Vsetín i díky Málkově nule srovnal sérii se Slavií

Helena Hegeďová • 11.03.2022

Na první branku se v druhém čtvrtfinálovém utkání čekalo až do 42. minuty, v níž se prosadil Zeman. Vsetínským totiž v první třetině ke gólu nestačila ani výrazná střelecká převaha a hosté zase nedokázali využít své šance ve druhém dějství. Jednobrankový náskok následně Valaši ubránili a pojistku v podobě druhé branky přidali v závěrečné power play soupeře. Do Prahy se tak série přestěhuje za stavu 1:1.

CHANCE LIGA - ČF2 pá 11.3.17:30
HC Slavia Praha
2:0(0:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 42. A. Zeman (Venkrbec), 60. Hořanský (Venkrbec, Jonák). Rozhodčí: Bejček, Tvrdoň – Hanzlík, Vašíček. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3300. Střely na branku: 29:17 (13:2, 9:7, 7:8). Průběh utkání: 2:0.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Jerofejevs, Ondračka, Smetana, Š. Jenáček, Hryciow, Říha, Buchta – Jonák (C), Vlach, Rob – Půček, Kucharczyk (A), Klímek – Berger, Venkrbec, Hořanský – Gago, Pitule, Zeman.
HC Slavia Praha: Michajlov – Krejčí, Hejda, Barák, Hovorka, Zelingr, Havel, Duda – Doležal (A), Poletín (C), Ondráček – Pšenička, Machač, Kružík – Kafka, Knotek (A), Kern – Všetečka, Vlček, Brož.

První třetina druhého čtvrtfinálového utkání mezi Vsetínem a Slavii přinesla rychlý hokej, kterému dominovali domácí. Valaši strávili většinu úvodní dvacetiminutovky v útočném pásmu, kde si z tlaku vytvořili několik gólových příležitostí. Hosté naopak hrozili z brejků, ale domácí se v této situaci mohli vždy spolehnout na brankáře Málka stejně tak, jako mohli slávisté vložit důvěru do Michajlova.

Ani ve druhé části se přes tři tisícovky diváků na Lapači gólu nedočkaly. Lépe tentokrát začali hosté, nepodařilo se jim ovšem vytvořit souvislý tlak, a tak mohli fanoušci vidět značně neorganizovanou část hry, kdy se kotouč přesouval z jedné strany na druhou bez větších střeleckých příležitost. Největší šance Slavie přišly v přesilové hře, po návratu Bergera na led naopak zahrozili domácí. I v dalším průběhu druhé části zápasu předvedly týmy na obou stranách nadějně vyhlížející pokusy, ale pátečnímu duelu nadále dominovaly obrany.

Až třetí třetina rozhodla. Nejprve necelé dvě minuty po jejím začátku vstřelil první gól utkání domácí útočník Adam Zeman. Za hosty mohl v průběhu závěrečné dvacetiminutovky vyrovnat Kern, který před brankovištěm zakončoval nikým nebráněn. Nebezpečně mířil také Poletín, ale Málek si se všemi sedmnácti pokusy Pražanů v tomto duelu poradil a za svá záda nepustil ani jeden kotouč. Vítězství Vsetína potom v poslední minutě při power-play soupeře potvrdil Adam Hořanský. Valaši tak ovládli druhé čtvrtfinále 2:0 a srovnali stav série na 1:1.

Třetí a čtvrtý zápas čtvrtfinálové série jsou na programu v pondělí a v úterý v Praze.