Tohle je král! Hudler hattrickem zostudil Třinec

Michal Berg, Zbyněk Stanečka • 12.11.2002

V s e t í n - V naprostou one-man show Jiřího Hudlera se změnil zápas dvou nejproduktivnějších hrčů soutežě. Zatímco třinecký Král a spolu s ním celý jeho tým ve Vsetíně naprosto propadli, domácí "princ" Hudler se svými spoluhráči exceloval. Vsetín pětigólovým přídělem roztavil Oceláře a tři z těchto branek vstřelil domácí klenot Hudler. Dvakrát se trefil další centr Tomáš Vak a Valaši protrhli sérii pěti zápasů bez vítězství na domácím ledě. Utkání sledovala letošní nejslabší návštěva, cestu na Lapač si našlo sotva tři tisíce lidí.

- 20.kolo út 12.11.17:00
HC Oceláři Třinec
5:0
Branky: 16. Hudler (Kucharczyk), 35. Vak (Vozdecký), 41. Hudler (Vampola), 42. Hudler (Kuboš), 50. Vak (Jaškin, Hudler). Rozhodčí: Kolísek - Vitík, Sichrovský. Vyloučení: 9:9 + Žabka 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 2980.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Luža, Frolo, Horáček, Kuboš, J.Polák, Jaškin - Vampola, Stantien, Demel - Kucharzcyk, Hudler, Streit - Vozdecký, Vak, Ambruz
HC Oceláři Třinec: Lakosil - Houdek, Malinaký, Jančařík, D.Nosek, Žabka, Cartelli - Zadina, Král, Pletka - Janků, Martynek (43.Bordovski), Pavelek - Hašek (21.Ivan), Meluzín, Polončič (21.Horna), od 50. navíc Zbořil.
Po reprezentační přestávce přijel na vsetínský Lapač celek Třince s nejúdernější formací soutěže Pletka, Král, Zadina. V první třetině však elitní trojice soutěže nepředvedla zhola nic a s nimi se trápil celý Třinec. Ačkoliv Valaši hráli už v první minutě oslabení, musel být brankář Lakosil stále ve střehu. Horko před jeho klecí dělal především Hudlerův útok. V šesté minutě Frolo pěkně vysunul Vampolu, ale ten se neprosadil. Vsetín však soupeře nepřestával drtit, dlouho ale bez brankového efektu. Brankář Ocelářů postupně kryl pokusy Ambruze, Luži, Stantiena, Kucharzcyka a dalších. Domácí tlak ještě zesílil v 10.minutě, kdy Vsetín hrál jen proti třem soupeřům v poli. V početní převaze ještě branka nepadla, ale nepříliš zaplněné ochozy se ji dočkaly v minutě šestnácté. Kucharzcykův pokus z křídla umě tečoval mladý reprezentant Hudler a zahájil tak své úžasné představení.Vzápětí spálil další tutovku Vampola, který nedokázal přehodit ležícího brankáře Lakosila.

Druhá třetina pokračovala v nastaveném trendu. Vsetínských byl plný led a Oceláři se po reprezentační přestávce ještě neprobrali. V první minutě trefil Stantien hranu Lakosilova betonu, po něm uzamkl hosty druhý domácí útok v čele s Hudlerem. Oceláři vůbec nepřipomínali druhý tým tabulky, dravostí, bruslením i nasazením nestačili na rozjetý vsetínský tým.Ambruz, Streit, Vampola mohli po rychlým kombinačních akcích pohnout s ukazatelem skóre, největší příležitost Třince na druhé straně spálil Janků, který ze samostatného nájezdu nepřekonal Biegla. Podobně jako v úvodní části padl nakonec jeden gól za Lakosilova záda. V 15.minutě zakončil další závar nekompromisní ranou pod víko Tomáš Vak.

První minuty poslední třetiny daly jasně najevo, že body po dlouhé době zůstanou Na Lapači. Domácí hvězda Jiří Hudler během dvou minut završil hattrick. Nejprve mazácky proměnil samostatný nájezd a vzápětí dorážel Kubošovu střelu. Na led se na znamení oslavy vůbec prvního Hudlerova hattricku snesly čepice a zbytek utkání se proměnil téměř v exhibici. Pátou branku domácích mohl po chybné rozehrávce Lakosila vsítit Demel, ale po chybné rozehrávce Lakosila trefil jen břevno prázdné brány. Předtím se totéž povedlo třineckému Zadinovi. Domácí ochozy se ještě jednoho gólu přeci jen dočkaly. V přesilovce 5 na 3 zamířil pod horní břevno Vak a podtrhl tak účet letos nejlepšího vsetínského zápasu. Brankář Radovan Biegl navíc vychytal první čisté utkání v sezóně.