Mladší dorostenci zvládli roli favorita a nastříleli Přerovu sedm branek

Filip Bazala • 10.01.2011

K dalšímu utkání sezóny nastoupili mladší dorostenci Vsetína, kteří přivítali na svém ledě celek Zubrů z Přerova. Domácí se hned v první minutě utkání ujali vedení a po první třetině už vedli 5:0. Další dvě třetiny už Valaši skórovali pouze dvakrát a přehráli tak hosty jasně 7:0. Dvěma brankami a jednou asistencí se blýskl Petr Malý.

EMD - 24.kolo ne 9.1.13:00
HC ZUBR Přerov
7:0(5:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Žabčík (Helešic), 4. Grygar (Kuchařík), 11. Malý, 14. Forch (Malý, Helešic), 20. Helešic (Žabčík), 26. Kuchařík, 54. Malý (Forch). Průběh utkání: 0:0, 7:0.
VHK ROBE Vsetín: Vlach (Svododa) - Žabčík, Hajda, Hryciow, Vašíček, Ščotka, Svozílek, Skalák, Malý, Helešic, Forch, Grygar, Kuchařík, Abdul, Hořanský, Tydlačka, Mikula, Christov.
HC ZUBR Přerov: Trelc - Běhal, Kundrátek, Duda, Vyhňák, Daniš, Červínek, Gremlica, Lisa, Václavíček, Karola, Němec, Padalík, Medek, Fuksa, Siegel, Ministr, Grygera.

Domácí vstupovali do utkání jako jasní favorité a hned v první třetině to naplno potvrdili. Hned v první minutě utkání se od modré prosadil Žabčík po přihrávce Helešice. Ve čtvrté minutě už to bylo 2:0, když po sehrané akci dorážel kotouč za bezmocného hostujícího gólmana Grygar. V jedenácté minutě si vzal kotouč Malý a svou střelou poslal domácí do vedení už 3:0. Ve čtrnácté minutě přišla hezká kombinace a domácí znovu udeřili, Helešic přihrál Malému a ten našel před brankou Forcha, který uklízel kotouč do prázdné klece - 4:0. Pouhou vteřinu před koncem první třetiny ještě dokázal skórovat po přihrávce Žabčíka Helešic a šlo se do kabin za jasného stavu 5:0.

Domácí v další části hry už hráli poklidněji a tak nebyl k vidění moc pohledný hokej. Další branka přišla až ve 26. minutě, kdy se po hezkém blafáku trefil Kuchařík. Zápas pokračoval tlakem domácích, ale ti už ve druhé části skórovat nedokázali. Třetí třetina už na oko diváka byla opět zajímavější a hosté se mnohem víc začali dostávat do útočných akcí, ale jejich pokusy dokázal Vlach za pomoci obrany zlikvidovat. v 54. minutě přišla poslední branka zápasu, kdy po přihrávce Forcha mířil přesně Malý a zpečetil tak skóre utkání.