Sparta rozhodla ve druhé třetině

Aleš Koňařík • 09.12.2001

V s e t í n – Exkurze po horních patrech tabulky skončila pro Vsetín dvěmi porážkami při nelichotivém skóre 5:13. Po pátečním výprasku ve Zlíne se musel vsetínský celek sklonit i před pražskou Spartou, které podlehl na vlastním ledě 3:6. Dvakrát se gólově opět prosadil Hudlerův útok, Sparta o svém vítězství rozhodla důrazným nástupem ve druhé části, kdy vstřelila tři rychlé góly.

- 31.kolo ne 9.12.17:00
HC Sparta Praha
3:6
18. Hudler, 28. Kucharczyk (Veselý, Hriňa), 39. Vaic (Veselý, Vampola) - 5. Tomík (Nedvěd), 21. Tomík (Broš), 22. Zelenka (Jiruš, J. Hlinka), 27. Zelenka (J. Hlinka), 38. Havelka (V. Novák), 51. Kašpařík (Hamr, Bělohlav). Třetiny: 1:1, 2:4, 0:1. Rozhodčí: Turčan - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 7:8, Broš (Sparta) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 3580.
VHK ROBE Vsetín: Pešat - Němec, Štrbák, Hriňa, Kuboš, Polák, Vašut - Kotásek, Vlach, Demel - Vaic, Veselý, Vampola - Kucharczyk, Hudler, Streit.
HC Sparta Praha: Bříza - Nedvěd, Srdínko, Ptáček, Jiruš, Hamr, Šrek - Tomík, Broš, Chabada - Zelenka, J. Hlinka, Žemlička - V. Novák, Kašpařík, Bělohlav - od 28. navíc Havelka.

V mrazivém podvečeru se dlouho čekalo, až se oba týmy rozehřejí. Na vsetínských hráčích ležela deka po páteční prohře se Zlínem a Sparta se zásluhou střelce Tomíka dostala rychle do vedení. Chvíli poté se před vsetínskými otevřela možnost minutové dvojnásobné výhody, jenomže domácí zrazovala nepřesná koncovka. Vsetín se ale dostal do tempa, v 16.minutě měl Bříza co dělat s šancí Vlacha. Gólu se tribuny dočkaly až o střídání později, kdy Hudlerův útok vznesl do obrany soupeře zmatek, kterého sám vedoucí této formace využil k vstřelení vyrovnávacího gólu za záda dezorientovaného Břízy.

Na góly bohatší druhá třetina začala lépe pro Spartu, za Pešata propadl puk vystřelený z hole Tomíka. Reminiscencí poslední části zápasu ve Zlíně byl následující průběh hry. Hokejovější hosté nejprve potrestali trestuhodné zaváhání Veselého, kdy bleskurychlou kombinaci zakončil Zelenka. Stejný hráč poté chladnokrevně proměnil sólo střelou pod víko Pešatovy branky. Na brankostroj soupeře odpověděli domácí trefou Kucharczyka. Na chvíli se poměr sil převážil ve prospěch Vsetína, jediným výsledkem však byla Hudlerem nastřelená tyč. Sparta poté opět lehce přidala, po několika šancích poslal puk ze Pešata z otočky Havelka. Gólové hody zakončil Vaic pohotovou ranou pod Břízovu vyrážečku.

Pražané si v závěrečné části v klidu hlídali svůj náskok a hráli jen to, co potřebovali. S vsetínskými pokusy o nátlakovou hru si snadno věděli rady, navíc jedenáct minut před koncem sklepl do domácí branky puk Kašpařík. Zbytek se dohrával jen z povinnosti a za zpěvu diváků oblíbené písně „Není nutno." Blízko k druhé brance měl v závěru Hudler, jenomže jeho teč jen o milimetry minula Břízovu klec.

Pavel Hynek (Sparta): „V první třetině nám dělal problémy forčeking domácího mužstva. Ve druhé části jsme zápas dokázali naklonit na svou stranu, ovšem vlastní nedisciplinovaností jsme i za tříbrankového vedené soupeře pustili zpět do zápasu. Získali jsme tři důležité body."

Zdislav Tabara (Vsetín): „Dnes jsme žili jen první třetinu, která skončila nerozhodně. Ve druhé části jsme hned z kraje udělali dvě hrubou chybu, které Sparta potrestala. Vrcholem byly naše přihrávky v oslabení, kde Sparta zvýšila na 3:1. Poté, co dala čtvrtý gól, bylo prakticky po zápase. Soupeř byl po zbytek utkání jasně lepší, má vyzrálý hráčský kádr. Nebylo co řešit."