Konečně! Z utkání s Drtiči vytěžili Valaši tři body

Kristýna Guricová, Jiří Kubják • 22.09.2010

První tříbodovou výhru dnes slaví hráči VHK Vsetín. Silný Hodonín po většinu utkání Valaši přehrávali a po šedesáti minutách si proto připisují zasloužené vítězství v poměru 3:1. Úvod zápasu přitom vyšel lépe hostujícím Drtičům, kteří se z ojedinělé příležitosti ujali vedení. Druhá třetina však jednoznačně patřila Valachům, kteří třemi brankami strhli vedení na svou stranu. Zbytek utkání už si domácí hráči pohlídali, díky čemuž opustili nelichotivou poslední příčku tabulky.

- 5.kolo st 22.9.17:30
SHK Hodonín
3:1(0:1, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 24. Vaněk (Brynecký), 31. Spitzer (Ševčík), 33. Dubec (Tesařík, Bajtek) - 18. Peš (Kuba, Jurásek). Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 945. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
VHK ROBE Vsetín: Plšek (26. - 27. Hromada) - Šafařík, Farda, Spitzer, Kapr, Zavrtálek, Zelenka, Pelc - Tesařík, Bajtek, Dubec, Brynecký, Vaněk, Ševčík, Vítek, Plachtovič, Sýs, Dědek, Rapant, Knebl.
SHK Hodonín: Tuček - Hoza, Rehuš, Vaškovič, Korotvička, Špok, Rapant, Jurásek, Pokorný, Tomášek, Komárek, Miklík, Peš, Zelinka, Salajka, Beňa, Kuba, Průdek, Penák.

Utkání bylo zahájeno z obou stan opatrně, bylo jasné, že oba celky budou vyčkávat, kdo udělá první chybu. Jako první se Tučkovi připomíná Plachtovič, jehož únik po levém křídle hodonínský brankář zneškodil svými betony. Za nedlouho poté si obránce Farda sjel až do prostoru mezi kruhy, ovšem jeho prudká střela minula brankáře Tučka i jeho branku.

Hosté zahrozili až ve 3 minutě, kdy v přečíslení střílel Beňa do boční konstrukce branky. V minutě 7. si vsetínskou poezii na ledě udělal Filip Bajtek, jenž projel celé kluziště, ale hostující obrana mu na poslední chvíli překazila střílet.

V polovině první třetiny se do další šance dostal opět Beňa, jenže útočník Hodonína nepřekonal Plška ani od modré čáry. Z následného protiútoku střílel ještě před útočnou modrou čárou vsetínský Zavrtálek, brankář Tuček puk vyrazil bezpečně do rohu. V 15. minutě zatrnulo snad celé hodonínské střídačce, když Tuček podcenil vyražený puk z hole Fardy, který se doplazil tešně k pravé tyči mimo ohrožení. Tahle šance probudila Hodonín k úvodní brance zápasu, která přišla v 18. Minutě. Michal Kuba vystřelil od modré čáry, Plšek jeho šanci vyrazil před sebe a dojíždějící Peš měl z levého křídla snadnou práci. 0:1 pro Hodonín. Tímto také skončila první třetina.

Domácí trenéři měli svým svěřencům během přestávky v kabině jistě co říci a to se projevilo i na úvodu druhé dvaceminutovky. Do té totiž vstoupilo jiné vsetínské družstvo, plné odhodlání a pohybu. Čím více se zelené dresy míjely v šancích, tím si modrooranžoví pomáhali na hranicích faulů. Vyvrcholením byla 24. minuta, kdy valaši hráli přesilovou hru 5 na 3. Vaněk hledal na levém křídle najíždějícího Ševčíka což očekávala i bránící hodonínská čtveřice, když si ovšem vyhlášený střelec s číslem 9 všiml přesouvacíseho Tučka vystřelil na branku a odrazem od bruslí brankáře vyrovnal na 1:1.

Drtiči samozřejmě neponechali nic náhodě a vytvořili si pár velice slibných příležitostí, jenže pokusy Rehuše, Beňa pochytal bezchybný Plšek. Golman Vsetína si poradil i se šancí Pokorného a Juráska z minuty 28. V polovině utkání si vybruslil obránce Zbyněk Spitzer, který polostřelou polopřihrávkou lehkým nahozením překonal podruhé Tučka mezi betony 2:1.

Valachům po této brance narostla křídla a byl jich doslova plný led. Ve 33. minutě ve sprinterském soubouji o puk předčil Daniel Tesařík svého soka a vybojovaný kotouč poslal centrem na najetého Marka Dubce, který perfektně vystihl proti pohyb golmana a rychlým blafákem do forhendu mu nedal žádnou šanci. 3:1 pro Vsetín. O dvě minuty později mohl snížit Zděnek Jurásek, jenže v obrovské rychlosti netrefil branku. Ve 39. minutě se na druhé straně samostatným únikem připoměla staronová posila Marek Dubec, kterému už ale nezbyl čas na zakončení.

Závěrečné dějství bylo ve znamení vsetínské bojovnosti a zoufalého pokusu o vyrovnání Hodonína. Z levého křídla nepochodil Michal Hoza a ve 43. minutě z mezikručí ani Korotvička. Na opačném konci kluziště se zase o 3 minuty později odehrával souboj 2 na 1, ve kterém Brynecký správě volil střelu zápěstím. Tuček byl při jeho šanci pozorný. Poté přišla pasáž Hodinína v podání Petera Tomáška či Lubomíra Vaškoviče. Golman Plšek bravůrně zneškodnil oba pokusy. Když se neujala ani prudká rána Juráska z minuty 55 a Vaškovičova otočka kolem branky. Mohl Vsetín slavit první tříbodovou výhru v sezóně.

Karel Buřič (trenér Hodonína): Když se prohraje, je to špatný. Měli jsme na víc a chtěli jsme odsud odvézt nějaké body ovšem Vsetín naprosto ovládl druhou třetinu. My jsme poté stáhli hru na dvě formace, čímž se naše hra mírně zlepšila, ale naše zakončení bylo slabé a proto jsme prohráli.

Josef Štraub (trenér Vsetína): Určitě jsme podali bojovný výkon, co jsem si představovali, to jsme splnili. Máme ještě trochu křeč v rukách při některých šancích. Byli jsme ve křeči a věděli že musíme vyhrát. Byla nasazena jiná taktika u které chceme zůstat a věříme, že nám tento systém přinese štěstí i v dalších zápasech.