Mladší dorost: Zubrům přálo štěstí, z Lapače si odvážejí tři body

Lucie Krampotová • 14.12.2014

Do nedělního klání se Zubry nastupovali svěřenci Luboše Jenáčka s rozehranou sérií vítězství. Byť se jim linii udržet nepodařilo, domácí led s jistotou ovládli. Rozhodujícím okamžikem byla přerovská branka na 0:1, na kterou Valaši nedokázali reagovat. Nezbylo jim než vědomí, že pro vítězství udělali vše, co bylo v jejich silách.

ELMD - 5NS ne 14.12.13:00
HC ZUBR Přerov
0:1(0:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 30. Raček (Navrátil, Mlčák). Rozhodčí: Smilek – Zetoha, Macík. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 32:16. Průběh utkání: 0:1.
VHK ROBE Vsetín: Juřička – Mikulenčák, Ondračka, Ševčík, Dluhoš, Kollár, Nadymáček, Jenáček J. – Koňařík, Cabák, Paroušek, Hrňa, Kristek, Klímek, Gorás, Fajkus, Půček R., Paťava.
HC ZUBR Přerov: Matoušek – Gábriel, Mlčák, Kleiner, Aulehla, Koudela, Kopeček – Krátký, Raček, Navrátil, Hotěk, Antoníček, Lašák, Hostášek, Plášek.

Ohlasy k utkání

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): „My jsme dneska smutní z pohledu výsledku, nedali jsme doma gól, ale já musím kluky pochválit za bojovnost a za nasazení, myslím si, že jsme hráli pěkný a dobrý hokej. Bohužel pro nás byl v brance Přerova Jirka Matoušek, který tady loni působil, je to kvalitní golman. No a měli taky štěstí, protože my jsme měli snad čtyři nebo pět tyček, zvonilo to tady až do poslední řady. No, bohužel, potom jsme dostali ten rozdílový gól na nula jedna. Pak jsme tlačili, ve třetí třetině jsme měli dvacet střel, ale už se nám to tam nepodařilo dotlačit. Ale jak říkám, dneska musím kluky moc pochválit, protože pokud budeme takhle hrát dál, tak si myslím, že zažijeme ještě hodně radosti a vítězství."

Radomír Kužílek (HC Zubr Přerov): „Myslím si, že se tady dneska střetly dva nejlepší týmy ve skupině. Domácí jsou od té doby, co posílili, jednoznačně jeden z nejlepších týmů v soutěži. Dneska rozhodlo to, že nám výborně zachytal brankář. Pět tyček v zápasu, to je obrovské štěstí. Ale hráli jsme celkem disciplinovaně, až na závěrečné čtyři vyloučení, kdy jsme pustili soupeře do tlaku, tak jsme si dneska zasloužili minimálně remizovat a jsme šťastní za výhru. A já rozhodně přeji celému vsetínskému klubu krásné Vánoce a šťastný nový rok."