SDO: Překvapení se nekonalo, Vsetín v derby podlehl Zlínu

Jan Tajzler • 27.09.2014

Po dvou zápasech v řadě, kdy dokázali starší dorostenci bodovat, se postavili na domácí půdě svému rivalovi ze Zlína. Ševci ovšem již od úvodních minut potvrzovali na vsetínském ledě roli favorita a trpělivým výkonem postupně přidávali další branky. Čestný úspěch Vsetína zaznamenal ve třetí třetině Adam Toman. Významnou měrou se pak na porážce zelenožlutých podíleli také jejich bývalí hráči a to Petr Miko a Petr Strmiska.

ELSD - 8.kolo so 27.9.11:00
Berani Zlín
1:6(0:2, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 49. Toman (Kovář) – 2. Rezek (Strmiska), 13. Miko (Rezek), 31. Gazda (Miko), 35. Werbik (Kotek), 40. Chytil (Váňá), 59. Strmiska (Miko, Sirota). Rozhodčí: Škrobák – Vožda, Novotná. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 75. Střely na branku: 16:32. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6.
VHK ROBE Vsetín: Barvík (Bechný) – Lišaník, Bártek, Richter, Weintritt J., Augustin, Rýpar – Abazaj, Toman, Lainka, Humplík, Gharibyar, Kostka, Jochymek, Kovář, Janošek.
Berani Zlín: Ling (Odložilík) – Padrnos, Sirota, Hradila, Váňa, Schmied, Kosorin, Budil, Gazda – Strmiska, Peška, Miko, Mikulec, Krejčiřík, Stiksa, Rezek, Karafiát, Chytil, Kotek, Václavek, Werbik.
Ševci ze Zlína udeřili již v samotném úvodu utkání, psal se čas 1:36 a Strmiska nalezl přesnou přihrávku zakončujícího Václava Rezka, ten svým spoluhráčům přečetl recept, jak na Vsetín. Domácí však ještě v úvodních minutách dokázali držet krok a vytvořili si i možnost rychlé odpovědi, jenže Janošek před Lingem neuspěl. Postupem času začalo být čím dál více jasné, kdo toto derby ovládne. Hosté se prezentovali lepším pohybem, Vsetínským scházela přesnost v kombinacích, což zelenožluté stálo spousty sil, které později chyběly. Zlín hrál trpělivě, v čase 8:55 sice Karafiát trefil tyč Barvíkovy brány, ale necelé čtyři minuty později už byl ve vsetínské brance druhý kapřík, kterého tam poslal Petr Mika, když zužitkoval přihrávku od Rezka. Do konce první periody měli Ševci ještě dvě velké příležitosti, u nichž byla dvojice Karafiát - Stiksa, druhý jmenovaný však ve finální chvíli dvakrát selhal, a tak končila první třetina dvoubrankovým náskokem zlínského mužstva.

V prostřední části Zlín doslova dominoval a Vsetínu nepomáhaly ani početní výhody. Právě v nich byli Berani paradoxně nejvíc nebezpeční. Nejprve ujel domácím obráncům Werbik, konečná klička mu však nevyšla. V čase 27:24 mohl druhou branku vsítit Rezek, nadvakrát však nedokázal překonat vsetínského brankáře, který svým výkonem držel ještě naděje svého mužstva. Ovšem v čase 31:00 už se vsetínský brankář marně ohlížel za bombou Daniela Gazdy, jehož projektil od modré čáry se zastavil až o síť vsetínské branky. V čase 34:46 se konečně radoval také Nicolas Werbik, ten měl v utkání několik slibných pokusů, nakonec se radoval po přihrávce Kotka, když bekhendem poslal kotouč za brankovou čáru. Na tuto branku mohl Vsetín odpovědět, Toman v předbrankovém prostoru připravil možnost pro Jochymka, ale ten trefil pouze Linga, jenž se stačil přemístit.

Domácím pak hrubě nevyšla přesilová hra, ve které nejprve Augustin nedovoleně zastavil Petra Mika, ten si nájezd zopakoval, ale v trestném střílení na Barvíka nevyzrál. Zlín stejně v oslabení dokázal udeřit, čas 39:17 patřil Filipu Chvátalovi, jehož nepatrné nahození propadlo Barvíkovi do branky - 0:5.

V závěrečné třetině Ševci kontrolovali dostatečný náskok a jejich chuť tlačit se do branky už byla pochopitelně menší, za to držení puku bylo v jejich moci, a územně se drželi převážně na obranném území zelenožlutých. Vsetínští měli značné problémy dostat se vůbec přes střední pásmo, ale jednou se to povedlo a byl z toho čestný úspěch domácího mužstva, to když Kovář zavezl puk do útočné třetiny a před brankou nalezl Adama Tomana, tomu zakončení sedlo a Ling poprvé v utkání kapituloval. To bylo však ze strany domácích vše, vítězství Zlína stvrdila v čase 58:14 kombinace dvou bývalých vsetínských hráčů, Miko vyzval ke skórování v mezikruží Petra Strmisku a ten pečetil vítězství Zlína 6:1.

Zdeněk Čech (VHK Vsetín):
Zlín má širší a kvalitnější kádr. Bohužel ze začátku jsme zase udělali chyby, díky kterým se Zlínští dostali do vedení. Hráli hodně dobře, ale my jsme jim to umožnili. Za stavu 1:0 jsme nedali gól do prázdné branky, což byla obrovská chyba, protože pro každého soupeře je stav 1:1 jiný, než když vede 0:2. Je to stále opakující se problém. Pořád nám chybí větší důraz v koncovce. My těch šancí moc nemíváme, a když je neproměníme, tak soupeř se samozřejmě dostává na koně. I když nás Zlín přehrával, tak jsme jim to hodně usnadňovali. Ve třetí třetině jsme dokázali hrát téměř vyrovnaný hokej, ale zase na branku jim nahrajeme sami. Pořád máme na čem pracovat, ale myslím, že hra se pomalu začíná podobat tomu, co chceme hrát. Moc jsme nepočítali s tím, že bychom zlínské hráče porazili, protože tým mají opravdu hodně silný. Přesto ve skrytu duše jsme se chtěli porvat alespoň o remízu. Bohužel udělali jsme soustu chyb, které Zlín dokázal potrestat a to rozhodlo.

Robert Svoboda (PSG Zlín):
Jsem rád, že jsme to zvládli, protože předchozí výsledky ukazovali, že Vsetínští hrají doma velmi dobře. Myslím si, že jsme mohli vyhrát ještě větším rozdílem, kdybychom byli produktivnější.