Valaši jedou z Hodonína s prázdnou

Viktor Krus, Václav Urubek, Jan Hochman • 17.03.2009

H o d o n í n - První čtvrtfinálové utkání s Hodonínem vsetínští hokejisté nezvládli. Úvodní část sice VHK dokázal ubránit, jenže druhou třetinu naprosto vyhořel a inkasoval tři branky. Začátek třetí třetiny nebyl pro Valachy nijak sladký, jelikož hned ze začátku inkasovali čtvrtou branku v zápase. Tempo a tvrdost zápasu stále stupňovalo, což dokazovalo přibývání vsetínských hráčů na trestné lavici. V posledních minutách Drtiči zabili poslední hřebík do vsetínské rakve závěrečným gólem na 5:0.

- ČF út 17.3.18:00
SHK Hodonín
5:0(0:0, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 24. Jurásek (Čárský), 27. Hoza (Matušek, Pokorný), 33. Kýhos (Jurásek), 44. Peš (Matušek), 57. Protivný (Matušek, Peš). Rozhodčí: Volf. Vyloučení: 4:11 - navíc Jurásek (SHK) 5+OK, Hrňa a Štraub (oba VSE) 10 minut. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2235. Střely na branku: 34:21. Průběh utkání: 5:0.
SHK Hodonín: Holeš - Březina, Komárek, Pokorný, Šťastný, Protivný, Podešva O. - Čárský, Jurásek (od 35. Barták), Kýhos - Hoza, Rapant M., Zábranský - Obdržálek, Peš, Matušek
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Bezouška, Šimek, Haschka, Pšeja, Černý, Matula, Zavrtálek - Knebl, Marek, Mikeš, Štraub, Tesařík, Ašer, Vaněk, Gajdošík, Rajnoha, Gergela, Podešva M., Hrňa, Jurík,

Hra začala dost opatrně, ale přece jen byl o něco aktivnější Vsetín. Prvním vyloučeným hráčem byl domácí Michal Hoza, ale Drtiči odehráli toto oslabení na výbornou, prakticky nepustili hosty do pásma. Hosté v úvodu aktivně napadali, s čímž měli domácí problémy a nejednou skončil puk z jejich holí na zakázaném uvolnění. Přesto se v největší přiležitosti úvodního dějství ocitli domácí. Protivného střela, ani Obdržálkova dorážka ale gólem neskončily. Po desáté minutě přešla aktivita na domácí stranu, Michalové Rapant a Hoza prověřili Plška. Před koncem první třetiny ještě domácí nevyužili vyloučení Zavrtálka, proto byl stav po první třetině 0:0.

Ve 24. minutě putoval na trestnou lavici vsetínský Ašer za podražení. A trvalo to pouhých 10 vteřin, než byl puk v hostující síti. Jurásek po vyhraném buly chvíli držel puk, znenadání vystřelil a puk prošel až do branky - 1:0. Vsetínští se okamžitě pustili za vyrovnáním, vyloučení Matuška jim přišlo vhod. Ale opět pro ně přesilová hra příliš velkou výhodou nebyla, naopak mohli inkasovat, ale Plšek tentokrát hosty podržel. Chvíli po návratu Matuška na led slavil ZS TEZA druhou branku Drtičů. Matušek v úniku neuspěl, ale zůstal u puku a po jeho přihrávce se do odkryté sítě trefil Michal Hoza.

Následoval obrovský tlak domácích, blízko gólu byli Jurásek a Hoza. O chvíli později to už bylo 3:0 - Jurásek s několika střelami neuspěl, ale na správném místě stál Vladimír Kýhos a ten poslal puk do branky. Na tento vývoj zareagoval trenér hostů oddechovým časem pro své svěřence. Radost domácím fanouškům trochu zkazilo vyloučení Zdeňka Juráska na 5 minut + do konce utkání, kvůli kterému bude pravděpodobně chybět v utkání hraném na vsetínském ledě. Desetiminutový osobní trest inkasoval o chvíli později Erik Hrňa.

Třetí třetina začala sólem Tomáše Protivného až do útočného pásma, kde jej fauloval Mikeš. Už se zdálo, že tato přesilovka zůstane nevyužita, když Matuškovu akci gólově zakončil Petr Peš - 4:0. V 46. minutě hostující Štraub fauloval domácího obránce, následovala strkanice do které se zapojilo několik hráčů z obou stran včetně domácího gólmana Holeše. Josef Štraub dostal 5 + 2 minuty za hrubost, Michal Holeš inkasoval 2 minuty za hrubost. O chvíli později měl na hokejce čestný gól Gajdošík, ale před ležícím Holešem na zlomek vteřiny zaváhal a byl zneškodněn obráncem. V 53. minutě jel Matušek s Obdržálkem v úniku, z šance sice nic nebylo, ale Matuška tvrdě faulovak Haschka, který byl potrestán 2 + 10 minutami osobního trestu. Do další šance Vsetína se dostal Mikeš, po jeho střele se puk pomalu šoural do sítě, ale z brankové čáry jej odpálil Pokorný. Následovalo vyloučení Josefa Štrauba a po půl minutě jej na trestnou lavici Vsetína následoval Jurík. A Drtiči dvojnásobnou přesilovku využili, od modré čáry se prosadil Tomáš Protivný. Hodonínští hokejisté tak do série se Vsetínem vstoupili jednoznačným vítězstvím 5:0.