Ve svátečních dresech se opět dařilo! Valaši přehráli Chomutov, Bláha má čisté konto

Helena Hegeďová, Jan Tajzler • 27.01.2020

Valaši na začátku první třetiny neopustili útočné pásmo, ale i přes střeleckou převahu se v úvodních dvaceti minutách nedokázali prosadit. Zápas rozhodla druhá třetina, v které Vsetín využil dvě přesilovky a dostal se do vedení. Od 34. minuty už žádná branka nepadla a Bláha podruhé v sezoně vychytal čisté konto.

CHANCE LIGA - 2. část, 16. kolo po 27.1.17:30
2:0(0:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 28. Rehuš (Jonák, Gorčík), 34. Březina (Hunkes, D. Tůma). Rozhodčí: Ondráček, Pilný – Polák, Axman. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2670. Střely na branku: 34:22. Průběh utkání: 2:0.

VHK ROBE Vsetín: Bláha – Smetana, Ondračka, J. Drtina, Jeřábek, Hryciow, Hunkes – Jonák, Rehuš, Gorčík – Březina, Pechanec, D. Tůma – Procházka, L. Volf, Dostálek – Hořanský, Šilhavý, Vítek – Karafiát.
Piráti Chomutov: Š. Lukeš – R. Havel, Rýgl, Seemann, Žovinec, Lang, Štochl, Hlaváček – J. Sklenář, Suchý, Vrhel – Hlava, Pitule, Stloukal – Tomica, J. Svoboda, Llewellyn – Matyáš Svoboda, Chrpa, Šagát.

Vsetín vstoupil do utkání s legendou na hrudi aktivně a chomutovskou branku zasypával jednu střelu za druhou. Pozorná defenzíva v čele s brankářem Lukešem však vsetínskému náporu odolávala a nic na tom nezměnila ani početní výhoda, kterou Valaši zahrávali z kraje 10. minuty utkání. Nejblíže k otevření brankového účtu zápasu byl domácí Procházka, jenž nejprve postupoval osamocen na branku Pirátů, byl však nedovoleně zastaven a svůj nájezd si zopakoval v trestném střílení. Jenže ani v dovednostní disciplíně nenašel vsetínský útočník recept na bezchybného Lukeše. První třetina tak na Lapači končila bez branek.

Prostřední dějství už přineslo aktivnějšímu Vsetínu brankovou radost, ještě před tím však Valaši museli ubránit dvě početní výhody Severočechů, aby poté proměnili vlastní přesilovou hru. Psal se čas 27:19 a povedenou kombinaci zelenožlutých zakončil z hranice brankoviště Branislav Rehuš. Domácí Valaši byli nadále aktivní a vypracovali si další přesilovou, ve které byli znovu úspěšní. Vedení 2:0 obstaral David Březina, jenž nejprve přenechal kotouč Hunkesovi, jehož střelu od modré čáry Lukeš pouze vyrazil před sebe a Březina byl u dorážky včas. Vsetín mohl ještě v závěru druhé třetiny odskočit do tříbrankového trháku, ale další přesilovou hru zelenožlutých už Piráti ustáli a skóre se neměnilo.

Chomutov se ve třetí třetině osmělil a pod tlakem dvoubrankového manka se začal více prát o výsledek. Valachy dokázal vůbec poprvé v utkání zasypat trochou střel, ale neprosadil se ani v další přesilové hře. Vsetín držel spolehlivými zákroky brankář Bláha. Nic se na tom nezměnilo ani v závěru třetí třetiny, kdy měl Chomutov k dispozici další přesilovou hru, ale v té si největší příležitost připravili Vsetínští, když Procházka ujížděl společně s Jonákem, bekhend vsetínského kapitána však za zády brankáře Lukeše neskončil. Vsetín už zbytek utkání zvládl a Chomutovu nepovolil na Valašsku ani jedenkrát skórovat, díky tomu si tak výběr trenérů Dopity a Jenáčka připsal cenný tříbodový zisk do tabulky.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Myslím, že první dvě třetiny jsme hráli dobře, měli jsme víc šancí. Soupeře jsme zatlačili a mohli jsme dát více než dva góly. Ve třetí třetině jsme trošičku vypadli z role. Hlavně v těch střídáních, kdy se soupeř dostal k nám do třetiny. Nebyli jsme tam důslední, důrazní, neměli jsme dobře obsazené hráče. Kdyby dal Chomutov kontaktní branku, zápas by se mohl vyvíjet jinak. Naštěstí náš brankář Ondra Bláha podal výborný výkon a chytil několik šancí soupeře, takže jsme zápas dovedli do vítězného konce, za což jsme rádi.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): Z naší strany to byl v prvních dvou třetinách špatný výkon. Nevím, jestli tam byl zbytečný respekt, neměli jsme dobrý pohyb, prohrávali jsme souboje jeden na jednoho. Domácí z toho těžili, měli velké šance. V těchto situacích nás podržel brankář Štěpán Lukeš, který podal vynikající výkon. Ve třetí třetině jsme hráli hokej, který jsme chtěli předvádět. Nátlakový, výborné bruslení. Vytvořili jsme si šance, ale bohužel bez gólu nemůžete vyhrát. Myslím, že kdybychom od začátku nastoupili jako ve třetí části, mohli jsme si nějaký bod odsud odvézt.