Přestřelka na Vysočině vyzněla lépe pro Duklu, tři body zůstaly v Jihlavě

Jan Tajzler • 12.01.2022

Po týdenní pauze se do sebe pustily celky Jihlavy a Vsetína. Valaši na Vysočině nezačali zle, kdy otevřeli skóre zásluhou Vlacha. Jenže Dukla ještě do první sirény skóre otočila a ve druhé třetině odskočila na rozdíl dvou branek. Vsetín ovšem neskládal zbraně ani za nepříznivého stavu a v závěru třetí třetiny snížil na rozdíl jediné branky. Kýženého vyrovnání se však nedočkal a poprvé v sezoně prohrál druhé utkání v řadě.

CHANCE LIGA - 36.kolo st 12.1.17:30
HC Dukla Jihlava
6:4(2:1, 2:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 14. T. Havránek, 19. Skořepa (Čachotský), 28. Lichanec (T. Havránek), 35. Illéš (Čachotský), 47. Vítězslav Brož (M. Zadražil, Zeleňák), 60. F. Seman (Zeleňák) – 11. R. Vlach (Štach), 33. Rob (Pšurný), 52. R. Vlach (J. Říha, R. Půček), 60. A. Zeman (D. Březina). Rozhodčí: Ondráček, Marek – Měkýš, Kleprlík. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 841. Střely na branku: 27:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:4, 6:4.

HC Dukla Jihlava: Žukov – Zeleňák, Valenta, L. Mareš, A. Rutar, Eliáš, Kachyňa, Kowalczyk – Čachotský (A), Skořepa (C), T. Havránek – Helt, Lichanec, Illéš – Cachnín, M. Zadražil, Vítězslav Brož – T. Harkabus (A), F. Seman, Houška. Trenér: Viktor Ujčík
VHK ROBE Vsetín: J. Málek – Jerofejevs, Ondračka, J. Říha, Smetana, Štach (A), Hryciow, Š. Jenáček – Jonák (C), Pšurný, Rob – Berger, R. Vlach, A. Zeman – R. Půček, Kucharczyk (A), Klímek – Hořanský, Pitule, D. Březina. Trenér: Roman Stantien

Dukla začala na domácím ledě aktivně a skóre mohl brzy po úvodním vhazování otevřít po přihrávce Lichance Helt, jeho zakončení z voleje, však stačil Málek likvidovat. Vsetínský brankář si následně poradil také s únikem Čachotského a Jihlava byla za svou neefektivitu v zakončení potrestána. V čase 10:35 směřoval puk na jihlavskou branku Štach, domácí obránce se snažil okamžitě dostat puk mimo nebezpečí, ale odrazil se pouze na hůl Romana Vlacha, jenž jihlavského zaváhání využil a prostřelil Žukova.

Vsetín mohl vedení navýšit v následné přesilové hře, blízko dalšímu propálení Žukova byl Říha. Jenže stal se pravý opak, Jihlava vstřelila branku doslova zadarmo, když brankář Málek ve snaze urychlit rozehrávku špatně odhadl situaci a puk se od zadního mantinelu odrazil na hůl číhajícího Tomáše Havránka, jenž uklízel touš do opuštěné klece Vsetína. Dukla pak dostala možnost druhé přesilové hry v utkání, zprvu se Vsetín bránil dobře, ale nakonec se ke střele na vrcholku kruhu dostal Čachotský a jeho ránu dokázal šikovně tečovat domácí kapitán Josef Skořepa. Vsetín byl po obratu paralyzován a do první sirény se brankář Málek musel činit, aby udržel Valachy na dostřel jediné branky, nejblíže ke skórování měl Helt, ale ani napodruhé si na Málka nepřišel.

Valaši v úvodu druhé třetiny měli možnost druhé přesilové hry v zápase, ale ani tentokrát se ji nepodařilo ze strany hostů využít. Jihlava pak v plném počtu hráčů podnikala nebezpečné útoky směrem ke vsetínské brance a Málek se rozhodně nenudil. Aktivita Dukly byla ve dvoubrankový náskok přetavena v čase 27:22, kdy vsetínská obrana nedokázala stíhat kombinaci domácích a Havránkovu přihrávku ze slotu využil Peter Lichanec. Málek následně musel likvidovat další slibné pokusy z holí domácích borců, ovšem Illéš i Harkabus bleskové navýšení skóre nezaznamenali.

Vsetín se dokázal prosadit v čase 32:06, Pšurný poslal bekhendovou přihrávku na hranici jihlavského brankoviště, kde byl připraven Luboš Rob, jenž se neukvapil a Žukova si položil a následně překonal střelou pod horní tyč. Okamžité vyrovnání mohl záhy obstarat Březina, ale nebylo mu přáno. Jihlava pak z následného protiútoku odskočila znovu do dvoubrankového vedení. Čachotský poslal puk za branku Jakubu Illéšovi, ten byl sice stíhán Jerofejevsem, ale přesto dokázal vsetínského beka dostat na záda, obkroužit branku a umístit puk přesně mezi Málkovy betony - 4:2. Jihlava tak stejně jako v první třetině vyhrála prostřední pasáž poměrem 2:1.

Třetí třetina pokračovala v podobném duchu jako ty předchozí, Jihlava byla při svých útočných akcích nebezpečná a vsetínská obrana musela být znovu ve střehu. Po několika úspěšných zákrocích brankáře Málka však Valaši inkasovali pátou branku v utkání. Střelu Zeleňáka Málek vyrazil před sebe a ve zmatku před brankou se nejlépe orientoval Vítězslav Brož

Vsetín snížil na 5:3 v čase 51:44, když Říhovu střelu tečoval za záda Žukova Roman Vlach, pro něhož to byla druhá trefa v utkání. Zelenožlutí mohli jít zpět do kontaktu v přesilové hře, ale ani do třetice nebyli v této klíčové herní disciplíně úspěšní. Trenér Stantien sáhl dvě a půl minuty před třetí sirénou ke hře bez brankáře, Vsetín z velké převahy vytěžil kontaktní branku, když za Žukova dorážel střelu Adam Zeman. Poslední slovo měl však jen pár vteřin před koncem základní hrací doby domácí Filip Seman, jenž tak uzavřel brankový účet zápasu na konečných 6:4 ve prospěch jihlavské Dukly. Pro Vsetín to bylo vůbec poprvé v sezoně, kdy prohrál druhé utkání v řadě.

Jan Srdínko (VHK ROBE Vsetín): Mé hodnocení bude stručné. Při utkání s tak kvalitním soupeřem jsme se dopustili hodně individuálních chyb a pak je hrozně těžké zápas uhrát. I když jsme ke konci dotahovali, tak předvedená hra nebyla úplně dle našich představ a Jihlava byla lepší.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Vstup do zápasu jsme měli výborný. V prvních deseti minutách měl Vsetín jednu střelu, co si tak pamatuji. Pak jsme paradoxně a nešťastně soupeři tečovali puk před branku a Vsetín se dostal do vedení. Poté nám to při našem oslabení vsetínský gólman trošku vrátil. Následně se nám podařilo využít přesilovku, i když nebyly dle našich představ. Ale výkon byl z naší strany velice dobrý. Když soupeř prohrával, tak přidal a místy nám to dělalo problémy.