Vstupenky online

"Mimi-lajna" vybojovala vítězství

Aleš Koňařík • 04.12.2001

V s e t í n – Duel se znojemskými Orly sice hrozil nebetyčně nudnou podívanou, naštěstí pouhých dvacet minut. Po zbývající dvě třetiny se hrál poměrně pohledný hokej a štěstěna se poté přiklonila na stranu Vsetína, který konečně po třech kolech bodoval. V dobrém světle se představila „mimi-lajna,“ která v nástupu závěrečné třetiny zařídila rozhodující branky. Záznam tiskové konference

- 29.kolo út 4.12.17:00
VHK ROBE Vsetín
HC LERAM Orli Znojmo
3:1
23. Sochor (Vaic), 42. Polák (Kucharczyk), 46. Kucharczyk (Hudler, Vampola) - 29. Pucher (Uram, Plch). Třetiny: 0:0, 1:1, 2:0. Rozhodčí: Bolina - M. Čech, Kalivada. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 2730.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Němec, Štrbák, Hriňa, Kuboš, Polák, od 21. navíc Vašut - Kotásek, Vlach, Demel - Vampola, Hudler, Kucharczyk - Sochor, Veselý, Vaic.
HC LERAM Orli Znojmo: O. Svoboda - Soudek, Havíř, Pavel Kumstát, Jakeš, Benák, V. Holík - Uram, Pucher, Plch - Plášek, Vorel, Milan Procházka - Barus, Pazourek, Petr Kumstát - Haman, V. Král.
V s e t í n – Duel se znojemskými Orly sice hrozil nebetyčně nudnou podívanou, naštěstí pouhých dvacet minut. Po zbývající dvě třetiny se hrál poměrně pohledný hokej a štěstěna se poté přiklonila na stranu Vsetína, který konečně po třech kolech bodoval. V dobrém světle se představila „mimi-lajna," která v nástupu závěrečné třetiny zařídila rozhodující branky.

Střelci obou týmů si vzali dlouhý time-out a brankáři, na straně domácích opět junior Plšek, byli téměř zbyteční. Znojmo sice působilo lépe bruslařsky, nevynutilo si však výraznější tlak. Až v 8.minutě si poprvé na puk sáhl hostující Svoboda, poté začala hra konečně připomínat extraligový hokej. Možnost zapsat se mezi střelce vzápětí dvakrát promarnil obránce Němec a po návratu z trestné lavice neuspěl tváří tvář Svobodovi další bek Slavomír Hriňa. Pozorná vsetínská obrana toho hostům moc nedovolila, Plšek musel zasahovat pouze proti ráně Havíře.

Hned z kraje prostřední části se po nenápadném sólu kolem pravého hrazení trefil za Svobodova záda Sochor a zápas začal konečně nabírat na tempu. Vsetín si nadále vytvářel dobré šance na skórování, jenomže koncovka je už několik zápasů pro domácí neřešitelným problémem. Úspěch neslavily střely Vlacha či Vampoly, v době sílícího vsetínského tlaku se ale nechal vyloučit Kucharczyk a hosté udeřili. Slovenskou souhru Plcha a Urama korunoval třetí do party Pucher. Hra si stále uchovávala rychlost, oba brankáři však byli pozorní a do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

V samotném závěru druhé třetiny byl za krvavé zranění vsetínského útočníka Veselého vyloučen na čtyři minuty Procházka a Vsetín trestal. Němec a Kucharczyk ještě neměli štěstí, pumelice Poláka si už ale cestu do branky našla. Střelecky nesmírně aktivní Němec pak trefil boční konstrukci, nicméně šanci konečně bodovat už domácí mužstvo nepustilo. Nejhezčí akci zápasu si schovali na 46.minutu. Biliárová kombinace „mimi-lajny" po ose Vampola – Hudler postavila do role přesného zakončovatele Radima Kucharczyka. Znojmo už na zvrat nenašlo sílu, zodpovědná vsetínská defenzíva si počínala bezchybně a umožnila tak brankáři Plškovi oslavit první extraligové vítězství v kariéře.