V bitvě s Přerovem Vsetínští na body nedosáhli

Radek Bařina • 14.09.2011

Těsnou porážku 3:4 si připsali Vsetínští proti Zubru Přerov. Vsetínu se herně nepovedla zejména první třetina, ve které vyrobili spoustu nepřesností a zaslouženě ji prohráli 1:2. Od druhé dvacetiminutovky se ale výkon Valachů znatelně zlepšil, Vsetín tak záhy vyrovnal hru a posléze i skóre. Třetí třetina byla dlouho čekáním na chybu. Té se nakonec dopustili Vsetínští a pustili Přerov do vedení. Když navíc v 54. minutě inkasoval Hromada počtvrté, zdálo se, že je rozhodnuto. Domácí se však nevzdali, v závěru třetiny si vynutili velkou převahu, stihli však už pouze snížit zásluhou Filipa Bajtka. Tři body tak nakonec putují do Přerova.

2. liga - 2.kolo st 14.9.17:30
HC ZUBR Přerov
3:4(1:2, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 14. Rufer (Zúbek, Hruška O.), 35. Bajtek, 58. Bajtek (Spitzer, Hruška P.) - 10. Ferenc (Kolařík), 19. Kolařík (Sedlák, Kundrátek), 50. Kolařík (Faltynek), 54. Brančík (Goiš, Hanák). Rozhodčí: Mrkva - Koliba, Mrákava. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1057. Střely na branku: 24:26. Průběh utkání: 0:0, 0:2, 2:2, 2:4, 3:4.
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Šimek, Mečiar, Hrčka, Spitzer, Žabčík, Farda - Zúbek, Hruška O., Rufer- Kubo, Vaněk, Vítek - Jánský (31. Dědek), Bajtek, Hruška P.
HC ZUBR Přerov: Tihlář - Pala, Faltynek, Ferenc, Vlček, Sklenář, Krajíček, Pírek, Kočára, Hanák, Goiš, Sedlák, Kolařík, Kundrátek, Menšík, Brančík, Ditrich, Sprušil, Vaněk, Kocan.
Hodně nepovedený vstup měli vsetínští hokejisté do utkání druhého kola proti Přerovu. Ve 3. minutě si sice mohli domácí vyzkoušet hru v pěti proti čtyřem, jedinou šanci si ale po chybě Fardy připsal hostující Sedlák. Zelenožlutý bek ale ve spolupráci s vyjedším Hromadou svou chybu v poslední chvíli napravil. Na hostech, kteří v prvním kole soutěže stáli, byla vidět chuť do hokeje a domácí se tak měli co ohánět, aby uchránili svou svatyni. Ve 4. minutě Brančík ve vyložené pozici těsně minul. V další vsetínské přesilovce pak ujel po Hrčkově minele Kolařík, valašský bek zatáhl za záchrannou brzdu a rozhodčí neomylně nařídil trestné střílení. K nájezdu se postavil sám postižený hráč, Hromadovu branku ale minul.

V 8. minutě netrefil vsetínskou klec z dobré pozice Faltýnek, o minutu později se však již Zubři po zásluze dočkali. Ferenc nabral ve vlastním pásmu rychlost, narazil si puk s Kolaříkem a poté zblízka prostřelil bezmocného Hromadu (0:1). Vsetín si nato mohl zahrát další přesilovku, tu ale promrhal a ve 13. minutě naopak znovu málem inkasoval. Další chybu v rozehrávce VHK ale Kundrátek potrestat nedokázal – Hromadův pravý beton byl na místě. V úvodu 14. minuty se přeci jen dočkali i postupně se zlepšující domácí. Po kombinaci v útočném pásmu dostal Zúbek puk na modrou a jeho následná střílená přihrávka našla přesně hůl před brankou číhajícího Filipa Bajtka a Tihlář byl bezmocný (1:1).

Brankou povzbuzení domácí si vzápětí zahráli znovu přesilovou hru a Kubo dvakrát během několika sekund vyzkoušel pozornost brankáře Zubru. V 19. minutě se ovšem Vsetínští dopustili další nepřesnosti a Přerov trestal. Puk putoval po ose Kundrátek – Sedlák až ke Kolaříkovi a ten zblízka propálil Hromadu (1:2). Po dvaceti minutách tak byli po zásluze spokojenější hosté z Přerova.

