Vstupenky online

Starší dorost přišel o body minutu a půl před koncem

Václav Trávníček • 28.11.2014

V pátečním duelu s Havířovem museli starší dorostenci VHK neustále dotahovat. Vsetínští prohrávali 0:2 a 2:3, přesto se vždy dokázali dostat zpátky do utkání. Dvě důležité branky vstřelil útočník David Kovář. Snahu zelenožlutých po bodech však uťal celek AZ minutu a půl před závěrečnou sirénou, když se trefil Dominik Moravčík. Víkendové dvojkolo uzavřou svěřenci trenéra Jiřího Weintritta v sobotu na ledě Komety Brno.

ELSD - 25.kolo pá 28.11.15:00
VHK ROBE Vsetín
AZ Heimstaden Havířov
3:4(0:2, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 36. Kovář, 40. Španko (Tydlačka), 56. Kovář (Janošek, Lainka) – 8. Peterka (Dudek), 18. Spálovský (Kiss, Hendrich), 54. Kurovský, 59. Moravčík (Mrowiec). Rozhodčí: Vaněk – Blaha, Švarc. Vyloučení: 10:10, navíc Augustin (VSE) 5 + 0K - Macuh (HAV) 10 min OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Střely na branku: 3:15. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
VHK ROBE Vsetín: Bechný – Kašpar, Bártek, Weintritt J., Augustin, Vítek, Ševčík, Rýpar – Toman, Dubnický, Lainka, Humplík, Tydlačka, Gharibyar, Weintritt M., Španko, Kostka, Kovář, Janošek.
AZ Heimstaden Havířov: Gerža – Trombik, Frojda, Dudek, Hudeček, Kiss, Spálovský, Mrowiec – Moravčík, Stružík, Peterka, Hendrych, Kurovský, Němec, Macuh, Cihlář.

Do zápasu vstoupili poněkud lépe domácí, kteří se už v první minutě utkání usadili před bránou hostujícího Gerži a po faulu Spálovského si vyzkoušeli přesilovku, kterou ale nevyužili a hosté se z první vážnější šance, po nahození Lukáše Peterky v 7. minutě utkání dostali do vedení. Hra se poté odehrávala převážně v obranné třetině Havířova hlavně díky dvěma přesilovkám vsetínských. Poté ale domácí Lainka fauloval brankáře havířovských AZ a ti svou první početní výhodu v zápase využili střelou od modré čáry z hole Adama Spálovského. Vsetín měl na konci první třetiny ještě jednu početní výhodu, ale ani ta neskončila brankou v síti hostů.

Utkání bohaté na početní výhody pokračovalo druhou třetinou, kterou začali hosté přesilovkou po faulu Gharibyara v závěru první třetiny. Netrvalo dlouho a na trestnou lavici mířil další domácí hráč, tentokrát Lainka. Rozhodčí Vaněk svou pravici rozhodně nešetřil a na trestných lavicích obou týmů bylo rušno. Za katr poté putoval za Janoškem také Tydlačka a domácí šli do tří. Havířovu se ale branku ve dvojité početní výhodě vstřelit nepodařilo. Havířovský Macuh poté putoval do sprch za faul na Augustina a následnou přesilovku se domácím podařilo využít. Vsetínský David Kovář se zmocnil puku na vlastní polovině, proháčkoval se až mezi kruhy a přesnou trefou pod břevno snížil na 2:1. Hra Valachů se po snížení zvedla a to vedlo až k vyrovnání. Tydlačka se ihned po návratu z trestné lavice zapojil do hry, přenechal puk Patriku Špankovi a ten střelou nad Geržovo rameno vyrovnal a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu 2:2.

Ve třetí třetině přišli Valaši o Augustina, který musel do sprch po tvrdém zákroku na jednoho z havířovských útočníků, ten po střetu zůstal nehybně ležet na ledě a na střídačku mu museli pomoct spoluhráči. Havířovští se drali do útoku a to se jim podařilo zúročit v 53. minutě, kdy se Valachům nepodařilo dostat puk z vlastní třetiny a Daniel Kurovský překonal Bechného střelou do horního rohu domácí svatyně. Hosté ale doplatili na disciplínu a za necelé dvě minuty se podařilo v přesilovce vyrovnat Davidu Kovářovi, který po kombinaci s Janoškem a Lainkou zasunul puk za Geržova záda. Už vše nasvědčovalo tomu, že zápas dospěje do prodloužení. To by ale obranou Valachů nesměl proskočit Dominik Moravčík, který přesnou střelou k tyči rozhodl o vítěztví havířovského AZ. I když se ještě vsetínští mladíci v posledních vteřinách pokoušeli překonat Geržu, havířovští si své vedení pohlídali a vezou si tedy z Lapače plný počet bodů.