Valaši srazili Frýdek-Místek a na domácím ledě slaví tři body

Redakce • 21.02.2024

Hokejisté VHK ROBE Vsetín zvládli domácí duel s Frýdkem-Místkem a připisují si do tabulky tři body za vítězství 3:1. O triumfu Valachů rozhodly trefy Pavla Klhůfka z 11. a Luboše Roba z 51. minuty utkání. Hosté dlouho nemohli najít recept na pevnou defenzivu domácích, až pět minut před závěrečnou sirénou se prosadil Doktor. Poslední slovo měl ale Vsetín, když se čtrnáct vteřin před koncem podruhé v zápase v početní výhodě trefil Pavel Klhůfek (2 + 1).

CHANCE LIGA - 49.kolo st 21.2.17:30
HC Frýdek-Místek
3:1(1:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 11. Klhůfek (Š. Jenáček), 51. Rob (Klhůfek), 60. Klhůfek (Jonák) – 55. Doktor. Rozhodčí: Skopal, Zeliska – Mikšík, Maňák. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Střely na branku: 30:23. Diváci: 2380.

VHK ROBE Vsetín: Žukov – Smetana, Š. Jenáček, Staněk, Teper, Kojo, Larsen, Ďurkáč, Ondračka – Jonák, Klhůfek, Rob – Holec, Kratochvil, Hrňa – Machala, Kern, Zabusovs – Š. Bláha, Vaňo.
HC Frýdek-Místek: Mokry – Šenkeřík, Haman, Výtisk, D. Kowalczyk, Urbanec, Homola, Hrachovský – Walega, Haas, Svačina – Doktor, Marosz, Martynek – Cedzo, R. Veselý, Krajč – Geidl, Macháček, Ramik.

Vsetín vstoupil do utkání na domácím ledě svědomitě a hostům dlouho trvalo, než poprvé dostali příležitost navštívit obranné území Valachů. První příležitost ke skórování připravil Jenáček rozjetému Klhůfkovi, jenž dostal za záda bránícího Šenkeříka a pohotově vypálil, první vážnější šanci Vsetína však vyřešil pohotovým zákrokem brankář Mokry. Hostům značně zkomplikovalo situaci vyloučení Cedza, který se na trestné lavici zdržel hned ve dvou po sobě jdoucích trestech. Druhou přesilovou hru Vsetín využil. Jenáček zavezl puk do útočného pásma a na ose hřiště jej přenechal Pavlu Klhůfkovi, který tentokrát přes clonícího Výtiska přesně umístil a otevřel skóre.

Ve zbytku první třetiny byl Vsetín nadále aktivnějším týmem, ale v závěru se přeci jen ke slovu v rámci přesilové hry dostal i Frýdek. Rysi pohlednou kombinací prezentovali svůj um v přesilových hrách, ale zakončující Doktor si na Žukova ze slotu nepřišel. I díky zákrokům vsetínského brankáře končila první třetina nejtěsnějším možným vedením domácího týmu.

V prostředním dějství se skóre neměnilo, avšak i v této pasáži hry se rodily zajímavé momenty, které mohly skončit rozsvícením červeného světla. Frýdku se podařilo více srovnat tempo hry a Vsetínští už se nedostávali tak snadno na dostřel hostující klece, jako tomu bylo v úvodním dějství. Ve 27. minutě předvedl chuť po zakončení domácí útočník Holec, jenž ozbrojil Walegu a zakončoval z pravé strany, Mokry jeho střelu vyrazil před sebe, kde se o dorážku ucházel Hrňa, ale snahu vsetínského kapitána už frýdecká obrana eliminovala.

Hosté se ozvali po kombinaci dvou zkušených Rostislavů, Marosz našel dobře postaveného Martynka, jenž se snažil z voleje vyrovnat, Žukov se ale stačil včas přemístit a maskou vyhlavičkoval kotouč nad branku. Největší šanci druhé třetiny měl Vsetín paradoxně poté, co dlouhým výhozem hasil situaci před Žukovem Smetana, tomu se podařilo rozjet do samostatného úniku Zabusovse, ale vsetínský útočník Mokreho střelou nad lapačku nepřekonal.

Vsetín nepolevoval v aktivitě ve třetí třetině a snažil se zabránit náporu o desítku bojujícího Frýdku-Místku. Holcovi se podařilo šikovně na hranici brankoviště uvolnit Kratochvila, ale tomu se nepovedlo zvednout puk nad beton frýdeckého brankáře. Na startu 51. minuty se Valachům podařilo odskočit do dvoubrankového náskoku. Vše začalo u dobře zablokované střely Jenáčka, který ihned vyrazil podporovat vývoz kotuče v podání Luboše Roba, ten si ale v útočném pásmu jen narazil puk s Klhůfkem, aby jej umístil pod horní tyč Mokreho klece.

Frýdek-Místek se ale nechtěl vzdát lacino a po individuální akci Jakuba Doktora z 55. minuty bylo zaděláno na drama, frýdecký forvard totiž přesně zamířil z hranice pravého kruhu. Vsetín, jinak hrající v mimořádně disciplíně po celý zápas, si závěr zkomplikoval druhý vyloučením. Rysi ale svou mimořádnou úspěšnost v přesilovkách ani napodruhé na Lapači nepotvrdili a navíc ani nevyužili možnosti početní výhodu umocnit o odvolaného brankáře. Naopak pro Vsetín v závěru třetí třetiny vybojoval početní výhodu kapitán Hrňa. Valaši fanouškům v čase 59:47 připravili ještě jednu gólovou oslavu, Jonák parádní přihrávkou našel ve slotu Pavla Klhůfka, který svou druhou trefou v utkání pečetil vítězství Vsetína 3:1.