I vstup do prostředního dějství patřil Zubrům. Ve 21. minutě vychytal, po hostující akci dva na jednoho, Goiše Hromada. Následně Valaši ubránili oslabení a ve 26. minutě přežili i příležitost Kundrátka, který marně hledal skulinku mezi Hromadovými betony. Vsetín, jehož hra se ve druhé třetině výrazně zlepšila, se poté pustil do dobývání přerovské obrany, hosté ale bezchybnou defenzivní hrou dlouho drželi Valachy na distanc. V polovině zápasu hrál Vsetín další přesilovou hru. Tentokrát si v ní vytvořil i tlak, vyloženou příležitost ale nikoliv. Ve 35. minutě se však domácí přeci jen dočkali odměny za svou zlepšenou hru. V rychlé útočné akci vsetínští poslali plachtící bekhendové nahození na Tihláře, ten touš neudržel a v následném zmatku Bajtek dotlačil puk za brankovou čáru (2:2).

Ve zbytku třetiny byl k vidění bojovný a vyrovnaný hokej. Ve 38. minutě se ale mohli hosté dostat znovu do vedení. Jelikož ale Goišova střela v přesilové hře skončila pouze na břevně domácí svatyně, odcházely oba celky do kabin za smírného stavu 2:2.

Vstup do třetí dvacetiminutovky znovu patřil hostům. Již po půl minutě se do dobré střelecké pozice vřítil Sedlák, Hromada byl však znovu na místě. Oba celky si poté neúspěšně vyzkoušely přesilovou hru. Další minuty přinesly vyrovnaný boj, v němž se oba celky pokoušely marně vyzrát na soupeřovu obranu. Čekání na chybu nakonec ukončila 50. minuta. Domácí v ní pustili Zubry do přečíslení dva na jednoho, kanonýr Kolařík napřáhl z levého křídla a na jeho přesně umístěnou křížnou střelu se domácí muž s maskou natahoval marně (2:3).

Valaši vrhli své síly do útoku, krom Bajtkovy šikovné střely z úhlu, kterou Tihlář vytěsnil betonem, se ale přes kvalitně hrající hosty do šancí nedostávali. Na sklonku 54. minuty navíc znovu zazmatkovala defenzíva VHK, čehož využil zkušený Brančík, našel si volný puk a střelou z bezprostřední blízkosti nedal Hromadovi šanci (2:4). Domácí to ale ani za této nepříznivé situace nezabalili a na faulujícím Krajíčkovi si vynutili přesilovou hru. V ní nejprve výborný Hromadův zákrok lapačkou překazil Kolaříkovi radost z hattricku a hned poté přišlo dlouhé obléhání Tihlářovy klece zakončené kontaktní brankou. Filip Bajtek využil toho, že Tihlář klečí u své tyče a střelu z nulového úhlu odrazil lišácky o gólmanovo rameno do sítě (3:4).

Vsetínští si vzali time-out, načež se pustili do dalšího obléhání hostující klece. Fardova rána ale prosvištěla těsně vedle a střelu Ondry Hrušky zastavil pozorný Tihlář. Po výhře 4:3 tak nakonec putují body do Přerova.

Pavel Sedlák (HC Zubr Přerov): "Do utkání jsme vstupovali s obavami, protože jsme nevěděli, jak to bude po tak dlouhé herní pauze vypadat. Věděli jsme, že nás nečeká vůbec nic jednoduchého. Myslím si, že jsme byli šťastnějším týmem a v kvalitním utkání jsme zvítězili."

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): "V první třetině jsme hráli špatně, od druhé se naše hra zlepšila - líp jsme bruslili, bohužel jsme ale neproměnili přesilovky a to v takovýchto vyrovnaných zápasech rozhoduje. Byli jsme hodně v pohybu, soupeř nás proto musel faulovat, ale přesilovky nám prostě nejdou. Ve třetí třetině jsme dostali třetí a čtvrtý gól vlastně úplně zbytečně, podařilo se nám to sice ještě stáhnout, ale i když jsme zkoušeli power-play, tak už se nám vyrovnat nepodařilo. Škoda neproměněných šancí na konci druhé třetiny a v závěrečné části."