Vsetín odehrál dobrý zápas, ale špatná koncovka nakonec znamená všechny body pro Přerov

Radek Bařina, Filip Bazala • 21.11.2010

Vsetín nastoupil dnes k utkání, ve kterém bylo jasný cíl získat tři body. Valaši se tohoto úkolu zhostili dobře a sehráli kvalitní zápas, ve kterém bohužel hosté předvedli lepší koncovku a to rozhodlo. Zlomový okamžik přišel po inkasované brance valachů na začátku třetí třetiny, na který už nedokázali reagovat a v závěru hosté ještě pečetili výsledek na 3:5 do prázdné branky domácích při závěrečné power-play. Třemi body se blýskl Robin Ševčík, který odehrál dobrý zápas.

- 21.kolo ne 21.11.17:30
HC ZUBR Přerov
3:5(2:2, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 13. Ševčík (Dubec, Spitzer), 15. Dubec (Ševčík, Zavrtálek), 31. Ševčík (Dubec, Pelc) - 9. Osina (Ferenc, Kočara), 17. Faltýnek (Osina, Kotásek), 33. Hanák (Sedlák, Ferenc), 44. Kolář (Sedlák, Ditrich), 60. Sedlák (Kolář, Faltýnek). Rozhodčí: V. Šutara - L. Barteček, V. Fiala. Vyloučení: 8:9 navíc Spitzer - Hanák 10 minut OT. Využití: 2:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 1183. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:5.
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Farda, Zavrtálek, Pelc, Spitzer, Šafařík (28. Lechner), Lukeš - Ševčík, Vaněk, Dubec - Tesařík, Brynecký, Holík (41. Kubo) - Gromus, Plachtovič, Sýs.
HC ZUBR Přerov: Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Pírek, Kolář, Sedlák, Sprušil, Kočara, Hanák, Kotásek, Coufal, Kohút, Ditrich, Menšík, Palička, Kundrátek.

První dvacetiminutovka druholigového utkání mezi Vsetínem a Přerovem se nesla ve znamení vyloučení. Hned sedm hráčů si v úvodním dějství odsedělo dvouminutové tresty, hry v plném počtu si tak diváci ani hráči příliš neužili. Vstupní přesilovkové pozdravy nepřinesly příliš vzruchu ani šancí, svou druhou početní výhodu v minutě 9. již ale Přerov využil. Osinovu tvrdou ránu od modré, mířící vedle, si brankář Hromada nešťastným zákrokem betonem srazil za svá záda (0:1). O dvě minuty později to byl ale právě Osina, kdo vyhodil puk z obranného pásma do hlediště a jelikož v té chvíli již jeden z jeho spoluhráčů pobýval na lavici hanby, nabídl domácím dvojnásobnou přesilovku. Tu sice Valaši nevyužili, v pokračující hře pět na čtyři ale našel Dubec osamoceného Ševčíka na mezikruží a ten přesnou střelou na vyrážečku zařídil výbuch domácí radosti (1:1).

O dvě a půl minuty později již vsetínští vedli. Zavrtálkovo nahození tečoval Dubec tak šikovně, že puk po odrazu od břevna dopadl za záda bezmocného Tihláře (2:1). Vedení ale domácím nevydrželo dlouho. V 16. minutě si totiž ve třech zahráli i Valaši a Zubr trestal. Faltýnkovu střelu z pravého kruhu Hromada neudržel v lapačce a touš propadl za brankovou čáru (2:2). V závěru brankově bohaté třetiny měli více ze hry Přerovští, s jejich střeleckými pokusy si ale Hromada poradil. Po dvaceti minutách svítilo na časomíře nerozhodné skóre 2:2.

Nástup do druhé periody vyšel lépe Přerovu, k čemuž napomohly chyby domácích hráčů. Nejprve ztratil na útočné modré puk Farda, v přečíslení dva na jednoho ale usměrnil Sedlák přihrávku spoluhráče mimo odkrytou branku. Ve 21. minutě pak chyboval Šafařík, a protože své zaváhání vyřešil jen za cenu faulu na ujíždějícího Kočaru, přišlo na řadu trestné střílení. Sám faulovaný hráč ale na domácího brankáře nevyzrál, Hromada jeho střelu vyškrábl paží nad branku. A tak to byl Vsetín, kdo mohl strhnout vedení na svou stranu. Zubr totiž během jedné minuty fauloval a ještě špatně střídal, domácí tak znovu mohli hrát dlouho přesilovku pět na tři. Ta ovšem nepřinesla vůbec nic, vyjma Spitzerova desetiminutového osobního trestu za to, že se snažil u rozhodčího marně reklamovat zásah holí do obličeje Zavrtálkova.

