Skvěle! Junioři otočili s Kometou, z Brna vezou všechny body

Jan Tajzler • 28.02.2019

Parádní vstup do nadstavbové skupiny H - O účast v play-off DHL extraligy mají za sebou junioři Vsetína. Valaši cestovali do brněnské DRFG areny, kde je čekal tým domácí Komety. Utkání mělo od prvních minut svižné tempo, do vedení se dostali domácí Brňané, kteří si vypracovali dvoubrankový náskok. Valaši ovšem neházeli hokejky do žita a ještě do první sirény skóre srovnali. Mimořádné nasazení pak vsetínským Valachům vyneslo po dvou třetinách vedení 4:2. Vsetín nakonec dokázal ve třetí třetině ještě své vedení navýšit na rozdíl tří branek, Kometě se sice podařilo utkání v závěru zdramatizovat, ale poslední slovo měl kapitán Klímek, jenž korunoval vsetínské vítězství trefou do prázdné branky. Vsetín tak z Brna veze na Valašsko kompletní tříbodový zisk.

DHL Extraliga juniorů - 1. kolo - 3. část čt 28.2.18:00
HC Kometa Brno
3:6(2:2, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 11. Malý (Střondala, Kunc), 15. Meluzin (Minárik), 57. Kadlic (Kowalczyk) – 18. Jenáček J. (Zeman, Adámek), 19. Jenáček Š. (Lukačka), 24. Adámek (Vašenka, Petriska), 38. Klímek (Lukačka, Jenáček Š.), 54. Lukačka (Klímek, Ondračka), 60. Klímek (Ondračka). Rozhodčí: Skopal – Nechvátal, Vašíček. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 123. Střely na branku: 39:32. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 2:5, 3:5, 3:6.

HC Kometa Brno: Rachůnek – Holemý, Kučeřík, Mlčák, Sedláček, Studený, Svozil, Kowalczyk – Žák, Střondala, Snášel, Minárik, Meluzin, Škvrně, Malý, Kadlic, Kunc, Bartes.
VHK ROBE Vsetín: Sachr – Kunst, Ondračka, Zeman, Jenáček Š., Kožený, Houser, Jenáček J. – Klímek, Zetocha, Pospíšil, Lukačka, Krupa, Adámek, Vašenka, Petriska, Frimel, Frydrych, Zemánek.

Souboj mezi domácí Kometou a hosty ze Vsetína začal od úvodních minut svižně. K vidění byla snaha obou celků o produkci maximální útočné hry, ovšem obrany obou celků pracovaly pozorně a do vážnějších příležitostí se jak hráči Brna tak i Vsetína nedostávali. Zlom nastal v čase 10:26, když Střondala poslal kotouč na pravý kruh Jakubu Malému a ten pohotovou střelou zápěstím trefil růžek Sachrovy brány. Zanedlouho Kometa svůj náskok navýšila na rozdíl dvou branek, obrana Valachů opomněla Minárika, jenž elegantně naservíroval kotouč Eriku Meluzinovi a ten neměl problém uklidit kotouč do vsetínské branky.

Valaši se ovšem nevzdávali, nadále aktivnímu pohybu domácí Komety stíhali a v čase 17:40 se dostavila kontaktní branka. Zeman na modré čáře přihrál Šimonu Jenáčkovi a jeho nahození na brněnskou branku skončilo až za zády brankáře Rachůnka. Po třiašedesáti vteřinách bylo srovnáno, tentokrát se prosadil Jakub Jenáček, když svou individuální akci zakončil přesnou střelou k tyči - 2:2. Po první třetině tak oba celky odcházely do šaten za vyrovnaného stavu.

Do druhého dějství vstoupil aktivněji Vsetín a šťastnou trefou otočil skóre ve svůj prospěch. Vašenka poslal kotouč mezi kruhy na hůl Lukáše Adámka, vsetínskému hráči střela vůbec nesedla a zamířila mimo branku, ke smůle Komety zde však stál domácí obránce, od nějž se kotouč odrazil za bezmocného Rachůnka.

Valachy třetí branka nakopla a snažili se své vedení navýšit. O to ale mohli lehce přijít, špatné střídání hostů přineslo únik brněnských útočníků Kunce s Malým, druhý jmenovaný po obdržení přihrávky však nedokázal přesně zamířit. Následně se jinak v disciplinovaném utkání dostavilo první vyloučení, bránit se musela domácí Kometa a to se modrobílým podařilo zvládnout. Brňané poté rozjeli před vsetínskou brankou řadu kombinací, vypracovali si i slibné příležitosti, ale obrana Valachů v čele se Sachrem nepovolila domácímu týmu srovnání. Naopak se dostavilo navýšení vsetínského náskoku. Pohlednou kombinaci Valachů rozehrál od modré čáry Lukačka, poslal kotouč na levý kruh, kde obdržel přihrávku Šimon Jenáček a přesnou přihrávkou vyzval ke skórování Daniela Klímka, vsetínský útočník jeho nabídkou nepohrdl a dokonal demontáž brněnské obrany. Valaši tak po dvou třetinách byli k cennému zisku tří bodů na dosah.

Kometa v úvodu třetí třetiny opět uzamkla hosty ze Vsetína v jejich vlastním obranném pásmu, ovšem zelenožlutí se dokázali velmi rychle přizpůsobit a postupně opět srovnali tempo hry s brněnským týmem. Domácí byli s přibývajícím čase nuceni hru více otevřít, ale do zabezpečené obrany Vsetínských se jim pronikalo těžce. Příležitost první početní výhody Kometa také nevyužila, její trvání po šestašedesáti vteřinách přerušil svým faulem Minárik. Vsetín se pak ve zkrácené početní výhodě dostal do tříbrankového náskoku, individuální akci se snažil zakončit Klímek, Rachůnek jeho pokus dokázal vyrazit, ovšem ze druhé vlny dojížděl vsetínský Marco Lukačka a z dorážky poslal kotouč pod víko brněnské branky.

Modrobílí se ovšem ani za tříbrankového manka nehodlali smířit s osudem a naději na bodový zisk vykřesal v čase 56:22 Vojtěch Kadlic, když se zorientoval v předbrankovém prostoru a procpal kotouče za brankáře Sachra. Kometě se pak naskytla možnost další přesilové hry, tentokrát ji domácí lavička hodlala podpořit i hrou bez brankáře a poslala do pole ještě jednoho hráče navíc. Vsetínští ovšem vypjatý závěr ustáli a jejich tříbodový zisk pečetil trefou do prázdné branky kapitán Daniel Klímek

Jan Zachrla (HC Kometa Brno): Jsem ze zápasu hrozně rozladěný. Vsetín hrál a předvedl všechno, o čem jsme si říkali a na co jsme připravovali. Věděli jsme, že budou hodně bruslit a hrát na rychlé protiútoky, ale na to jsme se připravovali. Jediné, čím nás mohli dnes porazit, byly entuziasmus, bojovnost a srdíčko, a to všechno ukázali. My jsme neměli nic, jsem zklamaný.

Libor Žilka (VHK ROBE Vsetín): Jsme šťastni a spokojeni, protože na Kometě se nevyhrává každý den. Myslím si, že kluci dnes ukázali charakter, byl to skvělý týmový výkon. Každý si plnil, co měl. Samozřejmě byly tam chyby, ale ty se objevují jak v mužském hokeji tak i v NHL. Vítězství bylo podpořeno také výborným výkonem brankáře Sachra, k tomu není co dodat. Kluci dnes bojovali jako jeden muž a parádní týmový výkon nás dostal do hry o play-off, o které se chceme poprat a z venku jsou to pro nás parádní body.