Vsetín opět vítězně, pykal Litvínov

Tomáš Novosad, ČTK • 03.12.2002

L i t v í n o v - V 28.kole extraligy si Vsetín vcelku lehce poradil s celkem Litvínova. Pátý celek odolával vsetínskému tlaku dvanáct minut, po kterých otevřel skóre zápasu Tomáš Demel. Ve druhé třetině se vsetínští trefili hned dvakrát - Kotásek a Streit se během tří minut postarali o zvýšení náskoku. Ve třetí třetině potvrdil suverenitu Vsetína Jaškin. Kosmetickou úpravu výsledku provedl litvnínovský Kotrla v 53.minutě. Vsetín se po nedělním výhře nad Plzní opět předvedl a vše nasvědčuje tomu, že jeho motory jsou opět nažhaveny na nejvyšší otáčky a nabírají směr play-off. V posledních deseti kolech vyšel Vsetín bodově naprázdno pouze ve třech případech.

- 28.kolo út 3.12.17:30
HC Litvínov
1:4
Branky: 53. Kotrla (Říha, Havel) - 12. Demel (Vak), 30. Kotásek (Streit, Stantien), 33. Streit, 48. Jaškin (Hudler, Vymazal). Rozhodčí: Šindler - Český, Kostka. Vyloučení: 5:5, navíc Horáček 5 min. a do konce utkání, Ambruz (oba Vsetín) 10 min. Využití: 1:0. Třetiny: 0:1, 0:2, 1:1. Diváci: 3640.
HC Litvínov: Podolka - Kuntoš, Hranáč, Kroupa, Gýna, Poživil, Ťupa, R. Mrázek - Klobouček, Alinč, Skořepa - Klíma, Hübl, Prorok - Trávníček, T. Martinec, Gombár - Stavenský, Říha, Kotrla.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Frolo, Němec, Kuboš, Horáček, Jaškin, J. Polák, Ptáček - Demel, Vak, Vozdecký - Stantien, Hudler, Kucharczyk - Streit, Ambruz, Kotásek - Vampola, Korotvička, Vymazal.
Severočeši podali zatím neslabší domácí výkon, přestože hráli se svým konkurentem v boji o postup do play off. Domácí přitom začali aktivně, ale opět se potýkali se střeleckou neschopností. Ta vyvrcholila v polovině první třetiny, kdy byl hostům za krosček vyloučen obránce Horáček na pět minut plus do konce zápasu. Brankář Biegl za pomoci všech spoluhráčů však uhájil čisté konto. Naopak domácí obraně ujel Demel, ale Podolku v brance Litvínova nepřekonal.

Vsetínský útočník se ale přesto gólu dočkal. Ve 12. minutě za Podolkova záda pohotově dorazil od mantinelu odražený puk. Hosté mohli své vedení zvýšit v 15. minutě, ale Hudler nedal. Smůlu měl Kotrla, který nastřelil tyčku Bieglovy branky. Vedení dodávalo Vsetínu klid, a přestože se Podolka činil, nestačilo to. Po třetím inkasovaném gólu jej přesto trenéři vyměnili za juniora Jaroslava Hübla. Podolka kapituloval v rozmezí 30. až 33. minuty jej překonali Kotásek a nerůzná domácí obrana nezastavila ani Streita.

Závěrečná třetina mnoho vzruchu nepřinesla. Hosté se po pěkné akci Hudlera, kterou zakončil Jaškin, posunuli do čtyřbrankového vedení. Domácím se poté již pouze podařilo upravit v přesilovce na konečných 4:1. Možné čisté konto zmařil Bieglovy Kotrla.

Jaroslav Hübl (Litvínov): "Hodnocení bude velmi jednoduché: pokračovali jsme v tradici posledních zápasů, kdy nedáváme góly. Vsetín nám ukázal, jak je hokej jednoduchý, my jsme si nevytvořili žádný tlak a budeme si muset s hráči znova promluvit."

Jan Neliba (Vsetín): "Myslím, že rozhodl začátek zápasu, kdy jsme v pětiminutovém oslabení nedostali gól. Ukázalo se, že naše forma, hlavně střelecká, se zlepšila, což dokazuje deset gólů v posledních dvou zápasech. Domácí jistě chtěli vyhrát, ale body odvážíme my."