Vsetín na Slavii nestačil

Lukáš Hykš, Michal Veselý • 13.01.2006

S l a v i e - hráči Vsetína si připsali dalši porážku, když nestačili na momentálně první tým pražské Slavie. O osudu zápasu rozhodla už první třetina, kdy dostali Valaši dvě branky během tří minut, trefili se obránce Žižka a útočník Tomica. Ve druhé části zvýšil na 3:0 Divíšek, za Vsetín si připsal čestný úspěch Demel, který tečoval střelu Kučného v přesilové hře. Ve zbývajícím čase už diváci branku neviděli a tak Vsetín prohrál na Slavií 3:1.

- 40.kolo pá 13.1.19:00
HC Slavia Praha
3:1(2:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Žižka (Bednář, Beránek), 16. Tomica (Bednář, Graňák), 31. Divíšek (Sobotka, J. Novák) - 34. Demel (Kučný). Rozhodčí: .Homola - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:1 V oslabení 0:0 Diváci: 2805.
HC Slavia Praha: Franěk - J. Novák, Graňák, Kolařík, Pojkar, Žabka, Drtina, Žižka - Bednář, Beránek, Tomica - Duda, Vlasák, Sup - D. Hruška, Divíšek, Dlouhý - Kopecký, Sobotka, Vondrka. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
VHK ROBE Vsetín: Hovi - Kučný, Ponomarev, Horák, R. Bauer, Bolf, Spitzer, Nedbálek - Demel, Stantien, O. Hruška - Jenáček, Steiner, Květoň - Rob, Zdráhal, Dubec - Duba, Janeček, Sakrajda. Trenéři: Kopřiva a Vlach.
Vsetín vstoupil do utkání nebojácně a jako první ohrozil branku soupeře, poté co Franěk zazmatkoval za brankou při rozehrávce. Elán hostí ovšem brzy vzal za své, k čemuž přispělo i vyloučení Jenáčka. V přesilovce Slavia měla tři slibné šance. Nejprve přihrával na teč Supovi Vlasák, vzápětí provětral Hoviho lapačku Novák. V dobré příležitosti byl také Tomica po nahození Graňáka. Valaši horké chvíle přestáli a po návratu vyloučeného Jenáčka vystrašil Fraňka Květoň. To však bylo na dlouhou dobu ze strany hostů vše. Otěže zápasu vzali slávisté pevně do svých rukou a nad vodou držely hosty jen výborné zákroky Hoviho. Vsetínští si často pomáhali fauly, a tak finský gólman v jejich službách si příliš neodpočinul. Třetí přesilovku Slavia využila. Ve 14. minutě, kdy na trestné lavici seděl Ponomarev, zafungovala spolupráce Beránka s Bednářem a na konci celé akce zakončoval Tomáš Žižka téměř do odkryté branky. Na další gól čekala spoře zaplněná Sazka Arena pouhé dvě minuty. V čase 15:37 předvedl efektní zasekavačku Jaroslav Bednář, přihrál najetému Tomicovi a ten prostřelil brankáře hostí. Třetí gól mohl přidat těsně před přestávkou Divíšek najíždějící ve dvojici s Tomicou, jenže zakončení se mu nepovedlo, a tak skóre se tentokrát neměnilo.

Druhá část divákům příliš pohledného hokeje nenabídla. Více než šancí bylo vyloučených. Ve 24. minutě dokonce Slavia hrála chvíli dvojnásobnou početní převahu, tu ale předčasně ukončil Tomicův faul. Ani z následné přesilovky 4 na 3 se svěřenci Vladimíra Růžičky neprosadili. To se jim podařilo až v polovině zápasu, kdy na trestné lavici odpykával trest Duba. Po Novákově nahození a Sobotkově důrazu před brankou se prosadil Tomáš Divíšek. Ve 33. minutě se ale domácí museli bránit a Vsetín svou přesilovku sehrál velmi dobře. Uzamkl Pražany v obranném pásmu a v čase 33:11 se radoval z gólu, když směr Kučného střely šikovně změnil Tomáš Demel. Na to, aby gól hosty nakopl k tlaku a snaze o zdramatizování zápasu, byl ovšem rozdíl mezi oběma soupeři příliš velký. Hrálo se především před Hovim. Ve 35. minutě se brankář hostí vyznamenal při šanci Bednáře, jíž předcházely ještě dva nebezpečné pokusy Beránka. O minutu později pro změnu vychytal semaforem Žižku. Hosté se dostali ke slovu pouze při vyloučení Divíška, kdy nechal Fraňkovu lapačku vyniknout Ponomarev. Gólovku měl pak na holi Stantien, ale v rozhodující chvíli zamířil vedle. I po čtyřiceti minutách tedy domácí drželi dvoubrankový náskok.

Závěrečné dějství odstartovalo vyloučení Supa. Obraz hry však oslabení Slavie nenapovídal, naopak po pěkné individuální akci Sobotky hosté málem inkasovali. Navíc přesně v polovině Supova trestu početní výhoda Vsetína skončila, neboť Stantien fauloval vysokou holí. Ve zkrácené přesilovce Slavie pak motal hlavy Valachům Duda. Ve 45. minutě vybídl ke skórování rychlým pasem Hruška Sobotku, ale ani tentokrát nebyla mladému talentovanému útočníkovi premiérová trefa v extralize přána. O minutu později přiložil do kotle před Hovim ještě Bednář a spoluhráči mohli svému gólmanovi opět děkovat. Hra poté ztratila tempo i ze strany Slavie. Až v 53. minutě na sebe opět upozornil Sobotka, který se pokoušel tečovat Novákovu střelu. Poslední šanci měl na holi v 58. minutě Sup, jenž si najel po křídle až před Hoviho. Jelikož ale nezamířil přesně, stav se neměnil a vydržel až do závěrečné sirény.

Jiří Kalous (Slavia): "Vsetín začal aktivně. Nám se ale poté podařilo vstřelit dvě branky a máme zkušený tým, který si vedení hlídal v průběhu celého utkání. Povinné body jsme uhráli."

Rostislav Vlach (Vsetín): "Ze začátku to byl z naší strany celkem dobrý zápas, pak nastal zlom v tom, že jsme dostali dva góly v oslabení a naše hra trochu upadla. Druhá třetina byla více v režii Slavie, v poslední se hra trochu vyrovnala. Bohužel se nám nedařilo v koncovce."