Vsetín i ve třetím derby porazil Berany, hattrickem rozhodl kapitán Jonák

Redakce • 18.12.2022

Po zářijovém triumfu na Zimním stadionu Luďka Čajky a úspěšné říjnové odvetě na vlastním ledě si hokejisté VHK ROBE Vsetín připsali i ve třetím derby s Berany vítězství. V neděli díky hattricku kapitána Víta Jonáka vyhráli 5:2 a prodloužili šňůru vítězných zápasů už na devět v řadě. Jonák v dosavadním průběhu základní části nastřílel regionálnímu rivalovi už šest branek. Zelenožlutí se po neděli zároveň posunuli do samotného čela Chance ligy.

CHANCE LIGA - 30.kolo ne 18.12.15:30
Berani Zlín
2:5(0:2, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 27. Zbořil (Mrázek), 31. Sedlák (Talafa, Husa) – 9. Berzinš (Voženílek), 12. Jonák (Říha, Berger), 38. Jonák, 57. Jonák (Rob, Berzinš), 60. Ondračka (Berger, Klímek). Rozhodčí: Cabák, Květoň – Zídek, Dědek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 32:23. Diváci: 4 793.

Berani Zlín: Kašík – Zbořil, Kachyňa, Novotný, Suhrada, Riedl, Husa, Talafa – Sedláček, Honejsek, Mrázek – Ondráček, Hejcman, Kubiš – Pospíšil, Gago, Sedlák – Köhler, Zabloudil, Illéš.
VHK ROBE Vsetín: Žukov – Smetana, Říha, Němec, Jenáček, Voženílek, Ondračka, Hryciow – Jonák, Berzinš, Rob – Sihvonen, Přikryl, Berger – Klímek, Lichanec, Klhůfek – Hořanský, Bláha, Štefka.

Do třetího derby letošní sezony vstoupili aktivněji hosté. Klhůfek se hned ze startu protlačil do bezprostřední blízkosti brankoviště a Kašíka pořádně potrápil, ten ale nakonec puk udržel těsně před čarou. Co se nepodařilo jemu, dokonal Daniels Berzinš. A to rovnou ve vlastním oslabení. Lotyšský šikula využil laxního přístupu domácích hráčů, ve středním pásmu se chopil volného kotouče a po levém křídle se vydal až na kruh, odkud zamířil přesně na vzdálenější tyč - 0:1. Vedení zelenožlutých mohl navýšit Přikryl, ovšem v samostatném úniku zakončil nepřesně.

Na druhé straně měl na hokejce vyrovnání Pospíšil, jenž se s kotoučem přetáhl až před brankoviště, chaotickou situaci ovšem Berani v gól nepřetavili. Znovu tak udeřil Vsetín a konkrétně jeho kapitán Vít Jonák. Říha po vyhraném buly v přesilovce vypálil na Kašíka a před domácí klecí vznikl zmatek, ze kterého se prosadil právě hostující útočník - 0:2.

Berani se oklepali ve druhém dějství, kdy postupně smazali dvoubrankovou ztrátu. Nejprve Mikuláš Zbořil doposud stoprocentního Žukova překvapil nahozením z hranice pásma, které skrz clonu těl před brankovištěm zaplulo přesně pod víko. Následně se nahození Talafy od modré na hranici brankoviště ujal Zdeněk Sedlák, jenž se odpoutal od bránícího protihráče a zakončil přesně za položeného brankáře Vsetína - 2:2.

Hosty to ovšem nepoložilo. Nadále se drali do útoku s cílem vzít si vedení zpět. To se podařilo znovu Vítu Jonákovi, který se necelé tři minuty před druhou sirénou dostal v mezikruží k puku, poslal ho za Kašíkova záda a svojí druhou trefou v zápase vrátil zelenožlutým vedení. To ale ještě nebylo vše. Psala se 57. minuta utkání, když lídra týmu našel přesnou přihrávkou Rob. Vít Jonák propálil Kašíka, zkompletoval hattrick a v podstatě rozhodl o tříbodovém přísunu pro zelenožluté. V posledních okamžicích pak na konečných 5:2 pečetil Tom Ondračka. Vsetínští tak zvítězili i ve třetím derby sezony a připsali si devátý trumf v řadě.

Miloš Říha (PSG Berani Zlín): "Věřili jsme, že zápas zvládneme lépe. První třetina nebyla z naší strany optimální, byli jsme zbytečně vystrašení, od druhé třetiny jsme se vrátili zpět do zápasu. Mohli jsme se dostat do vedení 3:2 a obrátit zápas v náš prospěch, ale bohužel jsme opět inkasovali. Třetí třetinu jsme se snažili udělat maximum, abychom zápas otočili. Měli jsme optický tlak, pár střel, ale bohužel jsme udělali chybu a inkasovali čtvrtý gól. Obrovské zklamaní, protože jsme nebyli horším týmem. Výsledek je krutý."

Jiří Weintritt (VHK ROBE Vsetín): "V první třetině jsme se tlačili do obrany domácích a prvním gólem se to odšpuntovalo. Ve druhé třetině jsme si zadělali na problémy, tato část nebyla vůbec podle mých představ. Poté až do konce zápasu už to byl boj."