. V čase 28:34 poslal rozhodčí oba týmy opět do čtyř. Uběhlo však jen pár vteřin a hosté šli do tří. Třinec si mohl vyzkoušel jaké to je, vstřelit gól v oslabení. Na 3:2 zvyšoval Haas, kterého poslal do samostatného nájezdu na bránu spoluhráč Škatula. Domácí vyzkoušeli také Šrámka, ale Fabián, Mikuláštík, Haschka ani Varga ho nepřekonali. Do konce třetiny nechali Valaši několikrát uniknout samotné třinecké hráče, když otevřeli zadní vrátka a snažili se o vyrovnání. Největší příležitost vyrovnat měl domácí Podešva, který poslal bekhendem střelu na bránu, Šrámek však hokejkou jeho střelu vyškrábl. V poslední minutě druhé části poslal rozhodčí na trestnou lavici Vydru a po zákroku do oblasti krku a hlavy mu přidal ještě desetiminutový osobní trest. Oproti první třetině tak šli do kabin šťastněji Oceláři.

Domácí v úvodu třetího dějství dohrávali přesilovku, ale ta se jim hrubě nepovedla. Ve 44. minutě se po zbytečné ztrátě puku ve středním pásmu dostali do další nebezpečné akce Třinečtí. Po přihrávkách Haase a Škatuly zvýšil náskok červených Vrba (4:2). Žlutozelení hráli v průběhu třetí třetiny tři po sobě jdoucí přesilovky, ale třinečtí Oceláři důrazně bránili a nepustili domácí do obraného pásma. Při přesilovce hostů se tlačil před branku Třince Knebl, branku však netrefil, ale vykoledoval si alespoň faul od Kanii. Po třetí v zápase se hrálo ve čtyřech. Tentokrát toho využili domácí, když Mičulka nejprve vylákal Šrámka z jeho svatyně, poté si ho objel a zasunul puk do prázdné brány (3:4). Domácí si do konce třetí části zahráli ještě několik přesilovek, ale v nadějných pozicích nedosáhli na puk. V čase 58:59 neuspěli dva Valaši před výborným hostujícím gólmanem a trenér Turek si vzal oddechový čas, po jehož uplynutí odvolal z brány Verliče. Tohoto tahu využili domácí nejlépe jak jen mohli a 36 vteřin před koncem základní hrací doby vyrovnal Vrdlovec, po přihrávce Hrni.

Konec třetí třetiny vítěze nepřinesl a tak se prodlužovalo. Dvakrát zahrozili Třinečtí, zejména při šancích Haase a Škatuly, který se ocitl sám před bránou. Hosté se v prvních minutách nastavení jevili mnohem aktivněji. Z ničeho nic ale v čase 62:58 ukončil utkání šikovnou ránou od modré Knebl, kterému ještě asistoval Ciupa.

Vsetínští junioři si tak s notnou dávkou štěstí udrželi první příčku v extraligové tabulce a prodloužili tak i nedobytnost domácího ledu.