Valaši získali v Kolíně bod

Redakce • 18.01.2023

Hokejisté VHK ROBE Vsetín získali ve středu v Kolíně jeden bod, když podlehli kozlům po samostatných nájezdech. Valaši začali lépe, do vedení je poslal přesnou trefou Riku Sihvonen. Za domácí ovšem vyrovnal Zdeněk Čáp, a ačkoliv měli Vsetínští řadu možností utkání rozhodnout, další recept na brankáře Soukupa už nenalezli. V páté sérii nájezdů pak bonusový druhý bod Kolínu vystřelil Lukáš Pajer.

CHANCE LIGA - 39.kolo st 18.1.18:00
SC Marimex Kolín
2:1sn(0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 34. Čáp (Korkiakoski), rozhodující nájezd Pajer – 25. Sihvonen (Přikryl, Rob). Rozhodčí: Wagner, Čáp – Hnát, Dědek. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 20:22. Diváci: 814.

SC Marimex Kolín: Soukup – Piegl, Čáp, Marcel, Naar, Cibák, Zajíc – Ouřada, Koukal, Z. Král – J. Sklenář, Korkiakoski, Pajer – Síla, Morong, Lang – D. Šedivý, Matějček, T. Jelínek.
VHK ROBE Vsetín: Vošvrda – Smetana, Krajčík, Němec, Voženílek, Říha, Kajínek – Hořanský, Bērziņš, Rob – Klímek, Klhůfek, Berger – Sihvonen, Přikryl, Jenyš – Jenáček, Lichanec, Š. Bláha – Melenovský.

Úvodní třetina nabídla atraktivní podívanou, ve které byl k vidění rozhodně zajímavý hokej plný soubojů. Ale i šancí. Tu první měl Rob, jenž se po získání puku na obranné modré hnal sám na brankáře Soukupa. Nicméně brankář Kozlů se předvedl parádním zákrokem. I gólman soupeře Vošvrda předváděl parádní výkon. Ve spolupráci s tyčí totiž famózně vychytal brejk Kolína dvou na jednoho, po kterém střílel Petr Koukal. Nebezpečí pro Kolín znamenal hlavně Sihvonen, jenž se mohutně tlačil do koncovky.

A nakonec se gólu dočkal. Ale až ve druhé třetině. Během přesilové hry obdržel od Přikryla přihrávku do slotu a střelou z voleje nedal Riku Sihvonen gólmanovi šanci – 0:1. Vsetín byl celkově mnohem nebezpečnější a prokazoval kvalitu. Jenže hosté se provinili ve 32. minutě dvěma fauly, následnou početní převahu využil po velkém obléhání Zdeněk Čáp, jenž odčaroval do té doby bezchybného Vošvrdu - 1:1. Velkou ránou pro celý kolínský tým bylo zranění Koukala, který krátce po vyrovnání schytal tvrdý direkt od Kajínka. Nicméně se nevylučovalo. V samotném závěru si mohli vzít hosté vedení zpět, ale Sihvonen dvakrát před Soukupem nevyužil velké příležitosti.

Ve třetí třetině mohly oba celky rozhodnout, nebezpečnější byli ale určitě domácí, kteří se případně mohli opřít o skvělého Soukupa v zádech. Kozlové hrozili v přesilové hře: Korkiakoski hledal Pajera, o chvilku později nastala opačná situace. Jenže Vošvrda byl v přemísťování k tyčím vynikající. A když Morong nerozhodl po hrubce ve vsetínské defenzívě v poslední vteřině základní hrací doby, tak se šlo do prodloužení. V tom viděli diváci na zimním stadionu v Kolíně strhující podívanou, jenže k rozhodnutí nedošlo. Hosté měli možnost uzmout bod navíc díky přesilovce čtyř proti třem, jenže to se nestalo. Domácí tým podržel Soukup, na druhé straně zase při brejku Kolína vychytal Sklenáře Vošvrda.

Rozhodnutí tak přinesly až samostatné nájezdy, bonusový druhý bod kozlům vystřelil Lukáš Pajer

Autor: Daniel Krátký

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Diváci viděli vynikající utkání, ve kterém jsme navíc získali parádní dva body. Od začátku se hrálo nahoru a dolů. Diváci se museli bavit, i když nepadaly góly. A to hlavně kvůli výborným brankářům. Musím celý náš tým pochválit, od prvního do posledního hráče, protože předvedli heroický výkon proti Vsetínu, který má určité ambice dostat se výš. Věděli jsme, že si oni prošli nějakou menší krizí, že nebyl v optimální formě. Ale už se jim vykrystalizovala sestava a přijeli sem v plné síle a bylo to znát. Naši se tomu ale dnes neskutečně poddali. Nezbývá je nic jiného, než náš tým pochválit. Musím pochválit i diváky, myslím, že je utkání vyhecovalo, viděli i nájezdy. Máme dva body a jsme šťastní.

Radim Kucharczyk (VHK ROBE Vsetín): Myslím si, že jsme na tom byli ve hře pět na pět lépe, vytvářeli si šance, ale bohužel už je to asi pátý nebo šestý zápas, kdy dáme jenom jeden gól a utápíme se v tom více a více. Pokud nebudeme dávat alespoň dva nebo tři góly, tak nevyhrajeme. Dneska se to potvrdilo. O tom to u nás teď je: Nepadá nám to tam. Ani nějaký odporný gól, když to tak řeknu. Je to furt stejné, ve finále jsme mohli v závěru i o bod přijít. Chtěli jsme dva body nebo tři a máme jeden, takže zklamání. Musíme se ale dívat dál.