Vsetín ani napodruhé nestačil na Košice

Marek Netolička, Václav Trávníček • 13.08.2005

T r e n č í n – Vsetín ani napodruhé neporazil Košice. V dnešním utkání Rona Cupu podlehli Valaši soupeři poměrem 3:1, jediný gól hostů vstřelil Sakrajda. Zápas s východoslovenským soupeřem byl také posledním vystoupení vsetínských hokejistů na trenčínském turnaji, kde obsadili páté místo. O prvenství v turnaji bojují celky Zlína a domácí Dukly.

- přát. so 13.8.16:00
HC Košice
3:1(0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 22. Vostřák, 23. Krayzel, 51. Horáček - 34. Sakrajda. Sam. nájezdy: 1:2 Vyloučení: 8:9, navíc Hvila 10 a Podhradský (oba Košice) 10 min. Využití: 1:1 Rozhodčí: Jonák - Čavojský, Goga. Diváků: 557
HC Košice: Sestavy přineseme později
VHK ROBE Vsetín: Pöpperle (Plšek) - Zapletal, Štefanka, Nedbálek, Kučný, Blažek, Spitzer - Mrázek, Stantien, Demel, Korotvička, Sakrajda, Hruška Ondřej, Ambruz, Havíra, Přeučil, Valčák, Hruška Radim, Duba (útočníci nejsou seřazeni podle útočných formací).
Vsetínští trenéři pokračují v dalším hledání optimální sestavy a pro tentokrát nepřivezli do Trenčína Robina Bacula s Davidem Květoněm. HC Košice nastoupily s celou řadou posil z naší extraligy -Krayzel,Vostřák,Bombic. Vsetínští stavěli na zabezpečené obraně a a v útoku spoléhali hlavně na první řadu Mrázek-Stantien-Demel. V první třetině drželi se svým soupeřem krok, ovšem ve druhé se již projevily větší zkušenosti košických hráčů, kteří ani po zkorigování výsledku Sakrajdou, nepřipustili další zdramatizování zápasu. I přes snahu mladých Valachů nakonec dovedli zápas k vítěznému konci. Večer porazil ve velice dobrém utkání Zlín Duklu Trenčín 3:2 a stal se vítězem turnaje. Druhá skončila Dukla Trenčín a třetí HC Košice.

Poslední ze zlaté generace, navrátilec Roman Stantien.

Jan Korotvička a Miroslav Lažo.

Mezi Tomášem Pöpperlem a Zbyňkem Spitzerem Peter Bartoš. Slovenský internacionál i se zkušenostmi ze zámoří.

Tomáš Demel šel jako kapitán příkladem - útočil i poctivě bránil.

Martin Ambruz před Lacovu brankou. Proti němu Jenčík.

V zápase s Košicemi kapitán týmu, který by měl být v nadcházející sezóně i jeho tahounem -Tomáš Demel.

Filip Štefanka hájí prostor před brankou s hokejkou nikoliv proklatě nízko.

Tomáš Pöpperle další útok Košic za pomoci Michala Nedbálka.

Staronová tvář v obraně Vsetína. Po zkušené u druholigových Bobrů ve Valašském Meziříčí se zpět do obrany vrátil Michal Blažek.

Patrik Valčák úspěšný na buly.

Navrátilec Martin Ambruz ze Zlína.

Jediný gól při samostatných nájezdech po ukončení utkání vstřelil Tomáši Pöpperlemu Pavel Vostřák.