VOS-VSE 8:4: V modelovém zápase v Přerově lepší Voksresensk

Marek Netolička, David Schlegel • 31.07.2005

P ř e r o v - První modelový přípravný zápas sehráli hokejisté Vsetína ve středu na přerovském ledě proti Voskresensku. Ruský tým pod vedením trenéra Miloše Říhy už je na ledě podstatně déle než Valaši a v utkání hraném na čtyři třetiny to bylo trochu znát. Na ledě se představila i řada nových posil - mistr Polska Robin Bacul, veterán Roman Stantien i nejlepší nováček uplynulé sezóny Tomáš Pópperle, čerstvě draftovaný Columbusem. ČLÁNEK JE AKTUALIZOVÁN.

- přát. st 27.7.
Chimik Voskresensk
8:4(1:2, 4:1, 1:1, 2:0)
Branky: Luža, Demel, Havíra, Sakrajda.
VHK ROBE Vsetín: Pöpperle (41. Plšek, 61. Štefl) - Luža Bauer - Demel Stantien, Mrázek; Hrabal, Štefanka - Bacul, Duba, Sakrajda; Spitzer, Zapletal - Havíra, Beck, Přeučil; Kučný, Ondráček - O. Hruška, R. Hruška, Vaněček; M. Horák, Blažek - Radek Hubáček, Valko, Korotvičk
Voskresensk už měsíc trénuje a na ledě to bylo znát. Rusové nastoupili v sestavě se Salfickým a Hejdou a brzy se ujali vedení. Vsetín ještě v první třetině dokázal skóre otočit, ale ve druhé části se naplno projevila převaha zkušenějšího soupeře. Zápas se hrál na čtyři třetiny, v prvních dvou třetinách hrál Vsetín s prvními třemi útoky, pak nastoupily zbývající tři trojice. V úterý ráno odjíždí Vsetín na minizápasové turné na Slovensko, domů se hokejisté vracejí v pátek večer.