Totální výbuch ve třetí třetině

Aleš Koňařík • 07.12.2001

Z l í n - Ještě do 45.minuty nic nenasvědčovalo tomu, že Vsetín utrží od Zlína další sedmibrankový debakl. Stav byl totiž nerozhodný 2:2. Pak ale přišel nepochopitelný, zato zcela zničující kolaps hostujícího mužstva. Během dvanácti minut padlo do Plškovy branky pět gólů a Ševci tak mohli slavit třetí letošní výhru v derby. Paradoxně v tomto zápase měli Vsetínští k bodům nejblíže... Záznam tiskové konference.

- 30.kolo pá 7.12.17:00
Berani Zlín
7:2
11. Mokrejš (Ministr), 17. Ambruz (Čajánek), 45. M. Okál (M. Hamrlík, Čajánek), 48. Jenáček (Balaštík), 51. Balaštík (Jenáček, Leška), 55. Jenáček (Balaštík, Leška), 56. Ambruz (Čajánek, M. Okál) - 8. Vampola (Hudler, Kucharczyk), 39. Němec (Hudler). Třetiny: 2:1, 0:1, 5:0. Rozhodčí: Rejthar - Blümel, Šátava. Vyloučení: 5:5, navíc Čajánek 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 6825.
Berani Zlín: Tuček - M. Hamrlík, Hučko, Marušák, Blaťák, Posmyk, Mojžíš - M. Okál, Čajánek (21. - 31. Záhorovský), Ambruz - Balaštík, Leška, Jenáček - Kárný, Ministr, Mokrejš.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Němec, Štrbák, Kuboš, Hriňa, Polák, Vašut - Kotásek, Vlach, Demel - Vampola, Hudler, Kucharczyk - Vaic, Veselý, Sochor.
Z l í n - Ještě do 45.minuty nic nenasvědčovalo tomu, že Vsetín utrží od Zlína další sedmibrankový debakl. Stav byl totiž nerozhodný 2:2. Pak ale přišel nepochopitelný, zato zcela zničujícího kolaps hostujícího mužstva. Během dvanácti minut padlo do Plškovy branky pět gólů a Ševci tak mohli slavit třetí letošní výhru v derby. Paradoxně v tomto zápase měli Vsetínští k bodům nejblíže…

Nebyli to totiž překvapivě favorizovaní hráči Zlína komu patřily úvodní minuty utkání. Vsetínští hráli bez zbytečného respektu, rychlým pohybem činili domácím nemalé problémy. Dvakrát prověřil Tučka Hudler a v 7.minutě se už Kotásek předčasně radoval z gólu, dle sudího Rejthara však byla při střele posunutá branka. Za několik vteřin už ale nebylo o regulérnosti branky sebemenších pochyb. Z nulového úhlu překonal Tučka Vampola. Teprve poté začali zlínští dokazovat, proč jim v tabulce náleží druhé místo. Hra se nastěhovala před Plška, ten stačil vychytat Balaštíka, jenomže vzápětí už stavil branku Mokrejš. V 18.minutě byl vyloučen Vampola, ze skrumáže a přes protesty Vsetína vydoloval gól Ambruz.

I když hosté prohrávali o jednu branku, byli Zlínu stále více než vyrovnaným soupeřem. Oboustranně se spíše čekalo na chyby, kouskovaná hra více vyhovovala rychlým výpadům vsetínských útočníků. Domácí brankář Tuček okrajem lapačky vytáhl bombu Demela, rychlým skluzem dal pak zajít chuť na gól i Vaicovi. Vsetín však šel za vyrovnávacím gólem nadále s chutí, a minutu před koncem třetiny se také dočkal. Hudler vybojoval puk pro Němce, na jeho pohotovou ránu neměl Tuček nárok.

Co se ovšem stalo o přestávce se vsetínským týmem, to zřejmě tuší jen samotní aktéři, jejichž do té chvíle výborný výkon se změnil v naprostou frašku. V čase 54.44 oblehl Čajánkův útok vsetínskou klec, a jubilant Okál svou třetí vyloženou šanci proměnil ve vedoucí gól. Hosté byli nuceni otevřít hru, zkusit útočit, a to byla jejich zkáza. Nevyvarovali se přitom množství chyb, které zkušení hokejisté Zlína do jedné nemilosrdně potrestali. Šlo to jako na běžícím pásu – chybu Hudlera potrestal Jenáček, přečíslení Leškova útoku většinou končí vždy gólem, v přesilovce po faulu Němce zamířil puk za Plška opět Jenáček a vsetínskou katastrofu dokonal Ambruz, jehož ránu si za svá záda srazil nešťastný Plšek sám. Hotovo, šmytec! Letošní skóre ze tří derbyzápasů je hrozivé - 6:20.