Parádní obrat Vsetína s Jihlavou: z 2:0 na 7:3!

Kamila Stříteská • včera

Vsetínští hokejisté předvedli na ledě Dukly Jihlava impozantní výkon. Ač po první třetině prohrávali s ježky o dvě branky, ve druhém dějství převzal otěže zápasu Vsetín a dovedl jej do vítězného konce. Tři góly navíc valaši vstřelili ve vlastním oslabení.

Maxa liga - 13.kolo so 19.10.16:30
HC Dukla Jihlava
3:7(2:1, 1:4, 0:2)

Branky a nahrávky: 13. Ozols (Vrhel), 16. Dundáček (Harkabus), 38. R. Toman (Čachotský) – 18. Klhůfek, 21. Jonák (Klhůfek, Stříteský), 27. Jenáček (Matějček, Hořanský), 29. Šmerha, 34. Š. Bláha (Hořanský), 42. Dědek (Jaroslav Brož), 52. Matějček (Zahradníček). Rozhodčí: Hucl, Maršálek – Malý, Maňák. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:3. Diváci: 1048. Střely na branku: 28:20. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 2:2, 2:3, 2:4, 2:5, 2:6, 3:6, 3:7.

HC Dukla Jihlava: A. Beran – Dundáček, Ozols, Bilčík (A), Strejček, L. Mareš, Jansons, Vovsík – Čachotský (C), R. Toman, Cachnín – Harkabus (A), Kulda, Štefančík – T. Havránek, Menšík, Jungwirth – Vrhel, Pořízek, Chvátal.
VHK ROBE Vsetín: Lukáš – Zahradníček, Stříteský, Staněk, Teper, Jenáček, Smetana (A), Ďurkáč – Jonák, Klhůfek, Rob (A) – Jandus, Prokeš, Hrňa (C) – Šmerha, Dědek, Jaroslav Brož – Š. Bláha, Matějček, Hořanský.

Zápas přitom nezačal pro hosty ideálně. Domácí Dukla se ujala vedení ve 12. minutě, když Patriks Ozols využil přihrávky zpoza branky. O necelé čtyři minuty později zvýšil na 2:0 Filip Dundáček přesnou ranou z mezikruží.

Vsetín dokázal ještě v první třetině snížit, a to navíc v oslabení. Ve 19. minutě se Pavel Klhůfek ukázkově uvolnil na modré čáře, kde sebral puk jihlavskému obránci. Následně se řítil sám na brankáře Berana a vsetínský útočník zachoval v klíčovém momentu chladnou hlavu, naznačil střelu a pak elegantním blafákem překonal bezmocného gólmana Dukly.

Druhá třetina patřila jednoznačně Valachům. Ti nejprve vyrovnali v 25. minutě, když Vít Jonák využil přesilovou hru přesnou střelou z pravého kruhu. O tři minuty později se prosadil Šimon Jenáček, který dorazil odražený puk do odkryté branky a otočil stav ve prospěch Vsetína.

Ve 32. minutě zvýšil vedení hostů Tomáš Šmerha, když se šikovně uvolnil před brankovištěm a bekhendem překonal jihlavského gólmana. Korunou vsetínského obratu byl pak gól Štěpána Bláhy ve 36. minutě, který v oslabení využil chyby domácí obrany, unikl do samostatného nájezdu a chladnokrevně zavěsil. Domácí stihli ještě do konce druhé části snížit, když se v přesilové hře minutu před koncem prosadil Radim Toman střelou bez přípravy z mezikruží. Vsetín odcházel do kabin s dvoubrankovým náskokem.

V úvodu závěrečné dvacetiminutovky přidal šestou trefu valachů Matyáš Dědek po rychlém protiútoku. Jihlava se pokoušela o zvrat a při přesilové hře zkusila hru bez brankáře, tuto situaci ale Vsetín ustál a naopak při vyhození kotouče byl blízko ke vstřelení další branky. V 51. minutě si Dukla zahrála další přesilovku a po oddechovém času zůstal gólman domácích na střídačce. Při přesilovce 6 na 4 dokázal Štěpán Matějček přidat gól do prázdné jihlavské klece a vstřelil tří branky Vsetína v oslabení. Pohodlný náskok si valašská smečka udržela do závěrečné sirény a slaví vítězství nad Duklou.

Luboš Rob st. (VHK ROBE Vsetín): Po takové výhře se nám zápas hodnotí dobře. V úvodu jsme 0:2 prohrávali po zbytečných chybách. I přesto si myslím, že jsme v první třetině hráli dobře, akorát jsme to potvrdili jen jedním gólem. Potom se to už odšpuntovalo, začali jsme hrát svůj hokej, jen jsme Jihlavu pouštěli do hry přesilovkami. I když jsme dali pět gólů, tak jsme soupeři dávali pořád šanci. Potom už zariskovali, asi neměli jinou možnost, my jsme už dovedli zápas do vítězného konce a zaslouženě jsme vyhráli.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava: Zápas pro nás začal dobře. V první třetině jsme hráli velice dobrý hokej a soupeři jsme vzali spoustu puků. Skvěle nám šly nohy, dobruslovali jsme je. Potom ale vedeme 2:0 a místo toho, abychom v přesilovce dali na 3:0, tak ten gól dostaneme. Tím se začal zápas tak trošku otáčet. Do druhé třetiny jsme vstupovali v oslabení, dostali jsme gól, soupeř nám poté odskočil na 4:2 a už to bylo horší. Ve třetí třetině znovu vlezeme na led, přijde individuální chyba a dostaneme už na 6:3. Potom už jsme za každé možné situace zkoušeli powerplay, jedna vypadala velice dobře, měli jsme tam dvě tutovky. Říkali jsme klukům, že pokud chceme porazit Vsetín, tak musíme být produktivní, nemůžeme dělat tolik chyb vzadu a nesmíme dostat dva góly v naší přesilovce, naopak si musíme přesilovkou pomoci, právě přesilovky dnešní zápas zlomily a otočily. Tím, že jsme hned v první přesilovce dneska inkasovali, tak jsme vlili Vsetínu krev do žil, a nás to srazilo do kolen. Od té doby to bylo úplně jiné utkání, než prvních patnáct minut první třetiny. Ale nemůžeme klukům vyčíst, že nemakali a nebojovali, to všechno tam bylo. Z naší strany žalostná produktivita, protože puk kolem brány skákal několikrát, špatné přesilovky, kdy jsme sice gól dali, ale také inkasovali, powerplay už byla vabank. Bohužel, atraktivní soupeř, tisíc lidí na stadionu a prohráli jsme takovým rozdílem. I když jsme se neprezentovali špatným hokejem, tak se hraje na góly a tím dnes Vsetín rozhodl.