Ve 30. minutě šli ale přesto domácí do vedení. V další přesilové hře přerovští nechali ujet Dubce, ten předložil puk do ideální pozice Ševčíkovi a domácímu útočníkovi stačilo ke druhému gólu v zápasu pouze došťouchnout puk do odkryté branky (3:2). Vstřelená branka Valachy povzbudila a ti si v dalších minutách vytvořili výrazný tlak. Vynutili si jím i další hostující faul. Jenže ouha, přesilovky VHK jsou letos dvousečnou zbraní. V této početní výhodě domácí znovu chybovali na modré a přečíslení dva na jednoho zakončoval Hanák bez problémů za bezmocného Hromadu (3:3). Vyrovnávací branka zase zvrátila obraz hry ve prospěch hostů, přes několik přesilovek si ale vytvořili pouze jedinou výraznější šanci. Po Hromadově zákroku daleko od branky, ale nikdo z hostů nedokázal ve zmatku uklidit touš do sítě. I po dvou třetinách tak měly oba celky k vítězství stejně daleko.

Šance obou celků na tři body zůstaly rovnocenné ještě další tři a půl minuty. Pak totiž přerovský Kolár pohotově zpracoval prudký pas před branku a střelou po ledě překonal přemisťujícího se Hromadu. Zubr tak využil přesilovou hru a podruhé v utkání se dostal do vedení (3:4). Zbytek zápasu se proměnil v marné valašské dobývání hostující branky. Vsetínu sice nechyběla bojovnost, přes pozorné hosty se ale jen ztěžka probíjel k zakončení, na zmar přišly i dvě přesilovky. Přesto měli domácí několik nadějných příležitostí k vyrovnání. Vaňkovu střelu zblízka ale Tihlář s problémy zastavil a Spitzerova střela se otřela o pravou tyč hostující svatyně. Na hattrick nedosáhl ani Ševčík, jemuž na bekhendovou střelu znovu nabíjel Dubec a neujala se ani Gromusův pokus z mezikruží – ten zamířil vysoko nad.

67 sekund před koncem si domácí vzali oddechový čas a odvolali brankáře. Vyrovnání na holi měl Vaněk, na nějž obrana Přerova trestuhodně zapomněla, střela unikajícího útočníka se ale uhnízdila mezi Tihlářovými betony. Víc šancí si již domácí v závěrečném tlaku nevytvořili, naopak devět sekund před sirénou se ve středním pásmu dostal k puku Sedlák a pečetil hostující výhru přízemní střelou do odkryté branky (3:5). Vsetínští tak znovu nebodovali v utkání, ve kterém nebyli horším týmem, Zubr si spravil chuť po dvou porážkách v řadě.

Josef Štraub (trenér Vsetína): „Dostali jsme hodně laciné dvě branky. Hroudovi to tam spadlo na beton a pak do branky. My vystřelíme, puk zůstane na brankovišti a za čáru se nedokutálí. Jsme v takovém stavu, že se na naši stranu nepřiklání štěstí. Udělali jsme individuální chyby, ze kterých pramenila přečíslení dva na jednoho. Soupeř tyhle chyby dokázal využít a vstřelil góly. Hráčům jsem ale poděkoval za bojovnost. Hráli srdcem a chtěli vyhrát.“

Lubomír Oslizlo (trenér Přerova): "Pro nás je nejdůležitější, že si odsud z horké půdy vezeme tři body, což jsme chtěli. Hra byla z obou stran neurovnaná, hodně gólů padlo v přesilovkách a oslabení. Když jsme dali gól na 4:3, tak soupeř už neměl sílu na zvrat a my jsme si své vedení uhlídali. Neříkám že s přehledem, ale uhlídali."