Vsetín marně dotahoval, ze Sokolova se vrací s prázdnou

Jan Tajzler • 01.10.2022

Podruhé v řadě cestoval vsetínský tým v rámci tohoto týdne k utkání na půdu soupeře. Do nejvzdálenější destinace Sokolova zamířili Valaši s jednodenním předstihem a do utkání nevstoupili špatně. Ovšem domácí Baník byl ve svých příležitostech efektivnější a v první třetině si vypracoval dvoubrankový náskok, který do poloviny základní hrací doby ještě o jednu branku navýšil. Vsetín nic nevzdával, ve třetí třetině snížil na rozdíl jediné branky, ale původní tříbrankové manko se mu smazat nepodařilo.

CHANCE LIGA - 7.kolo so 1.10.17:00
HC Baník Sokolov
3:2(2:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Tomi (Jurčík), 10. Zadražil, 32. Vracovský (Jurčík, Kverka) – 35. Hořanský, 47. Jenáček. Rozhodčí: Zubzanda, Čáp – Belko, Baxa. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: . Střely na branku: 26:34. Průběh utkání: 3:0, 3:2.

HC Baník Sokolov: Cichoň – Jan Novák (C), Krejčí, Baláž, Pohl, Weinhold, Rulík, Klejna – Vracovský, Kverka (A), Konečný – Osmík, Zadražil, Hauser – Švec, Jurčík (A), Tomi – Ton, Vrhel, Stehlík.
VHK ROBE Vsetín: Žukov – Smetana (A), Ondračka, O. Němec (A), Kajínek, Jenáček, Říha, Voženílek – Jenyš, Lichanec, Hořanský – Klímek, Klhůfek, Sihvonen – Berger, Jonák (C), Rob – Vítek, Berzinš, Š. Bláha.

Vsetín v Sokolově nezačal úplně špatně. Už po pár vteřinách mohl po akci Jenyše otevřít skóre Hořanský, ale puk se od jeho brusle odrazil pouze na horní tyč. Divoký úvod však přinesl branku domácím. Jurčíkovo nahození se od vsetínských obránců odrazilo na hůl Vojtěcha Tomiho a ten trefil přesně.

Valaši mohli vyrovnat, když napadal rozehrávku domácích Bláha, tento tlak způsobil, že se do slibné šance dostal Jonák, Cichoně sice nepřekonal, ale získal pro svůj tým přesilovou hru. Jenže Vsetín namísto vyrovnání inkasoval ve vlastním oslabení. Puk vyvážel sokolovský útočník Matěj Zadražil a vycítil i možnost pro ohrožení vsetínské branky, skrz bránícího Němce pak překonal i brankáře Žukova.

Vsetín nekorigoval skóre ani Sihvonenem, jenž nadvakrát zakončoval z předbrankového prostoru. Když už se zelenožlutým podařilo vstřelit branku, nemohl ji hlavní rozhodčí pro Vítkův krosček uznat. Naopak v závěru první periody ještě Sokolov zahrozil, ale do první sirény už své dvoubrankové vedení nenavýšil.

Na startu druhé třetiny se Vsetín snažil o kontaktní branku, nejblíž k ní měl Berger. Nakonec moravský tým vytěžil možnost přesilové hry, ale ani tentokrát recept na Cichoně nenašel. Berger byl i u další výraznější příležitosti svého týmu, tentokrát Cichoň jeho střelu neudržel, ale nikdo ze Vsetínských nebyl připraven puk dorazit do branky Baníku.

Sokolov přečkal start druhé třetiny bez úhony a v polovině základní hrací doby si vybojoval možnost početní výhody. V ní sehrál perfektní kombinaci, kterou po výzvě Jurčíka zakončil přesnou střelou z voleje Tomáš Vracovský. Se Vsetínem mohlo být i hůř, když domácím nabídl další početní výhodu, ale ta zůstala tentokrát neproměněna.

První branky v utkání se Vsetín dočkal zásluhou Adama Hořanského, jenž zavezl puk do útočného pásma a pohotovou střelou zápěstím překonal Cichoně. Do druhé sirény ale Valaši skóre zdramatizovat nestihli, naopak blíže k návratu do tříbrankového náskoku byl spíš domácí tým.

Na startu třetí třetiny byl blízko ke kontaktní brance opět Hořanský, to když Cichoň pouze vyrazil střelu Kajínka. Hořanský sice úspěšný nebyl, ale u další situace už se svými spoluhráči slavil, když si vyměnil pozici se Šimonem Jenáčkem, aby mu puk poslal zpět, vsetínský obránce pak ve snaze připravit palebnou pozici Klímkovi trefil bránícího hráče Sokolova, od nějž puk putoval za brankovou čáru.

Vsetín pochopitelně vycítil šanci na smazání tříbrankového manka. Sokolov ovšem výborně zorganizoval defenzívu. V závěru to hosté z Valašska zkusili ve hře bez brankáře, blízko ke srovnání měl po střele Roba Lichanec, ale na hranici brankoviště puk za Cichoně nepropasíroval. Vsetín tak podruhé v řadě vyšel bodově naprázdno.