Premiéra přinesla brankové hody

Aleš Koňařík • 11.09.2001

V s e t í n - Slušně zaplněná hala a atmosféra jak za starých časů provázela první vystoupení nového vsetínského mužstva v utkání s Třincem, které skončilo po divoké přestřelce nerozhodně 5:5. Na úvod soutěže se hrál vynikající hokej, na první zápas ve vsetínském dresu však bude chtít rychle zapomenout gólman Radovan Biegl. V přesilové hře špatně rozehrál puk přímo na hůl třineckého Jánoše, který zvyšoval na 0:2 a po následné brance Procházky se nechal raději vystřídat. „Pokud mají vsetínští vůli, jsou doma velmi nebezpeční,“ nechal se po zápase slyšet třinecký trenér Antonín Stavjaňa.

- 1.kolo út 11.9.17:00
HC Oceláři Třinec
5:5
30. Kuboš (Štrbák), 34. Vlach (Vaic, Demel), 35. Kucharczyk (Vašut, Hudler), 46. Hudler, 49. Kucharzcyk (Hudler) - 14. Janků (Gureň), 28. Jánoš, 32. L. Procházka (Skořepa), 36. R. Král, 53. R. Král (Zadina). Třetiny: 0:1, 3:3, 2:1 - 0:0 Rozhodčí: Minář - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 6:11. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 4100.
VHK ROBE Vsetín: Vsetín: Biegl (32. Pešat) - Polák, Hriňa, Kuboš, Štrbák, Šafařík, Vašut - Vaic, Vlach, Demel - Veselý, Burger, Streit - Kucharczyk, Hudler, Vampola.
HC Oceláři Třinec: Třinec: Lakosil - Cartelli, Gřegořek, Jančařík, Gureň, L. Procházka, Slavík, Nosek, Kuntoš - Zadina, R. Král, J. Boháč - Janků, Jánoš, Meluzín - Appel, Marek, Skořepa.
V s e t í n - Slušně zaplněná hala a atmosféra jak za starých časů provázela první vystoupení nového vsetínského mužstva v utkání s Třincem, které skončilo po divoké přestřelce nerozhodně 5:5. Na úvod soutěže se hrál vynikající hokej, na první zápas ve vsetínském dresu však bude chtít rychle zapomenout gólman Radovan Biegl. V přesilové hře špatně rozehrál puk přímo na hůl třineckého Jánoše, který zvyšoval na 0:2 a po následné brance Procházky se nechal raději vystřídat. „Pokud mají vsetínští vůli, jsou doma velmi nebezpeční," nechal se po zápase slyšet třinecký trenér Antonín Stavjaňa.

Vsetínu se přitom vydařil vstup do utkání. Důraz a rychlé bruslení na třinecké hráče platily. Zpočátku poněkud těžkopádní Oceláři se místy jen ohlíželi za žlutozelenými blesky a jen díky vynikajícímu Lakosilovi neprotlačil puk do branky Vaic, Burger a pohotový skluz třineckého strážce branky pokazil radost i matadoru Vlachovi. Hosté do té doby pořádně nezaútočili, ale stačilo jediné okénko ve vsetínské obraně a skulinou mezi beky prolétl střelec Janků. Biegl jeho pokus o blafák vystihl, puk pod jeho betonem ale nakonec doklouzal za brankovou čáru. Hra se sice opět přesunula před Lakosila, nicméně v obléhání třinecké branky nebyli úspěšní ani Hudler, ani pár vteřin před sirénou Vlach s Vaicem.

Osm minut druhé části nenaznačovalo, že se chystají gólové orgie. Do dvoubrankového náskoku se nejprve utrhl Třinec, Biegl chyboval před najíždějícím Jánošem v rozehrávce, pro kterého nebylo problémem skórovat do opuštěné branky. Krátce nato se Vsetínu naskytla výhoda dvojnásobné přesilové hry a tribuny se konečně dočkaly vytouženého úspěchu. Ranou od modré propálil Lakosilovy betony obránce Kuboš. Domácí hráči ožili a z entuziasmu je nevyvedl ani další úspěch hostů, který přišel z hole Libora Procházky. Za necelé dvě minuty totiž bylo vyrovnáno! Dokonalé vyšachování obrany zakončil po Vaicově příhře ranou z první Vlach a o střídání později provedli podobný kousek mladíci z třetího útoku. Šťastným střelcem byl Kucharczyk. Poslední slovo v hektické části připadlo třineckým, když Král vystihl nepřesné Vlachovy rozehrávky a umístil puk pod víko branky, ve které již stál Ivo Pešat.

Vsetínský kapitán mohl svou chybu napravit vzápětí, když dostal od třineckého beka „namazáno" do ideální pozice. Puk ale naneštěstí přeletěl horní tyčku. Vyrovnání nakonec přeci jen přišlo, a to při přesilové hře třineckého týmu. Z levého křídla si totiž před Lakosila najel Hudler, a chladnokrevně umísti puk pod víko. Člen reprezentační dvacítky stál také u obratu na 5:4, když vypracoval příležitost pro Kucharczyka. Nejlepší střelec v přípravě si třineckého gólmana položil a bekhendovou střelou poslal vsetínské poprvé do vedení. Myšlenku na tři body vzápětí zaplašilo vyloučení Vašuta, vteřinu před návratem potrestaného obránce doklepl puk za Pešatova záda Richard Král. Když se v prodloužení před Lakosilem neprosadili Kucharczyk s Vampolou, rozešla se obě mužstva smírně.

Ohlasy k utkání

Antonín Stavjaňa (Třinec): „5:5 je pro každého trenéra hodně divoký výsledek. Měli jsme informace jak se Vsetínu dařilo v přípravě a věděli jsme proto, co nás čeká. Zápas se pro nás vyvíjel dobře, a pokud bychom se za stavu 3:1 zklidnili, mohli jsme jej bez problémů dotáhnout do vítězného konce. Díky neukázněnosti a místy i pohodlnosti některých hráčů jsme utkání nezvládli a nakonec byli rádi i za bod."

Jan Neliba (Vsetín): "Mužstvo bylo zdravě motivované a nesložilo zbraně i přes nepříznivý stav. Díky větší aktivitě a pohybu jsme stále věřili, že máme na dobrý výsledek, ačkoliv měli někteří hráči problémy s koncovkou. Myslím, že jsme hráli takový hokej, se kterým museli být diváci spokojeni. Chci poděkovat celému mužstvu, naše sázka na bojovnost se vyplatila.: