Orli roztrhali Vsetín pěti zásahy ve druhé třetině

Aleš Koňařík, Rostislav Souček • 28.01.2007

Z n o j m o – Stejně jako v předchozím zápase s Českými Budějovicemi se vsetínská destrukce odehrála v prostřední části. Orli nasázeli v rozmezí dvanácti minut Vsetínu pět branek, útočník Aleš Padělek dosáhl čistého hattricku a nebylo tak co více řešit. Snad jen konečná výše znojemského vítězství, ovšem domácí už žádnou další branku přidat nedokázali. Vsetín nebyl kromě úvodu utkání v útoku nikterak nebezpečný a podeváté v sezóně tak vyšli hráči Valachů střelecky naprázdno. Znojmo tak bez potíží získalo povinné tři body.

- 46.kolo ne 28.1.17:30
HC LERAM Orli Znojmo
6:0(1:0, 5:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Kříž (Dopita), 27. Nedorost (Vaškovič), 29. Svoboda (Plášek), 31. Padělek (Haman), 36. Padělek (Kříž), 40. Padělek (Haman). Rozhodčí: Homola - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:0. Diváci: 2632. Průběh utkání: 6:0.
HC LERAM Orli Znojmo: Trvaj - Kříž, Jareš, Němeček, Bičánek, Kotaška, Mojžíš - Selingr, Dopita, M. Růžička - A. Padělek, Haman, Tvrdík - Plášek, J. Svoboda, V. Říha - Beroun, Vaškovič, D. Nedorost.
VHK ROBE Vsetín: Štefl - Bobček, Šmach, Všetečka, Mocek, Stříteský, Andersons - Davídek, Sabol, Dubec - Näätänen, Fadrný, Darzinš - Haluza, J. Hruška, Suchý - Grill, Hrňa, Sakrajda
Vstup do prvního dějství měli snadnější Valaši, když jim byla hned po deseti vteřinách nabídnuta výhoda pět proti třem. Velkou chybu v domácí obraně nepotrestal Fadrný. Hosté se sice nedokázal střelecky prosadit, ale celou úvodní část byl Orlům důstojným soupeřem. Vsetínští mladíci dobře bránili a domácím se nedařilo vypracovat si šanci, která by skončila brankou, navíc se hosté několikrát nebezpečně dostali až před Trvaje. Přesilovku pět na tři si zahrálo i Znojmo a po tvrdé střele Ondřeje Kříže se poprvé v utkání měnilo skóre. Další šance měli Bičánek a Selingr, ale druhou branku už nepřidali, a tak zůstával stav po dvaceti minutách 1:0 pro Orly.

Druhá třetina byla hokejově o mnoho zajímavější. Vsetínští dokázali Orlům vzdorovat jen do 27. minuty, kdy druhou trefu přidal Nedorost a nastartoval tak znojemskou kanonádu. 29. minuta přinesla další branku, když kotouč Svobodovi naservíroval uzdravený Plášek. V polovině utkání rozjel svoje představení Padělek, první úder zasadil hostům po přihrávce Hamana, který se tak dočkal svého dvoustého bodu v nejvyšší soutěži. Další branku vsítil Padělek po přesném pasu Kříže a čistý hattrick zkompletoval ve 40. minutě perfektně provedeným blafákem do forhendu. Znojemští ve druhé dvacetiminutovce nedali soupeři šanci a prakticky rozhodli zápas.

Závěrečná část už branku nepřinesla a domácí si bez problémů pohlídali svůj náskok. Vsetín ještě zkoušel dosáhnout alespoň čestného úspěchu, ale Trvaj si svou pátou nulu vzít už nenechal. Navýšit gólový příděl do vsetínské branky se pokoušeli vzájemnou spoluprácí Selingr a Růžička, ovšem štěstí se k nim nepřiklonilo. Další šance měl namlsaný Padělek, ale svůj čtvrtý hřebíček do vsetínské rakve nepřidal. Znojmo zvládlo úlohu favorita a předčilo svého soupeře takticky i střelecky. Vítězství 6:0 je pro Orly zatím nejvýraznějším výsledkem v této sezóně.

Miloslav Hořava (Znojmo): "V první třetině byl Vsetín chvílemi lepší. Hned v úvodu jsme se dostali po naivních faulech do oslabení. Celou první třetinu jsme hráli špatně a dost naivně. Naše hráče mohu pochválit pouze za výkon ve druhé třetině, kdy se nám dařilo i střelecky. V poslední třetině jsme už soupeře příliš do šancí nepouštěli."

Břetislav Kopřiva (Vsetín): "Dnešní zápas ve Znojmě měl stejný průběh jako naše vystoupení v Českých Budějovicích. První třetinu jsme odehráli velmi slušně, dostali jsme pouze jednu branku při hře v oslabení. Druhou třetinu jsme ale vůbec nezvládli. Po rychle inkasovaných brankách náš tým zcela odpadl. Chybí nám útočná síla."