Vsetín na úvodu nového roku zklamal na ledě posledního Šumperku

Jan Tajzler • 06.01.2021

První utkání v novém roce zavedlo vsetínské hokejisty na led nováčka a zároveň posledního celku tabulky do Šumperku. Před zápasem byli Valaši jasnými favority. Utkání na severu Moravy začalo pro zelenožluté dobře, již po šestadvaceti vteřinách hry otevřel skóre David Březina. Rychlá branka však možná Vsetínu paradoxně uškodila, Draci do první sirény odskočili do vedení 3:1. Za Vsetín sice kontroval Radim Kucharczyk, ale to bylo ze strany favorizovaných Valachů vše. Outsider dokráčel k jasnému vítězství a postaral se na úkor hostů o senzaci kola.

CHANCE LIGA - 18.kolo st 6.1.18:00
Draci Pars Šumperk
6:2(3:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Jaroš (Ševčík), 11. Kabelka(Věntus, Baláž), 14. Spratek (Záruba, P. Kratochvíl), 34. Blaško (Horký), 44. Tjurin (Milfait), 45. P. Kratochvíl(Baláž, Ševčík) – 1. Březina (Smetana), 25. Kucharczyk(Pechanec). Rozhodčí: Čech, Koziol – Zídek, Zedník. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 34:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 3:1, 3:2, 6:2.

Draci Pars Šumperk: Peksa – Záruba, Ševčík, Věntus, Kabelka, Weintritt, Viktorin – Jaroš, Milfait, Tjurin – Moučka, Baláž, Fridrich – Krejčiřík, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Horký, Spratek, Danielčák – Blaško.
VHK ROBE Vsetín: Gába – Jenáček, Smetana, Hryciow, Bartko, Kudělka, Štach, Ondračka – Březina, Pechanec, Gorčík – Půček, J. Kloz, Kucharczyk – Babka, R. Vlach, Gajarský – Hořanský, Šilhavý, Vítek.

Utkání začali aktivněji hosté, kteří hned v první minutě dokázali zakončit za Peksova záda. Nepovedená střela Smetany se dostala odrazem od domácího Kabelky na hůl Davida Březiny, který svou ránou poslal Valachy do vedení. Hosty branka nabudila a hnali se za dalším gólovým zásahem, avšak tempo hry bylo vyrovnáno, když dostali Draci možnost přesilové hry. V početní výhodě se domácí neprosadili, ale jejich zvýšená aktivita a nápor na branku soupeře byly zúročeny. V 8. minutě Ševčíkovu střelu v předbrankovém prostoru tečoval Tadeáš Jaroš, který srovnal na 1:1. Draci byli nadále aktivnějším týmem a v 11. minutě zůstal Vsetín jako opařený, když se za Gábova záda dostala tvrdá rána od modré čáry v podání Daniela Kabelky, jenž otočil vývoj utkání na stranu domácích. I hosté dostali šanci na vyrovnání, v podobě přesilové hry, ale nejen že se jim nepodařilo vsítit branku, ale na jejím konci si Bartko nepohlídal vyloučeného Zárubu, který Drakům pomohl do přečíslení tři na jednoho a poslal nádhernou přihrávku na Daniela Spratka, ten nedal svou střelou strážci vsetínské klece žádnou šanci. PARS šel jeho zásluhou do dvoubrankového vedení. Frustrovaní Valaši se ve zbývajícím čase první dvacetiminutovky snažili snížit nepříznivé skóre, ale branka již nepadla ani do jedné sítě a do šaten se po první třetině odcházelo za stavu 3:1.

I druhá perioda byla nejprve výraznější ze strany hostů, kteří se snažili stáhnout dvoubrankovou ztrátu. Snaha Valachů byla zúročena v početní výhodě, kterou ve 24. minutě využil, nejzkušenější hráč na ledě, Radim Kucharczyk, jenž tečoval Pechancův pokus od modré čáry a snížil na 3:2. Poté se ke slovu dostali ale znova domácí, kteří předvedli několik slibných akci a samostatných úniků, ale úspěšný byl až ve 34. minutě Ján Blaško a jeho pokus z mezikruží. Blaško se naskytl zcela osamocen v dobré střelecké pozici a překonal bezmocného Gábu. Draci šli jeho zásluhou opět do ztraceného dvoubrankového vedení. Ke konci druhé třetiny probíhal stejný scénář jako na sklonku první dvacetiminutovky, kdy se Valaši za každou cenu snažili snížit, ale Draci jejich náporu odolali po druhé třetině svítilo na ukazateli skóre 4:2.

Na začátku třetí třetiny se brankově prosadili domácí, kdy novopečený kapitán Draků, Milfait, ve 44. minutě nahrál nováčkovi v šumperském dresu Konstantinovi Tjurinovi, jehož rána byla mířena přesně k pravé tyči Gábovy brány. Šumperská jízda ale nekončila, domácí dostali po vyloučení Šimona Jenáčka a Hryciowa dvojitou početní výhodu, kterou využili. Šestou branku PARSU zařídil Petr Kratochvíl. Draci se usadili v útočné třetině a založili kombinaci. Ševčík přihrál Balážovi, a ten našel u tyčky naprosto volného Kratochvíla, na jehož pokus Gába nevyzrál, jelikož se nedokázal přesunout a šumperský útočník zakončoval téměř do prázdné klece. Draci nadále útočili a výrazně tlačili hosty, kteří se vší silou snažili stáhnout čtyřbrankové manko. Valaši byli ale proti dominantním Šumperanům naprosto bezzubí, neprolomili venkovní neúspěchy a z prvního zápasu nového roku odjíždějí po prohře 6:2 s prázdnou.

Martin Sobotka (DRACI PARS ŠUMPERK): Tři body na nový rok jsou dobré. Chtěli jsme to urvat a jsem moc rád, že po té sérii porážek a korona pauze jsme konečně udělali výhru za tři body. Zápas se pro nás nevyvíjel dobře. Hned v první minutě jsme inkasovali gól, ale myslím si, že právě i to kluky nakoplo a nažhavilo. V první třetině jsme ještě skóre otočili na tři jedna. V utkání jsme měli dobré pasáže, akce i pěkné góly, takže jsme to otočili zaslouženě. Trošku mě mrzí výpadek ve druhé třetině, kdy jsme se nechali párkrát vyloučit a dostali jsme branku na tři dva. Potom jsme lehce znejistili v obranném pásmu. Soupeř dvakrát netrefil prázdnou bránu, kdy mohl dorovnat. Naštěstí jsme se z toho oklepali a dali gól na čtyři dva. Jsem moc rád, že jsme do konce zápasu neobdrželi branku, protože byl náš cíl do nového roku zapracovat na obraně. Pořád je na čem pracovat, ale musím klukům poděkovat za týmový výkon. Dneska se nám přiklonilo trošku i to hokejové štěstíčko a získali jsme tři body s těžkým soupeřem. Doufám, že se od tohoto vítězství odpíchneme.

Jan Srdínko (VHK ROBE Vsetín): Do utkání jsme vstoupili dobře, hned první střídání jsme dali branku, ale po hloupých  individuálních chybách jsme inkasovali a dostali soupeře do hry. Šumperk pak zvětšil náskok. Ve chvílích, kdy jsme se tlačili do útoku a snažili se s výsledkem něco udělat, tak nám soupeř vždy odskočil na rozdíl dvou branek a pak skóre navyšoval. Nicméně nás stále trápí individuální chyby a dlouhodobá nízká produktivita v zakončení.