Koláčkovy dva góly na vedoucí Olomouc nestačily. Dorost těsně padl

Helena Hegeďová • 06.01.2022

Příznivci mládežnického hokeje se na prvním letošním utkání rozhodně nenudili. Duel s Olomoucí nabídl rychlou hru s množstvím šancí na obou stranách, Vsetínští se ukázali hlavně v přečísleních a rychlých protiútocích. Chybělo ale přesné zakončení, a tak se do tříbrankového vedení dostala hostující Olomouc. Valaši snížili v oslabení na konci druhé třetiny a prosadili se také při závěrečné powerplay. O obě branky se postaral Adam Koláček, ale na bodový zisk to tentokrát nestačilo.

Extraliga dorostu - 5. kolo - 2. část čt 6.1.
HC Olomouc
2:3(0:1, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 36. Koláček (Ürge, Budín), 60. Koláček (Juráň, Frolo) – 14. Neoral (Šenk), 26. Drábek (Belan, Jeřábek), 35. Belan (Jeřábek, Galvas). Rozhodčí: Goňa – Jurčík, Šobáň. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 96. Střely na branku: 21:31. Průběh utkání: 0:3, 2:3.

VHK ROBE Vsetín: Konečný – Zedek, Šedlbauer, Kotrla, Herman – Ürge, Koláček, Juráň (C), Vaněk, Kovář, Budín, Frolo, Pejchal, Raušer.
HC Olomouc: Frgál – Drábek (C), Šlahora, Bohatý, Vrána, Kalman, Galvas, – Šulgan, Šenk, Miškovský, Kučera, Najman, Jeřábek, Bošek, Konobejl, Neoral, Golias, Belan.

Domácí se dostali do problémů hned v úvodu zápasu, kdy jim zakázané uvolnění nedovolilo dvakrát za sebou vystřídat a Olomouc se tak dostala do tlaku. Ovšem netrvalo dlouho a svou ofenzivu předvedli také oni. Raušer se nadvakrát snažil prosadit k pravé tyči ale hostující gólman Frgál byl vždy připraven. Po prvních minutách se hra překlenula do podoby, v které vydržela až do konce utkání. Olomouc byla na puku, ale Valaši využili sebemenšího zaváhání soupeře k tomu, aby se vydali do brejku. Domácím však chybělo přesné zakončení, kterým by hostujícího gólmana překonali. A proto když Juráňova střela proletěla okolo pravé tyče a Raušerova kolem levé, vzal kotouč Vojtěch Neoral a v rychlém protiútoku ukázal Vsetínským, jak takovéto akce efektivně proměňovat. V závěru třetiny si Vsacané neporadili s přečíslením dva na jednoho ani s přesilovkou, a tak se šlo do kabin za jednobrankového vedení Olomouce.

Druhá dvacetiminutovka zprvu přinesla trpělivou hru Vsetína v útočném pásmu, pár olomouckých nepřesností a také vyloučení domácího obránce Hermana. To přesně po třiceti sekundách potrestali kohouti přesnou souhrou a zakončením Adama Drábka, který se z vrcholu levého kruhu trefil přesně do vzdálenějšího horního rohu. Po další inkasované brance Vsetín pokračoval ve své známé hře z prvního dějství. Vepředu se ukázali Ürge s Raušerem, ale hrozili také hosté. Budínovo tažení zastavil signalizovaný ofsajd, což byla voda na mlýn pro Šulgana. Nejproduktivnější hráč Olomouce se po pravém křídle dostal před Konečného a z hranice brankoviště vystřelil na vyrážečku. Rychlá hra nahoru dolů nebrala konce a hráči stihli za minutu i několik útočných akcí.

Na první pohled měla největší šanci na úspěch olomoucká souhra v předbrakovém prostoru, po níž skončil puk volný ve vsetínském brankoviště, kam se okamžitě natlačili všichni útočící i bránící hráči. Brankář Konečný ale v téhle situaci, stejně jako v mnoha dalších, svůj tým podržel. Vsetínskému útoku nedělala olomoucká obrana vůbec žádný problém, ale kohouti také ukázali, že ví, jak soupeře obejít. Jakub Belan v přesilovce prošel mezi dvěma bránícími hráči a zakončil do levého horního rohu. Následně přišlo další vyloučení ve vsetínských řadách, což Olomouci při přesilovkové formě přišlo vhod. Jenže tentokrát se hosté neradovali. Puk totiž skončil po střele Adama Koláčka ve vlastním oslabení v jejich síti.

Tempo třetí třetiny už bylo pomalejší a odpovídalo také skóre zápasu. Olomouc za dvougólového náskoku bránila, během poslední periody vyslala na branku jen čtyři střely, naopak Frgál musel zasahovat jedenáctkrát. Hosté nebyli v útoku tak precizní a nejedna přihrávka skončila na hokejkách Vsetínských, kteří toho okamžitě využili. Nejaktivnější byl z řad domácího mužstva Frolo, který zakončoval hned dvakrát. Po jedné jeho střele se do šance dostali ještě Juráň s Koláčkem, před kterým byla zcela odkrytá branka. Kotouč mu ale přeskočil čepel hole a po zpracování už trefil jen připraveného gólmana. Na druhé straně zakončoval ještě Drábek, ale přece jen to byl Adam Koláček, kdo se nakonec ještě jednou radoval. Při závěrečné hře bez gólmana totiž doslova protlačil puk za Frgálova záda a vsítil pro Vsetín vytouženou druhou branku. Na vítězství domácích to však nestačilo a plný bodový zisk si z Lapače odvezla Olomouc.

Miroslav Barus (VHK ROBE Vsetín): Utkání bylo vyrovnané. Nechali jsme soupeře odskočit do tříbrankového vedení, což se strašně špatně stahuje. V první třetině jsme se dostali do několika šancí dva na jednoho, ale špatně jsme s tím naložili. Soupeř nás potrestal, a to rozhodlo celý zápas.

Jan Křivohlávek (HC Olomouc): Věděli jsme, že po dlouhé pauze to bude těžké. Během té doby jsme se ale dali zdravotně do pořádku a kluci dobře potrénovali. Nakonec se to ale potvrdilo a Vsetín hrál parádně. Bojoval až do poslední třetiny, do poslední minuty, dá se říct, že i sekundy a ještě utkání zdramatizoval. My si ceníme dnešního vítězství, protože po pauze bylo hodně důležité se znovu nastartovat a body nám určitě pomůžou i k vyššímu sebevědomí do dalších zápasů.