Vsetín oškubal galského kohouta

Michal Kubáň • 17.08.2005

V s e t í n - Tři využité přesilovky a Havírovy čtyři branky rozhodly o porážce reprezentačního výběru Francie vysoko 7:1. Zápas rozhodla třetí třetina, ve které domácí vstřelili šest branek a plně rozebrali obranu soupeře. Na křídle první lajny místo nemocného Mrázka hrál mladičký Květoň.

- přát. st 17.8.17:00
Národní tým Francie
7:1(0:0, 1:0, 6:1)
Branky: 32. Havíra (Hrabal, Nedbálek), 43. Sakrajda (Nedbálek), 44. Havíra (Korotvička), 46. Duba (Spitzer, Kučný), 47. Havíra (Hruška R., Blažek), 53. Hruška R. (Havíra), 59. Havíra (Hruška R., Korotvička) - 51. Bachelet Rozhodčí: Husička. Vyloučení: 6:11, navíc Lhenry (FRA) 5+OK za píchnutí hokejkou. Využití: 3:1. Diváci: 1000.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Luža, Štefanka, Spitzer, Kučný, Hrabal, Nedbálek, Zapletal, Blažek - Květoň, Stantien, Demel - Sakrajda, Valčák, Ambruz - Havíra, Přeučil, Beck - Hruška, Korotvička, Duba.
Národní tým Francie: Lhenry (29. Figvend) - Besch, Quessandier, Prunet, Amar, Bachelet, Favarin, Bellemare, Chauvel - Desrosiers, Geffroy, Marcos - Lacroix, Zwikel, Coqueux - Hecquefeuille, Bachelet, Daramy - Dostál.
Do přátelského utkání vstoupily oba celky opatrně. Ovšem už ve druhé minutě otestoval Nedbálek ranou od modré čáry francouzského brankáře Henryho. Lapačkou a se štěstím vytěsnil Lhenry puk mimo branku. V 7. minutě hráli domácí přesilovku. První lajna ve složení Květoň – Stantien – Demel si položila brankáře na zem, ale již se jim nepodařilo skórovat do odkryté klece. Valaši hráli v zápětí další přesilovku, ale tentokrát mohla po chybě Valčáka skórovat Francie. Ovšem blafák Bacheleta vyrazil Plšek pravým betonem. Minutu před koncem se řítil z pravého křídla na Plška Desrosiers, jehož kličku vsetínský brankář zlikvidoval opět betonem.

Ve druhé třetině Valaši zatlačili Francii do vlastní třetiny a obstřelovali Lhenryho branku ze všech stran. Ve 21, minutě Hrabalovu střelu od modré šikovně tečoval Beck, kotouč však jen lízl horní tyčku. O dvě minuty později Havíra ve skrumáži před brankou nepřehodil ležícího francouzského brankáře. Ve 28. minutě měli hráli Vsetínští přesilovku 5 na 3. Ale kromě nastřelené horní tyčky z Nedbálkovy hole se skóre neměnilo. Za bodnutí holí byl vyloučen francouzský brankář Fabrice Lhenry a na jeho místo postavil Julien Figvend. Červené světlo se rozsvítilo až v čase 31:50, kdy v přesilovce Hrabalovu střelu tečoval David Havíra - 1:0. Francie nabídla ve druhé třetině Vsetínu čtyři přesilovky, ten mnohé šance nedokázal využít a svůj střelný prach si šetřil do závěrečné třetiny.

Už ve 42. minutě se po Nedbálkově přihrávce trefil Petr Sakrajda mezi pravým betonem a pravou tyčí francouzského fakíra. Neuběhla ani minuta, když dorazil puk do odkryté branky David Havíra. Asistenci si připsal Korotvička. Brankové hody pokračovaly po celý zbytek třetiny. Ve 46. minutě Spitzer vypálil od modré a jeho ránu tečoval do branky Lukáš Duba - 4:0. Opět neuběhla ani minuta, když Radim Hruška ideálně našel volného Davida Havíru, který v těsné blízkosti zvýšil na 5:0. Rázem se rozléhal po celém stadionu Vysoký jalovec. Francie ještě neskládala zbraně, důkazem toho byla Bacheltova akce. Jeho střelu od modré Plšek bravurně betonem vykopl do bezpečí. Francii se přece jen podařilo vstřelit čestnou branku. V 51. minutě právě Simon Bachelet prostřelil vsetínského Plška – 5:1. Domácí stačili zareagovat. Jmenovitě Radim Hruška, jenž dostal v plné rychlosti puk od Korotvičky, přebruslil dotírajícího obránce a střelou ke vzdálenější tyči zvýšil na 6:1. Minutu před koncem vstřelil svůj čtvrtý gól v zápase mladičký David Havíra, když v brejku rychlou kličkou znemožnil francouzského brankáře. Po zbytek zápasu domácí s přehledem kontrolovali hru a po právu si zasloužili vysokou výhru 7:1.