Vsetínu drtivý finiš proti Třinci nepomohl

Václav Trávníček, Aleš Koňařík • 03.12.2006

V s e t í n – Opět rozhodla první třetina. Stejně jako v předcházejícím utkání v Karlových Varech inkasovali i dnes Valaši proti Třinci v úvodní dvacetiminutovce tři góly a narostlé manko přes drtivý závěr nedotáhli. V zeleném dresu si odbyl premiéru prostějovský šutér Lukáš Říha, ale do kolonky střelců se nezapsal. Chybělo k tomu ale málo, ve třetí části si položil obránce Pácala a trefil Vojtkův beton, vzápětí jeho dorážku třinecký gólman chytil. Také proto Valaši i nadále zůstávají na posledním místě tabulky.

- 30.kolo ne 3.12.17:00
HC Oceláři Třinec
2:3(0:3, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 29. Stantien (Všetečka), 47. Rob (Kučný) - 4. Tomas (Peterek), 14. Vrba (Kundrátek), 17. Skořepa (Steber). Rozhodčí: Šindler - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 7:12. Využití: 2:1. Diváci: 2585. Průběh zápasu 0:3, 2:3.
VHK ROBE Vsetín: Vehviläinen - Všetečka, Kučný, Horák, Bolf, Balčík, Ostrčil, od 21. navíc Galvinš, Šmach - D. Květoň, Stantien, Demel - Dubec, L. Říha, Rob - Hrňa, L. Duba, Sabol - od 21. navíc Sakrajda, Berzinš, Kraus.
HC Oceláři Třinec: Vojtek - Tesařík, Výtisk, D. Seman, Pácal, Kroupa, Frolo, Kundrátek - Steber, Štefanka, Skořepa - Martynek (41. Hašek), Peterek, Vůjtek - Korhoň, Polanský, Tomas - J. Daneček ml., Kolusz, Vrba.
Zlý sen vsetínských hokejistů pokračuje. Valaši sice do svých řad zařadili nejproduktivnějšího útočníka první ligy Lukáše Říhu, ale jeden hráč tým nedělá. Chaos především v obranné fázi hry trestali Oceláři skutečně nemilosrdně. Mlčící vsetínské publikum přihlíželo během první dvacetiminutovky útočnému řádění hostů, kteří Vehviläinena překonali ve třech případech.

Jako první se ujala dalekonosná rána Tomase od modré čáry, která propadla finskému brankáři mezi betony. Vsetín při snaze o vyrovnání hodně otvíral zadní vrátka. Vyrovnání se ale domácí nedočka, nejblíže první brance v nejvyšší soutěži byl důrazný Erik Hrňa, který ale přes několik pokusů neprocpal puk přes Vojtkův beton. To na druhé straně byli vzápětí třinečtí junioři úspěšnější, když nikým neatakovaný Vrba dorazil za Vehviläinena svůj předchozí pokus o teč.

V pohodě hrající Oceláři do první sirény svůj zasloužený náskok ještě navýšili. Vehviläinen stihl zlikvidovat nájezd Štefanky, ale po vzniklém zmatku našel Steber opět zcela volného Skořepu, který z mezikruží zamířil nechytatelně pod víko.

Ve vsetínské kabině muselo být o přestávce poměrně dusno, protože Valaši nepůsobili dojmem, že už o vývoj zápasu nemají větší zájem. Naproti tomu Třinec byl se svým vedením natolik spokojen, že Oceláři vyklidili útočnou frontu a zaměřili se spíše na hlídání svého náskoku.

Snaha domácích se nakonec neukázala být marná, ačkoliv zůstalo jen u jediné branky. Tu zařídil v přesilové hře Roman Stantien, jenž za Vojtka obloučkem dopravil Všetečkovu ránu. Po snížení následovala asi nejzajímavější pasáž utkání, při které se Vsetín dostával ke střelbě častěji než jeho soupeř, ale koncovka domácích byla hodně nepřesná. S ostřelováním z dálky si Vojtek věděl s přehledem rady a ke Stantienově výzvě se tak nikdo další v prostřední části hry nepřipojil.

Série trestů v úvodu třetí části poslala Oceláře na 18 resp. 78 vteřin do tří a Vsetín toho nakonec dokázal využít. Puk sice po střele Roba tancoval po brankové čáře, ale stejně za ni doskákal dřív, než jej stačil Vojtek přikrýt lapačkou.

Třinec se sice vzápětí pokusil kontrovat spoluprací Vůjtka s Peterkem, která se zastavila až na Vehviläinenovi, ale hra se stále častěji přesouvala do třineckého obranného pásma. Opravdu velkých šancí si ale Vsetín mnoho nevytvořil. Hrdinou se mohl stát v 55. minutě Lukáš Říha, který si obhodil ležícího Pácala, puku v cestě do sítě ale vystavil stopku Vojtkův beton. A když zblízka neuspěl Dubec a nakonec opět Říha, zůstalo už skóre do závěrečné sirény nezměněno.

Jan Daneček (Třinec): "Chtěli jsme ve Vsetíně pokračovat v dobrých výkonech z posledních utkání, ve kterých hrajeme hlavně discipinovaně, a to přináší ovoce. Dneska nám vyšla první třetina tak, jak jsme čekali, a ta třetina rozhodla o vítězi. Později nás domácí překvapili, nečekali jsme od domácích takové velké nasazení, přestali jsme bruslit a Vsetín nás přehrál po všech stránkách. Uchýlili jsme se jen k bránění a jsme rádi, že oproti minulému zápasu tady jsme to dnes dokázali ubránit na 3 body."

Břetislav Kopřiva (Vsetín): "První třetina byla velice špatná, špatný výkon. Nemáme vysvětlení pro ten útlum. Potom po změnách v sestavě a tlaku na hráče byla druhá třetina taková, jakou bychom chtěli vidět a která nám přinášela body. Nestačilo to na vítězství, ale věřím si už všichi uvědomí, co je třeba pro zisk bodů. Nemáme kádr jako Třinec, jedině tím způsobem hry můžeme uspět a dělat body. Jsme v útlumu výsledkově, zápas ve Varech nám nevyšel vůbec, ale za ty dnešní dvě třetiny jsme spokojeni, tak by měli hráči pracovat."