SDO: Nadějně rozehrané derby ztratili dorostenci během deseti minut

Pavel Tajzler • 17.11.2014

Vsetínští mladíci sehráli atraktivní utkání s nedalekým Zlínem. V derby, které nikdy nemá favorita, po dvou třetinách vedli o dvě branky, o které se postaral Michal Weintritt. Přesto to domácímu mančaftu nestačilo a díky tragické desetiminutovce ve třetí třetině, kdy inkasovali čtyři góly, nakonec prohráli a i nadále zůstávají na předposledním místě tabulky staršího dorostu.

ELSD - 22.kolo po 17.11.12:00
Berani Zlín
2:5(1:0, 1:0, 0:5)
Branky a nahrávky: 13. M. (Augustin, Gharibyar), 38. Weintritt M – 44. Karafiát (Gago), 45. Peška (Strmiska, Padrnos), 51. Strmiska (Fryšara), 53. Mikulec (Fridrich, Strmiska), 57. Werbik (Stiksa). Rozhodčí: Fiedler, Bryška, Karpíšek. Vyloučení: 10:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 2:0, 2:5.
VHK ROBE Vsetín: Bechný – Barvík, Bártek, Richter, Weintritt J., Augustin, Vítek, Vodák, Rýpar – Abazaj, Toman, Dubnický, Lainka, Humplík, Gharibyar, Weinttrit M., Kostka, Jochymek, Kovář, Janošek.
Berani Zlín: Ling – Odložilík, Padrnos, Sirota, Váňa, Kosorin, Fridrich, Gazda – Fryšara, Strmiska, Peška, Chytil, Mikulec, Krejčiřík, Stiksa, Karafiát, Gago, Werbik.

Vstup do utkání se podařil lépe hráčů hostujícího celku, kteří si připsali první výraznější šanci ve 3. minutě, kdy se do přečíslení 2 na 1 dostal Werbik s Fryšarou, ale druhého jmenovaného vychytal parádním zákrokem Bechný. Domácí nenechali papírového favorita dostat se do tlaku a aktivní hrou jej nutili k faulům. A právě po druhém vyloučení na zlínské straně otevřel skóre zápasu Michal Weintritt.

Tentýž hráč mohl navýšit skóre o pár minut později, ale překvapit Linga, vybruslením zpoza branky, se mu nepodařilo. V závěru třetiny mohli Zlínští vyrovnat, ale ani Sirota ani Werbik na Bechného nevyzráli, tudíž se do šaten odcházelo za jednobrankového vedení domácích.

Chvíli po začátku druhé třetiny mohl poslat Vsetín do dvoubrankového vedení Jiří Weintritt, ale ve stoprocentní pozici selhal. Totožně dopadl vzápětí na druhé straně Fryšara, proti němuž vytáhl fantastický zákrok Daniel Bechný. Zlín v následujících minutách byl lepším týmem, ale ze svého tlaku se jim nepodařilo vytěžit branku. Naopak se hráči z Baťova města dopustili faulu, který posléze potrestal parádní individuální akcí Michal Weintritt, pro něhož to byla druhá branka v utkání.

V závěru druhé třetiny se dostal ve vlastním oslabení do samostatného úniku Lainka, který byl následně tvrdě sražen na mantinel, a následovala hromadná bitka. Po uložení trestů se odehrálo posledních 50 vteřin a odcházelo se do šaten za stavu 2:0 pro domácí.

Nadějně rozehraný zápas však vzal rychle za své. Zlínským se podařilo v rozmezí 44. a 45. minuty vstřelit dvě branky zásluhou Jiřího Karafiáta a Davida Pešky, kteří se postarali o rychlé vyrovnání. Dvě slepené branky vlily zlínským novou krev do žil a od té doby jasně kralovali ledové ploše. Poté se však dopustili faulu a šli znovu do oslabení, které jim však paradoxně pomohlo. Již po pár vteřinách se dostali do přečíslení Kosorin a Werbik, kterým se ještě branku vstřelit nepodařilo. Následně se ale dostal k puku Petr Strmiska a přesnou střelou překonal z bezprostřední blízkosti vsetínského brankáře.

Branka v přesilové hře domácí definitivně zlomila a do konce zápasu se ještě hostující hráči dokázali dvakrát prosadit. Nejprve napřáhl na modré čáře Jan Mikulec a propálil vše co měl před sebou. V 57. minutě ještě dokázal překonat Bechného kapitán hostů Nicolas Werbik a pečetil na konečných 2:5 pro Zlín.