Skvělý start sezony! Deváťáci na úvod porazili Zlín

Helena Hegeďová • 08.09.2024

Povedený vstup do nového ročníku mají za sebou hráči vsetínské 9. třídy. Na úvod nečekalo deváťáky vůbec nic jednoduchého, protože začali hned derby utkáním proti Zlínu. Díky bleskovému vedení ale rychle převzali otěže zápasu a drželi se o krok napřed po téměř celých šedesát minut, i když v některých částech zápasu se na ubránění výsledku nadřeli více. I díky dobré koncovce nakonec Berany porazili rozdílem tří branek.

Extraliga 9. tříd - 1.kolo ne 8.9.14:00
RI Okna Berani Zlín
5:2(2:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 01:06 Maňas (Hajdu, Planka; 5/4), 15:54 Hajdu (5/5), 39:40 Hajdu (Strapina; 5/5), 54:08 Hajdu (Štěpánek; 5/5), 57:43 Macháč (Klimša; 5/4) – 14:00 Straka (Pavlůsek; 5/5), 43:33 Mikulka (Jančář, Juřena; 5/5). Rozhodčí: Pavel – Frais, Horák. Diváci: 180. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. Střely na branku: 29:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.

VHK ROBE Vsetín: Macíček – Planka, Janda, Bahula, Žák, Maček, Molek – Ibříšek, Strapina, Maňas, Macháč, Březovják, Štěpánek, Klimša, Hajdu, Sušeň, Bodiš, Hřebíček.
RI Okna Berani Zlín: Balán – Jančář, Veselý, Vrbecký, Jünger, Juřena, Kovač, Kořének – Štramberský, Zalubil, Mikulka, Zavrtálek, Straka, Pavlůsek, Prášil, Vyorálek, Němčický, Ajgl.

Vsetínští vstoupili do prvního utkání sezony skvěle, když už po minutě hry proměnil přesilovou hru Filip Maňas, který sklepl kotouč letící od modré čáry. A Valachům se v útočném pásmu dařilo i nadále. Březovják v přečíslení vybídl Sušně, který měl lepší pozici v mezikruží. Byl však těsně bráněn a střela mu úplně nesedla. Stoprocentní nebyl ani zákrok zlínského brankáře Balána, a tak se ke dvěma dorážkám dostal ještě Hřebíček. Obě mířily do boční sítě.

Na druhé straně bylo ovšem přečíslení dva na jednoho úspěšnější. Štěpán Straka to vzal v mezikruží na sebe a trefil se přesně pod lapačku vsetínského gólmana. Vyrovnaný stav nevydržel ani dvě minuty. Erik Hajdu si na obranné modré čáře obhodil soupeře a spolu se svým spoluhráčem se vydal do přečíslení dva na jednoho. Nakonec to útočník s jedenáctkou na zádech vzal na sebe, se střelou počkal a zamířil přesně pod lapačku. Od druhé třetiny bylo na hostujícím celku znát, že chce s výsledkem opravdu něco udělat.

Němčický se skvěle uvolnil na levém křídle a vybídl k zakončení Zalubila, který si mezitím vytvořil pozici na ose kluziště. Druhý jmenovaný střílel bez přípravy a Macíček úspěšně zasáhl levým betonem. K úspěchu chyběla Zlínu mimo jiné disciplína a brzdila jej častá vyloučení. Domácí se naopak v útočném pásmu činili a Maňas byl velmi blízko své druhé přesilovkové trefě v zápase. Z hranice brankoviště ale Balánův pravý beton nepřehodil.

Plné ruce práce měl také vsetínský gólman. Němčický se vydal do útoku sám proti Plánkovi. Věděl však o Zalubilovi, který se vydal hned za ním, a tak mu kotouč přenechal. Na něj už Plánka nestačil, a tak druhý zlínský útočník vystřelil ke vzdálenější tyči. Macíček kotouč zastavil koncem hokejky. Hned několik šancí měl i domácí útočník Hřebíček, v té největší se dopředu vydal sám po levém křídle. Jeho první střela mířila nad pravý beton, kam Balán vložil svou vyrážečku, dorážka pak mířila příliš vysoko.

Optickou převahu však měli hráči Zlína, kteří se hnali za vyrovnáním. A když už se zdálo, že se ve druhé třetině nic nestane, Erik Hajdu všechny vyvedl z omylu. Matěj Strapina po pravém křídle prošel přes zlínskou obranu a zakončil k bližší tyči. S jeho pokusem si zlínský gólman poradil, z druhé vlny ovšem do předbrankového prostoru najel Hajdu, který volný kotouč poslal do odkryté horní části branky. Zlín v tuto chvíli musel přidat ještě víc.

A zadařilo se. Berani do třetí třetiny doslova vletěli, a to se jim vyplatilo. Od modré čáry vypálil Jan Jančář, jeho střela se zastavila o Macíčkův levý beton. Tentokrát však vsetínský gólman nestačil kotouč včas přikrýt a Štěpán Mikulka dorazil volný puk nad brankářův levý beton. Na vyrovnání chyběla Zlínu jedna branka, ale dál už to byla vsetínská jízda. Šimon Štěpánek a Erik Hajdu zůstali stát sami před zlínskou brankou. Prvně jmenovaný viděl, že Hajdu stojí u odkryté levé tyče, přesto čekal s přihrávkou na vhodný moment, který nakonec tato dvojice dokázala přetavit v opětovné dvoubrankové vedení VHK a také hattrick vsetínského střelce.

Berani byli s přibývajícím časem nervóznější, a to se projevilo také na počtu jejich faulů. Sice se při početní výhodě v 58. minutě hrálo spíše u domácího brankoviště, dokázali Valaši velice rychle založit útok a navýšit své vedení. Jáchym Klimša přes bránící hráče neprošel, ale přenechal kotouč Adrianu Macháčovi, který se sám před gólmanem střelou k levé tyči nemýlil. Vedení 5:2 už si Vsetín vzít nenechal a slavil tak první výhru v sezoně.

Zbyněk Žabčík (VHK ROBE Vsetín): Šli jsme do zápasu s respektem, protože jsme věděli, že nás čeká Zlín. Je to derby, těžký zápas hned na první kolo. Kluci do toho šli odhodlaně, za což jsem rád. Šli do zápasu bojovně, a hlavně jsme měli i super koncovku, která nás celou přípravu trápila. Dnes jsme proměnili každou šanci, hlavně ale rozhodl týmový výkon kluků.